Skocz do zawartości

Po prostu Pale Ale


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w planie uwarzyć zwykłe Pale Ale. Jeszcze niemyślałem dokładnie o chmielach i drożdzach ale mam pytanie odnośnie zasypu.

Czytałem kilka receptur i wszystkie poza głownym słodem Pale mają w zasypie jakieś carahelle caramunichy itp.

Czy nie da się zrobić tego piwo po prostu z samym słodem głownym bez kombinacji? Czy wyjdzie to jakieś kompletnie puste piwo?

 

I jak z barwa przy zasypie tylko pale ale? Jak uwarzyłem wędzone Ale tylko na wayermanie wędzonym, no to muszę przyznać, że barwa jest nie za ładna:)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w planie uwarzyć zwykłe Pale Ale. Jeszcze niemyślałem dokładnie o chmielach i drożdzach ale mam pytanie odnośnie zasypu.

Czytałem kilka receptur i wszystkie poza głownym słodem Pale mają w zasypie jakieś carahelle caramunichy itp.

Czy nie da się zrobić tego piwo po prostu z samym słodem głownym bez kombinacji? Czy wyjdzie to jakieś kompletnie puste piwo?

 

I jak z barwa przy zasypie tylko pale ale? Jak uwarzyłem wędzone Ale tylko na wayermanie wędzonym, no to muszę przyznać, że barwa jest nie za ładna:)

 

Pozdrawiam:)

http://www.piwo.org/...glish-pale-ale/

Proste? Proste ;) Powodzenia.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wyszło mi ok. 18l - 13blg.

 

Słody:

Pale ale 3,2kg

Monachijski 0,6kg

Caramel light 0,2kg

 

Zacierałem na słodko. Chmiele dodawałem 2, jeden na goryczkę (11,5%) od początku drugi (7,2%) na ostatnie 10 minut. Jeżeli ma to być "klasyczne" pale ale to żadnych ja amerykańców bym nie użył :) coś prędzej ziołowego, korzennego (łagodnego) lub po prostu neutralnego.

Moje przemyślenia są takie:

- skopałem sprawę z drożdżami a raczej z ich filtracją (używałem chyba US-05 i były dość płynne przy przelewaniu na cichą) ich smak i zbyt dużo osadu został do samego końca.

- bardzo pasuje przy tym piwie niskie nasycenie.

- warto postawić na słodowość tego piwa i nie przesadzać z chmielami.

- następnym razem na pewno próbowałbym klarować to piwo w jakiś sposób.

 

Gdyby nie te drożdże wspominałbym je bardzo dobrze, powtórka na pewno będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.