Skocz do zawartości

Taboret gazowy firmy SAHARA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkowników :)

Jestem tu nowy, więc jeżeli ten post jest w złym miejscu to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie go w poprawne miejsce.

 

Przechodząc do sedna to noszę się z zamiarem kupna taboretu gazowego do gara o pojemności 50l, ponieważ podgrzewanie brzeczki na mojej kuchence trwa za długo. Przeglądając alledrogo zaciekawił mnie ten taboret: http://allegro.pl/ta...4916323692.html Wiem, że moc może i nawet za duża, ale głównie obchodzi mnie kwestia tego, czy gar wypełniony brzeczką wytrzyma i nie powygina się na tych żeliwnych wypustkach (nie wiem jak to nazwać) i jak jest z kwestią bezpieczeństwa taboretów, a jeżeli jest już jakiś jego użytkownik to jak jest z kwestią bezpieczeństwa i regulowania tego konkretnego taboretu.

 

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez chelseaman96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam taboret.

Korzystając z propanu grzeje 25 litrów wody od 10 stopni do 100 w około 40 minut.

Ze wzoru na moc źródła wyszło mi 5,3kW.

Na pudełku moc znamionowa była 8,3 ale to jak się nie mylę przy użyciu butanu.

Link do mojego: http://www.ebay.co.uk/itm/8-6kW-GAS-TRIPLE-BURNER-BOILING-RING-FOR-USE-WITH-PROPANE-BUTANE-LPG-CYLINDER-/191488208231?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego do tego :

http://allegro.pl/f7...4986904497.html

Jestem zadowolony ostatnio troszkę go zmodyfikowałem Mianowicie dodałem dwa druty na krzyż żeby na nich umieścić zdejmowaną grubą blachę a to po to że posiadam do dekokcji mniejszy garnek o cienkim dnie . Czegoś takiego nie zrobisz na twoim palniku .

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Co do odpowiedzi GB to mam gar 50 litrów emaliowany z Olkusza i mam poważne wątpliwości czy dno wytrzyma, ponieważ ze wzoru na cośnienie im mniejsza powierzchnia tym większe ciśnienie, co zwiększa ryzyko odkształcenia się gara, a te wyputski budzą moje wątpliwości. Do tego nie wiem czy dopłacić 40 zł więcej na coś dużo lepszego, czy kupić coś taniej, co będzie porównywalnej jakości.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego chelseaman96 kupiłeś jakiś taboret??? Pytam bo mam taki sam garnek jak ty i stoję przed wyborem taboretu.Nie wiem na co się zdecydować a zawsze można skorzystać z doświadczenia innych.Mój budżet to 150 zł.

Chyba że  ktoś z kolegów może polecić jakiś konkretny model ,przeglądałem tematy na forum ale linki do konkretnych modeli są już nieaktualne i nie można ich otworzyć.Liczę na pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym zacierasz kolego garnek ,keg  ? Jaka jest objętość twojej warki?Jeśli mógłbyś podać względne czasy gotowania i podgrzewania wody na tym taborecie było by super.Odpadająca farba to akurat pikuś bo taboret ma być wydajny a wygląd to drugorzędna sprawa. I ostatnie pytanko gdzie warzysz swoje piwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy czyli czasowo całkiem przyzwoicie :-) ja zastanawiam sie nad opcją taboretu z termoparą tak dla bezpieczeństwa Zakupu dokonam pewnie po świętach. Mam nadzieje ze moja 40 litrowa emalia da rade i warzenie odbywać sie bedzie bez zbędnych przygód. Pozostaje jeszcze wybór miejsca bo garaż mam i mogę w nim warzyć choc wolalbym nie ruszać sie z domowej kuchni. I tu rodź się kolejne pytanie czy można używać takiego palnika w kuchni w pomieszczeniu zamkniętym:-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze nie dokonałem zakupu bo zainwestowałem w inny sprzet do domowego browaru.Rozmawiałem z kilkoma osobami które używają taboretu gazowego i zdecyduje sie na inny model. Rezygnuje z termopary i zapalarki. Link do modelu który wybrałem mogę podesłać Ci kolego później bo pisze teraz z telefonu i nie mam możliwości technicznej umieszczenia linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam wątek.

 

Jako że po dłuższym czasie wracam do piwowarzenia; obecnie w innych warunkach (dom) - potrzebny mi był taboret. Zakupiłem na allegro model sahara.

 

Instrukcja w nim po arabsku, więc złożone tak jak mi się wydawało. Wątpliwość budzi konstrukcja u spodu taboretu - 3 szczeliny plus 3 otwory na śruby - czy tak to ma wyglądać a jeśli tak to w jakim celu?

 

Rysunek poglądowy z innej aukcji, ale model widzę wygląda identycznie jak sahara: http://genfoto.org/images/all52bd6392de804/thdscf6150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki taboret i też miałam na początku wątpliwości. Otwory pozwalają na dopływ powietrza, a śruby przy tych otworach służą regulacji. Więc spokojnie, to ma tak wyglądać ;)

Dzięki bardzo za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój taboret (7,5kW) w specyfikacji ma określone, że zjada bodaj 478g/h, czyli butla powinna starczyć na ok. 22 godziny grzania na największym płomieniu (którego nie zawsze się używa). Trudno powiedzieć, na ile warek starcza, bo różnie go używam - czasami zacieram w nim, czasem w kotle elektrycznym, czasami grzeję w nim wodę do wysładzania, a czasami nie, ale myślę, że dane z pierwszego zdania powinny wystarczyć, żebyś określił, ile warek możesz na nim zrobić w swoich warunkach.

Jeżeli robię warkę 30L, a na taborecie grzeję wodę do wysładzania i warzę (czyli bez zacierania), to zwykle jest włączony jakieś 2-2,5h, w tym godzina na niewielkim płomieniu (gotowanie), a reszta na maksymalnym lub do niego zbliżonym. Więc schodzi coś około 1 kilograma na warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 1 butli zrobiłem swoje pierwsze 12 warek. Zabrakło po zacieraniu przy 13-tej. Z tym, że pierwsze warki były na ekstraktach tak więc mniejsze zużycie gazu (brak zacierania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.