Skocz do zawartości

RIS/Dry Stout


Robler

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, zamierzałem uwarzyć dry stouta i podczas przeglądania receptur oraz orientowania się czym dysponuje CP doszedłem do wniosku, że moge za jednym zamachem zrobić dwa piwa, wymienionego w temacie RISa oraz Dry Stouta. Zasyp miał by się składać z:

5kg Pale Ale Strzegom

1kg Monachijski typ II Strzegom

0,5kg Karmel 100-180 EBC Strzegom

0,5kg CZekoladowy 350-450 EBC Strzegom

0,3 Jęczmień palony Strzegom

 

Zacieranie w 64 stopniach. Chciałem uzyskać ok 15 litrów RISa w okolicach 24% ekstraktu z brzeczki przedniej, a następnie z wysłodzin dry stouta (ile wyjdzie tyle będzie) z założeniem, że wysładzm do ok. 2-3 BLG. Chmielenie RISa 100g Marynki 10% aa na 60 min. Dry Stout 50g Marynki na 60 min i drożdze s-04 nie wiem tylko jakich urzyć do RISa poniewarz zakładałem początkowo Irlandzkie Ciemności z FM ale nie ma ich w sklepie, z resztą innych płynnych odpowiadajcych temu stylowi też nie znalazłem, w związkiu z czym zstanawiam się czy nie urzyć Danstar Nottingham, z których wcześniej przygotowałbym strter. Co o tym myślicie, czekam na uwagi i rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy1856 uwierz mi nie jestem dmny z tego co napisałem. Czyli co więcej słodów palonych, jeśli zwiększyłbym ilość palonego jęczmienia i zamiast 0.5kg czekoladowego 350-450 użyłbym kilogram czekoladowego 1100-1300? Co wyjdzie z wysłodków to wyjdzie, byle było pijalne:) jak risa wyjdzie 10-12 litrów to też jakoś przeżyje, ewentualnie mogę zwiększyć zasyp ale wtedy będe musiał kombinować na dwa gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5kg Pale Ale Strzegom

1kg Monachijski typ II Strzegom

0,5kg Karmel 100-180 EBC Strzegom

0,5kg CZekoladowy 350-450 EBC Strzegom

0,3 Jęczmień palony Strzegom

To moja propozycja.

RIS ok 15l, ok 25 Blg

Pale Ale Strzegom- 4,8kg

Monachijski typ II Strzegom- 1,5kg

Czekoladowy 350-450 EBC Strzegom- 0,2kg

Jęczmień palony Strzegom- 0,5kg

Płatki owsiane- 0,3kg

Marynka- 60g/60'

zacieranie- 66°/90'

zastanawiam się czy nie urzyć Danstar Nottingham, z których wcześniej przygotowałbym starter- tak bym zrobił.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.