Jump to content

śniadanie, obiad, kolacja....


Fantastyczny Pan Lis
 Share

Recommended Posts

Hej. Pytanie... Czy pijąc piwo na śniadanie, obiad i kolacje czyli generalnie cały dzień, nie przyjmując żadnych innych płynów można się odwodnić? Wiadomo że piwo jest moczopędne ale czy organizm ma instynkt samozachowawczy i zostawi odrobinę wody wyłuskanej z morza piwa czy wysikamy więcej niż przyjmiemy i odwodnimy organizm? Nie to żebym tak robił ale czysto hipotetycznie :)

Link to comment
Share on other sites

testy na żywym organizmie przeprowadziłem 2-3 lata temu w jednym z krajów w afryce zarządzanych przez arabów. Kolega skończył pod kroplówką ( kroplówkę podłączał ten sam facet co dwa dni wcześniej naprawiał wc w moim pokoju.... specyficzne podejście arabów do higieny ;) natomiast testy nie są miarodajne, było bardzo ciepło poza tym w grę wchodziły również mocniejsze alkohole.... od tamtej pory na wczasy jeżdżę z żoną.... :( ale chodzi mi o nasz klimat i bez mocniejszych trunków.... może jakiś dietetyk się wypowie albo ktoś kto tego doświadczył :) ?

Link to comment
Share on other sites

Przez jeden dzień raczej się nie odwodnisz, ale spróbuj ładować kilka dni z rzędu.

Nie jestem pewien, ale chyba wypijając jedno piwo wydalasz 1000ml wody.

Wypijając tych piw powiedzmy 20 odwodnienie masz jak w banku.

Link to comment
Share on other sites

Piję średnio jedno piwo dziennie. Jakiś czas temu miałem wizytę w szpitalu (bark) i po wstępnych badaniach lekarz zadał mi pytanie- Czy pan w ogóle coś pije? Zasugerował, że jestem odwodniony (przy 80 kg wagi). Zdziwiło mnie to strasznie, nie uważam się za osobę źle się odżywiającą. Po zastanowieniu uświadomiłem sobie, że poza piwem piję mało innych płynów (w zasadzie coś około dwóch kaw dziennie i tyle), więc chyba rzeczywiście picie piwa może odwodnić organizm.

Edited by Jacenty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.