Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nawet wygra kategorie to i tak przegra z przechmielonym AAA ( opis sugeruje takie preferencje w tym stylu )

 

czy aby na pewno?

bardziej bogate karmelowo i bardziej zbalansowane w kierunku słodowości niż chmielu

A przytoczysz może jeszcze co jest zaraz za tym zdaniem w nawiasach napisane?

 

że poziom chmielu może być wysoki. Ale jednak i tak piwo powinno być bardziej zbalansowane w kierunku słodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam jak szanowna komisja sprawdzi czy ktoś nie przesadził z ekstraktem np plus 2/3 blg... moim zdaniem powinien być podany tylko styl a ekstrakt pomijany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam jak szanowna komisja sprawdzi czy ktoś nie przesadził z ekstraktem np plus 2/3 blg... moim zdaniem powinien być podany tylko styl a ekstrakt pomijany...

 

dlatego jest oprócz ram dodatkowa tolerancja +/- 1. A jak będą mieli duże wątpliwości to w Olbrachcie jest laboratorium i można w miarę szybko mieć wynik jaki piwo faktycznie miało baling startowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym konkursie mam przeczucie że ekstrakt będzie badany, inaczej by go nie chcieli w takich granicach przy jednoczesnym dość lakonicznym opisie stylów ;)

Olbracht chyba ma lab, zresztą jaki problem zlecić pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice "Balingowe" to w większości konkursów chyba takie odniesienie do uczciwości piwowarów, przecież większość z nas robi pomiary sprzętem, który nie był wzorcowany, legalizowany, a pewnie jedynie część urządzeń pomiarowych była sprawdzana chociaż chałupniczymi metodami - np. pomiary na roztworach cukru, sporządzanych na podstawie wskazań niewzorcowanych wag kuchennych oraz przyrządów do odmierzania objętości /wagi wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą jaja jak laureat zostanie GCh w Żywcu :smilies:

 

dlaczego?

Powiedzmy że w Kuźni wygra White IPA i to samo zostanie GCh w Żywcu. Patrząc na zapisy regulaminowe to mogą być problemy

ps Jeśli GCh wygra tylko w jakiejś kategorii Kużni to może być problem wizerunkowy

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

o.O - podszedłem do tego pragmatycznie i mając minimalne (ale jednak) wątpliwości co do piwa postanowiłem go nie wysyłać. wychodzi na to że dobrze zrobiłem, bo jakbym dostał metryczkę np. "ch*jowe" to było by słabo. chociaż na drugi rok może by się polepszyło i np. metryczka by była "jest ch*jowo ale stabilnie" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mogli też nic nie wysyłać, konkurs nie był wg zasad PSPD czy BJCP, w zasadzie to był konkurs pół-konsumencki, metryczki nie są obowiązkowym punktem każdego konkursu.

A tak w ogóle to wie ktoś gdzie są końcowe wyniki konkursu, bo coś nie mogę ich znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mogli też nic nie wysyłać, konkurs nie był wg zasad PSPD czy BJCP, w zasadzie to był konkurs pół-konsumencki, metryczki nie są obowiązkowym punktem każdego konkursu.

A tak w ogóle to wie ktoś gdzie są końcowe wyniki konkursu, bo coś nie mogę ich znaleźć?

 

 

Nie było nawet w regulaminie o metryczkach, jednak na FB

 

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia do konkursu - mimo krótkiego terminu stanęliście na wysokości zadania - do konkursu stanęło aż 213 piwowarów domowych.

Wszyscy Piwowarzy, których piwo dostało się do finału otrzymali na maila zaproszenie z podaniem daty, godziny i miejsca finału.

Do piwowarów, którzy nie zakwalifikowali się do finału będą rozsyłane metryczki, z bardzo krótkim uzasadnieniem dlaczego ich piwo nie przeszło dalej. Metryczki będą rozsyłane stopniowo - na razie zostało wysłanych około 30 - w ciągu dwóch tygodni wszyscy, którzy podali prawidłowy mail w formularzu powinni dostać metryczkę swojego piwa.

Jak wyglądały eliminacje oczami Przewodniczącego Jury Tomasza Kopyry możecie zobaczyć na jego blogu:

http://blog.kopyra.com/…/autovlog-kuznia-piwowarow-podsumo…/

A mogli napisać, że nie i wuj :P . taka nowa jakość metryczek. Były narzekania że w Szczecinie były "skromne"

ps

Konkurs nie był wg zasad PSPD ale jednak PSPD to firmowało

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.