Skocz do zawartości

Czy tylko ja mam problem z tym słodem?


zbynieks

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w styczniu pale ale ze Strzegomia, ześrutowany, wygląda, że prawidłowo. Dostawca zaufany, z samym Strzegomiem też nigdy nie miałem trudności. A tu drugie warzenie i druga klęska z wydajnością. Szczegóły: http://www.piwo.org/topic/9073-naturalne-dobro-podlasia/page__st__60 warki 44 i 45. Obstawiam, że to coś z tym słodem jest nie tak. Czy to tylko mi się trafiło, czy jeszcze ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego ze słodem ze Strzegomia, ale to było ponad pół roku temu i wtedy kilka innych osób na forum też miało z nim problemy. Wtedy ewidentnie była to jakaś trefna partia, choć nie widziałem żeby ostatnio ktoś się na to skarżył.

Bywało tak, że np. zamiast zakładanych 15blg otrzymałem 10,5... Zmieniłem słód na inny i od razu problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także miałem problem ze słodem pilzneńskim ze Strzegomia.

Od początku stycznia zacząłem używać ostatnie 2 worki zakupione wczesną wiosną tamtego roku, nie otwierane, przechowywane prawidłowo obok siebie, nie śrutowane.

Na pierwszym, który otworzyłem miałem dużo niższą wydajność i męczyłem się przez kilka warek.

Ostatnio uwarzyłem warkę marcowego z niskim zasypem pilzneńskiego to raz, a dwa to już z kolejnego worka, który może być troszkę lepszy.

Wg arkusza PPPP planowanego 30l z ekstraktem 13,5Blg wyszło mi ponad 32l - 14Blg

Niedługo zamówię kolejne i mam nadzieję, że wydajność powróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie piwa na strzegomiu i osiagam zadowalajaca wydajnosc - jakis czas temu wzialem na sprobowanie worek bruntala i nie bylem zadowolony. Z tym ze ja uzywam prawie wylacznie pilznenski a Ty piszesz o pale ale. Moim zdaniem pilznenski to jest dobry slod i osobiscie nie bede wydawal wiecej na slody niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja załapałem się na poprzednią trafną partię ,raz że wydajność lipna to i mętne miałem strasznie ,od tamtej pory nie kupowałem ,ale dwa tygodnie temu jak zamawiałem przeszło mi przez myśl że może zaoszczędzić kilka zł ,ale jak widać z tym słodem to loteria i więcej na pewno się nie skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wam udało mnie nastraszyć :monster:...

Nie było moim celem nikogo straszyć, sądzę, że pozostałych kolegów także.

Proponuję koledze zamówić jak planował. Osobiście na chwilę obecną nie myślę zmieniać dostawcy podstawowego słodu i nie zrażam się wpadką Strzegomia.

Dostają jeszcze ode mnie szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio CDA na słodzie ze Strzegomia wyszło mi jak, nie przymierzając, błotna breja :/ Niedawno wprawdzie butelkowane, zobaczymy jak się ułoży, ale jeżeli chodzi o sam wygląd to szału nie przewiduję. Chyba faktycznie coś jest nie tak z tym słodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, a już myślałem, że to mój brak umiejętności filtracji spowodował obrzydliwy wygląda piwa. :D

Używałem pale ale, aktualnie stoi na cichej, zobaczymy czy się chociaż trochę wyklaruje. No i niepokoi mnie, że ostatnio kupiłem większy zapas słodu, jeszcze 2 warki z tego wyjdą. Najwyżej będę podawał w glinianych kuflach żeby nikt nie widział tej brei. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, a już myślałem, że to mój brak umiejętności filtracji spowodował obrzydliwy wygląda piwa. :D

Używałem pale ale, aktualnie stoi na cichej, zobaczymy czy się chociaż trochę wyklaruje. No i niepokoi mnie, że ostatnio kupiłem większy zapas słodu, jeszcze 2 warki z tego wyjdą. Najwyżej będę podawał w glinianych kuflach żeby nikt nie widział tej brei. ;)

 

Problemy ze slodem ze Strzegomia dotyczyły tylko i wyłącznie słodu pilzneńskiego.

Nikt nie zgłaszał problemu z pale ale jak do tej pory.

 

Zbynieks: a może ci się trafiła felerna partia z zeszłego roku? Masz jakieś numery partii ?

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, a już myślałem, że to mój brak umiejętności filtracji spowodował obrzydliwy wygląda piwa. :D

Używałem pale ale, aktualnie stoi na cichej, zobaczymy czy się chociaż trochę wyklaruje. No i niepokoi mnie, że ostatnio kupiłem większy zapas słodu, jeszcze 2 warki z tego wyjdą. Najwyżej będę podawał w glinianych kuflach żeby nikt nie widział tej brei. ;)

 

Problemy ze slodem ze Strzegomia dotyczyły tylko i wyłącznie słodu pilzneńskiego.

Nikt nie zgłaszał problemu z pale ale jak do tej pory.

A autor posta? :)

Ja napisałem to żartobliwie, mętność piwa jest spowodowana tylko i wyłącznie moim niedoświadczeniem w filtracji, nie będę się słodem wykręcał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu robiłem cztery warki na pilzneńskim ze Strzegomia (udział w zasypie 90-95 %). Wydajność bardzo dobra, wyższa jak we wcześniejszych warkach. Nie mam też problemów z mętnością. Póki co, jestem zadowolony ze słodów strzegomskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słodzie pilzneńskim ze Strzegomia zawsze mam gorszą wydajność. Niedużo, o kilka procent. Dodatkowo zawsze zacier gorzej się filtruje. Jako że gorsza filtracja zwykle pogarsza wydajność, w sumie ciężko mi powiedzieć, czy to kwestia ekstraktywności słodu, czy też filtracji.

Tak czy inaczej różnicę w stosunku do słodów niemieckich zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, a już myślałem, że to mój brak umiejętności filtracji spowodował obrzydliwy wygląda piwa. :D

Używałem pale ale, aktualnie stoi na cichej, zobaczymy czy się chociaż trochę wyklaruje. No i niepokoi mnie, że ostatnio kupiłem większy zapas słodu, jeszcze 2 warki z tego wyjdą. Najwyżej będę podawał w glinianych kuflach żeby nikt nie widział tej brei. ;)

 

Problemy ze slodem ze Strzegomia dotyczyły tylko i wyłącznie słodu pilzneńskiego.

Nikt nie zgłaszał problemu z pale ale jak do tej pory.

A autor posta? :)

Ja napisałem to żartobliwie, mętność piwa jest spowodowana tylko i wyłącznie moim niedoświadczeniem w filtracji, nie będę się słodem wykręcał. :)

Szit -racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.