Jump to content
Mateusz Papiernik

[Android] Kalkulator do refraktometru

Recommended Posts

Różnica nie wielka ale jest.

Na dziesiątce 0.4 stopnia na 25 1 stopien

Jak się zmieni na 1.0 to Blg - ale na obu odczytach. Dodamy, żeby mogło być inaczej przed fermentacją, a inaczej po.

Reklam nigdy nie będzie - napisaliśmy to na mój prywatny użytek i za reklamy bym obcinał premie ;-) A na serio - cieszę się, że komuś poza mną się ta aplikacja przyda :) Mam nadzieję również rozbudować ją o parę innych przydatnych rzeczy obok, ale ne robiąc "tłoku".

Lubię sobie życie ułatwiać, a nie utrudniać, i tak był jej cel :)

Pomimo, że mam mobilną wersję BS na telefonie i ona ma narzędzia to przeliczania odczytu refkraktometru, to i tak sobie zainstalowałem :) Łatwo, prosto, bez zbędnego klikania - gdyby wszystkie aplikacje były tak użyteczne :D

Poszedł update, da się ustawić inny współczynnik korekcji brzeczki dla przed i po fermentacji, lub odznaczyć jedną z wartości - przy odznaczeniu użycia współczynnika dla Brix przed fermentacją ten odczyt brany jest bez żadnych obliczeń, czyli jak Blg z hydrometru :)

Przyjmuję :) Nie obiecuję jak szybko, firmowe projekty na razie biorą górę - ale jak będzie chwila wolnego, to się dorobi.

Wykonałeś fajny, prosty, darmowy programik i nic nie chcesz w zamian :) Jeśli kiedyś będziesz w Kielcach to się wcześniej odezwij, poczęstuję Cię moim piwkiem :)

Ściągnąłem, użyłem, tego dokładnie potrzebowałem (bo wcześniej musiałem biegać do komputera by przeliczyć wskazania na jakiejś www).

Jedna mała modyfikacja, jaką mógłbym zasugerować, to podawanie też procentowego odfermentowania (skoro masz już OG i FG, to tylko kwestia jednego przeliczenia).

Mała zmiana, a całkiem pokaźna nowa funkcjonalność:) (a mi oszczędzi jednego wklepywania tych danych do arkusza ;) )

Czy to ma jakieś ograniczenia co telefonu/wersji androida ? Bo pojawia mi się komunikat "Aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem."

Telefon http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/livewithwalkman/Sony-Ericsson-Live-with-Walkman.html

Android 2.3.4

Oryginalną wersję można pobrać z licznych kopii, m.in tu: https://apkpure.com/refractometer-calculator/makimo.pl.refractometer - aczkolwiek instalacja będzie wymagała włączenia w telefonie pozwolenia na instalację oprogramowania z niezaufanych źródeł.

Na oficjalny sklep aplikacja wróci na pewno - ale nie jestem w stanie podać dokladnej daty, nie zależy to tylko ode mnie. Będę starał się, żeby stało się to szybciej niż później.

Pozdrawiam!

M.