Skocz do zawartości

Sporysz w słodzie żytnim


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno pare kilogramów słodu żytniego (Steinbach) i znalazłem w nim kilkanaście sklerot (to fachowa nazwa tych przetrwalników),jakieś 20 szt na 3 kg,nie robię tragedii,bo wybrałem wszystkie (chyba),ale sprawa mnie interesowała,miął ktoś podobny przypadek ?,sporysz to dosyć toksyczna rzecz, ale pewnie taka ilość nawet jakbym tego nie wybrał to co najwyżej miałaby działanie homeopatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,na początku myślałem,ze to jakieś czarne ziarno (te mniejsze wyglądają jak dziki ryż),ale przypomniałem sobie młodziencze fascynacje (lsd) i poszukiwania po polach sporyszu,te ze słodu wyglądają tak samo.

post-1901-0-35708600-1422440106_thumb.jpg

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadam dziś swój wędzony i żytni z Steinbacha zobaczę czy też to u mnie występuje ;) a gdzie kupowałeś jeszcze się spytam z ciekawości?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powybieraj i zaoferuj na h-realu. Na pewno będą chętni. ;) Tak na poważnie to zgłoś to w CP i puść maila bezpośrednio do Steinbacha. Nie ma co panikować na zapas bo możliwe, że byłoby tak jak piszesz, czyli działanie homeopatyczne. Jednak dla spokoju ducha darowałbym sobie użycie tej partii, albo zadzwonił do jakiegoś zakładu toksykologii po informacje, czy taka ilość jest groźna. Psychodeliki mają to do siebie, że niektóre działają w ekstremalnie minimalnych dawkach. Pomijając ryzyko martwicy i śmierci ale substancja psychoaktywna z alkaloidami to nie jest dobre połączenie na przypadkową przygodę z psychodelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoje żytko, przebrałem kilo i znalazłem dwa małe czarne ziarna, jak z zdjęcia powyżej, tragedii nie ma, więc się nie przejmuje, ale faktycznie jest ten sporysz w ziarnie ;) Wybrane i wyrzucone.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.