Skocz do zawartości

I ja mogę tworzyć piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Mam bardzo poważną propozycję, skierowaną do osób z twórczym zapędem oraz częstą weną:) (dokładne wymaganie od kandydatów, na końcu)

Aktualnie piwo.org (mam na myśli główną stronę), jest przygotowane w pełni do pracy niezależnych redaktorów. Takie możliwości dał nam nowoczesny kod Wordpressa na którym działa witryna od jakiegoś czasu i trzeba je w końcu wykorzystać. Zresztą taka była moja idea zmiany oprogramowania strony.

 

Chciałbym aby piwo.org był serwisem wciąż rozwijającym się i był ciekawy dla odwiedzających, zwłaszcza dla tych, którzy nie śledzą codziennie forum i postów tam się pojawiających. Dużo myślałem na ten temat, ale wczorajszy post Kopyra o odejściu Greg Noonana jakoś mnie do tego kroku zmotywował.

 

Założenia:

* Nie chodzi mi o pisanie długich i skompilowanych artykułów (od tego jest wiki). Wręcz przeciwnie. Felietony, notki ze świata i inne krótkie formy wskazane.

* Nie ma to wyręczać forum. (do każdego artykułu można zamieścić link do tematu)

* Ważne, aby z statycznej strony, powstał piwowarski blog gdzie można poczytać i zaznajomić się z informacjami ze świata.

* Zespół to na ten moment 3-4 osoby (nie wliczając obsługi piwo.org)

* I najważniejsze - nie chodzi o dużą ilość wpisów. Kilka krótkich na miesiąc będzie ogromnym sukcesem

 

Wymagania od kandydatów

* poprawna polszczyzna

* wiedza teoretyczna i praktyczna

* orientacja w polskim środowisku piwowarskim

* obiektywność

* podatność na krytykę

* podstawowa znajomość html (element. do doszkolenia)

* znajomość zasad panujących na piwo.org

 

Jak wiecie serwis jest całkowicie darmowy i taki zawsze pozostanie. Nie jestem więc w stanie wynagradzać redaktorów, ale raz na miesiąc (lub ciut rzadziej) na forum zagłosujemy na najlepszy wpis i osoba ta otrzyma drobny upominek piwowarski w ramach docenienia włożonej pracy.

 

Liczę gorąco na Wasze uwagi i sugestie.

Zgłoszenia proszę pisać na forum, PW lub maila. Za kilka dni wyłonimy myślę nasz zespół redakcyjny :) Liczba osób na prawdę jest ograniczona.

W załączniku przykładowy zrzut panelu administracyjnego Redaktora - jak widać, ładnie prosto i profesjonalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o techniczne wymagania to nie widzę problemów (prowadziłem kiedyś portal na CMSsie), ale merytorycznie rozumiem że założenie jest takie żeby strona bardziej żyła. Myślę że w miarę posiadanego czasu mogę zaofiarować pomoc w podsuwaniu "rybek" na PW ,bądź pisania niusów do akceptacji przez admina, lub moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy mają być tylko z piwowarstwa domowego czy mogą byc ogólnie z browarnictwa?

Moim zdaniem powinniśmy trzymać się naszego profilu.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne widzieliście już newsa dodanego przez Kopyra

http://www.piwo.org/2009/10/jestes-piwowarem-domowym/

Mimo, że jeszcze nie było żadnego szkolenia, bo nabór wciąż otwarty, Tomek poradził sobie doskonale i to bez żadnej mojej pomocy.

 

Na prawdę nie ma się czego bać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.