Skocz do zawartości

śniadanie, obiad, kolacja....


Fantastyczny Pan Lis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Pytanie... Czy pijąc piwo na śniadanie, obiad i kolacje czyli generalnie cały dzień, nie przyjmując żadnych innych płynów można się odwodnić? Wiadomo że piwo jest moczopędne ale czy organizm ma instynkt samozachowawczy i zostawi odrobinę wody wyłuskanej z morza piwa czy wysikamy więcej niż przyjmiemy i odwodnimy organizm? Nie to żebym tak robił ale czysto hipotetycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy na żywym organizmie przeprowadziłem 2-3 lata temu w jednym z krajów w afryce zarządzanych przez arabów. Kolega skończył pod kroplówką ( kroplówkę podłączał ten sam facet co dwa dni wcześniej naprawiał wc w moim pokoju.... specyficzne podejście arabów do higieny ;) natomiast testy nie są miarodajne, było bardzo ciepło poza tym w grę wchodziły również mocniejsze alkohole.... od tamtej pory na wczasy jeżdżę z żoną.... :( ale chodzi mi o nasz klimat i bez mocniejszych trunków.... może jakiś dietetyk się wypowie albo ktoś kto tego doświadczył :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jeden dzień raczej się nie odwodnisz, ale spróbuj ładować kilka dni z rzędu.

Nie jestem pewien, ale chyba wypijając jedno piwo wydalasz 1000ml wody.

Wypijając tych piw powiedzmy 20 odwodnienie masz jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję średnio jedno piwo dziennie. Jakiś czas temu miałem wizytę w szpitalu (bark) i po wstępnych badaniach lekarz zadał mi pytanie- Czy pan w ogóle coś pije? Zasugerował, że jestem odwodniony (przy 80 kg wagi). Zdziwiło mnie to strasznie, nie uważam się za osobę źle się odżywiającą. Po zastanowieniu uświadomiłem sobie, że poza piwem piję mało innych płynów (w zasadzie coś około dwóch kaw dziennie i tyle), więc chyba rzeczywiście picie piwa może odwodnić organizm.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.