Skocz do zawartości

Infekcja acetobacterem - dlaczego?


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam igielitu od początku, moczę w NaOH, do tego w ClO2. Jeden z wężyków służy do zlewania brzeczki gorącej przy wysładzaniu ma ona około 70C wężyk się nie klei nie robi śliski itp. Drugi mam do dekantacji w temperaturze pokojowej. O ile pierwszego nie zmieniłem od pierwszej warki, tak drugi wymieniam co 30-40 warek mam spokój, mniej stresu i nie zastanawiam się czy coś jest nie teges. Koszt metra wężyka igielitowego to 2 zł czyli za 1,5 metra 3 zł tak jak pisze zgoda. Lepiej wywalić kupić nowe niż się bawić w dokładne czyszczenie ich po kwasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna mozliwość,może żona martwi się ,że zostaniesz alkoholikiem i coś Ci tam do wiadra dodaje ,woda z ogórków,czy coś w ten deseń.

Dobre! :-) Muszę się zaczaić kiedyś.

Wybór jest prosty: albo piwo będę robił, albo kupował, więc raczej jej się to nie opłaca :D Prawda jest taka, że żona nie lubi zapachu przy warzeniu i chmieleniu, po tym jeszcze ze 2 dni czuć w to powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie napowietrzałbym piwa przelewając z gara do wiadra,przecież przy tej operacji łapiesz tyle syfu ile dom da.

Oto skąd czerpałem "inspirację"

Przelewałem w łazience, w wannie, po to, żeby łatwo doprowadzić otoczenie do porządku.

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie napowietrzałbym piwa przelewając z gara do wiadra,przecież przy tej operacji łapiesz tyle syfu ile dom da.

Oto skąd czerpałem "inspirację"

Przelewałem w łazience, w wannie, po to, żeby łatwo doprowadzić otoczenie do porządku.

Kopyr też tak napowietrzał. Oczywiście wyjściem jest ze zlaniem brzeczki przez lekko uchylone wieko fermentora, ale co wtedy z napowietrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha,kopyr...,jak widziałem jak on to robi to skóra cierpła,zresztą coś mi się wydaje,ze kiszka z tego wyszła,jakieś zakażenie.

 

Napowietrzy się jak lejesz na ścianę wiadra (jak z sikacza na ścianę,z rozbryzgiem),zresztą ktoś już napisał,że dobry starter ,albo więcej gęstwy i napowietrzanie można sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.