Skocz do zawartości

[Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

W godzinę spokojnie z 30 próbek wybierzesz (sprawiedliwie!) 3 najlepsze, większości próbek pewnie nawet nie trzeba by próbować bo są wadliwe w aromacie, oczywiście nie ma to nic wspólnego z profesjonalną sensoryczną oceną piwa ale ten konkurs nigdy do tego nie aspirował :)

 

edit:

Widzę że język się zmienia - "cebulactwo", "cebulandia" jak byłem młodszy to takich słów nie było, wtedy "cebulak" to byłby pewnie miłośnik cebuli :smilies:

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da dobrze zrobić w jeden dzień, to są dwie możliwości, albo się robi dobrze w kilka dni, albo ch*jowo w jeden. Jak widać, wybór był typowy dla cebulandii - bo to nie białe skarpety w kubotach są wyznacznikiem cebulactwa, tylko podejście do tego za co się bierzesz.

 

 

Mój Boże, cały świat cebulandią. :D :D spisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się nie da dobrze zrobić w jeden dzień, to są dwie możliwości, albo się robi dobrze w kilka dni, albo ch*jowo w jeden. Jak widać, wybór był typowy dla cebulandii - bo to nie białe skarpety w kubotach są wyznacznikiem cebulactwa, tylko podejście do tego za co się bierzesz.

 

 

Mój Boże, cały świat cebulandią. :D :D spisek

 

 

Nie cały, choć może jak się obracasz tylko w takich kręgach, to nie widzisz jak można normalnie żyć gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybyś się interesował to byś wiedział, że w innych krajach Europy oceniają więcej próbek jednego dnia. Ale wyzłośliwiać zawsze się możesz. Nikt ci nie broni.

Możesz  Jacku podać przykłady takich konkursów?

 

Holandia, Niemcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybyś się interesował to byś wiedział, że w innych krajach Europy oceniają więcej próbek jednego dnia. Ale wyzłośliwiać zawsze się możesz. Nikt ci nie broni.

Możesz  Jacku podać przykłady takich konkursów?

 

Holandia, Niemcy

 

Raczej chodziło mi o info typu " w Bzdiszewie w 8 kategoriach 5 sędziów oceniło 500 próbek i wysłało metryczki z analizą laboratoryjną juz następnego dnia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa cebula: "udamy że robimy dobrze, zjebiemy jak zwykle, a krytyków oskarżymy o hejtowanie". Po grzyba pisać że będą metryczki, jak cała "metryczka" jedno czy 2 słowa? Żeby udać że jest "profesjonalnie"? A tymczasem amatorka i szmaciarstwo ma się w najlepsze, nikt nie potrafi się zebrać i zrobić konkursu już nawet nie według jakichś standardów, tylko zgodnie z tym co sam zadeklarował.

 

Ktoś jeszcze nabiera się na ten tekst, że niby "konkurs to zabawa i okazja żeby otrzymać feedback sensoryczny na temat swojego piwa"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenić ponad 200 piw w ciągu jednego dnia to nie lada sztuka, trzeba być nie lada zawodowcem żeby po 4h takiego oceniania trzymać się jeszcze na nogach :)

15 próbek na jednego sędziego. Jedna kategoria. Zdjęcie sprzed kilku lat poniżej.

 

 

Gdybyś się interesował to byś wiedział, że w innych krajach Europy oceniają więcej próbek jednego dnia. Ale wyzłośliwiać zawsze się możesz. Nikt ci nie broni.

Możesz  Jacku podać przykłady takich konkursów?

 

 

 

Przeglądnąłem dyskusje po jednym konkursie z zeszłego roku. Było kilka głosów, że metryczki coraz mniejsze. Czyli to samo co u nas. :D Tylko, że tam stowarzyszenia/kluby piwowarów domowych istnieją od 20 lat i jest ich kilkanaście. :)

 

post-147-0-99892200-1429004623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteksie, ale na jeden raz. A ile było ogólnie piw to nie chce mi się szukać, bo to było dawno. W Żywcu na jeden raz też się ocenia ok. 15 próbek. Potem następna tura. I tak cały dzień. 

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.