Skocz do zawartości

Słabe piwo, choć dobre w smaku


dentharg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Zrobiłem sobie a'la Grodziskie ze śrutowanych surowców z BA.

 

Starałem się trzymać wszystkie przerwy i odpowiednie temperatury. Warunki fermentacji też.

 

Piwo jest dobre w smaku, nie skisło - ale mocy nie ma żadnej choć wyliczenia wg. skali Ballinga przed i po fermentacji

wskazywały na ok 4%. Po fermentacji zalane w keg 19l.

 

Piwo lane z kega pieni się jak diabli, gęsta piana. W smaku dobre, gorzkie, ale nie kwaśne.

Nie zostawia przykrego posmaku. Delikatny posmak wędzonego.

 

I moje pytanie: co spieprzyłem, że to piwo nie ma mocy? Po wypiciu trzech kufli nawet mnie nie zaświergoliło...

 

Dzieki!

-Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Zrobiłem sobie a'la Grodziskie ze śrutowanych surowców z BA.

 

Starałem się trzymać wszystkie przerwy i odpowiednie temperatury. Warunki fermentacji też.

 

Piwo jest dobre w smaku, nie skisło - ale mocy nie ma żadnej choć wyliczenia wg. skali Ballinga przed i po fermentacji

wskazywały na ok 4%. Po fermentacji zalane w keg 19l.

 

Piwo lane z kega pieni się jak diabli, gęsta piana. W smaku dobre, gorzkie, ale nie kwaśne.

Nie zostawia przykrego posmaku. Delikatny posmak wędzonego.

 

I moje pytanie: co spieprzyłem, że to piwo nie ma mocy? Po wypiciu trzech kufli nawet mnie nie zaświergoliło...

 

Dzieki!

-Marcin

Czytać, kolego, czytać i jeszcze raz czytać. :rolleyes: Grodziskie właśnie ma takie być. Oryginalnie Grodzisz miał poniżej 3% alkoholu. Nie wiem skąd Ci się wzięło te 4%. Czy z przeliczeń czy z pomiaru? Jaki był ekstrakt brzeczki nastawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego wymagasz od grodzisza, żeby Cię na ziemię położyły 3 kufle. No chyba, że najpierw każdym z nich walniesz sie w głowę i to solidnie.

Przecież to piwo nie jest mocne. Poczytaj trochę o tym co chcesz osiągnąć. Jak chcesz aby Ci zaświergoliło w głowie to uwarz portera lub tripla.

KOPYR mnie wyprzedził, ale wnioski podobne.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Piwo jest pyszne, ten lekki posmak wędzonego słodu mi pasuje.

 

Spodziewałem się bardzo lekkiego piwa (patrząc po 8 Blg), ale myślałem, że może jednak źle wyszło.

4% mogło wyjść z błędu pomiaru - zależy jak się spojrzy na zatopiony w brzeczce miernik.

 

To mój pierwszy grodzisz, a poprzednie piwo mi skwaśniało - stąd też i niepokój czy czegoś i tym razem nie schrzaniłem.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.