Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórym zwierzęta zjedzenie chmielu szkodzi.

U psów bez leczenia zgon następuje po 6h

 

 

O koniach nie znalazłem ale warto to przed testem skonsultować z weterynarzem

Hej. Apropo psów - to jest potwierdzona informacja czy nie?

Pytam gdyz mam Goldena i Labradora...i biegaja czasem po ogrodzie w którym posadziłem właśnie 5 sadzonek (marynka, magnum i sybilla)...

Obie rasy to żarłoki nieokiełznane więc informacja jest dla mnie ważna...

Z drugiej strony, napar z szyszek chmielu jest polecany jako jedna z opcji leczenia lęku separacyjnego u psów (jako uspokajacz)...

 

 

Pytanie z innej beczki - jak mam naprowadzic moje sadzonki na sznury ? Wiem że zgodnie z zegarkiem...ale patrząc od której strony ? To coś jak z prawa i lewa strona samochodu... Sporo ludzi sie gubi która jest która bo brakuje punktu odniesienia...(

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jak potwierdzona 

 

https://www.vetlearn.com/veterinary-technician/toxicology-brief-hops-make-dogs-hot

 

 

 

Prognosis

Hops toxicosis can be lethal even if dantrolene is administered. Death may occur due to organ damage from elevated body temperature and associated metabolic changes.4 In cases resulting in death, death usually occurs within 3 to 12 hours after the onset of clinical signs.4 When treatment is successful, clinical signs can take 24 to 72 hours to resolve.4

 

 

napar z szyszek to co innego jak zjedzenie pędu - podobno ( nie potwierzone ) psu nie szkodzi zjedzenie szyszki chmielu.

EDIT:

Szyszki, granula an nawet chmieliny i części rośliny muszą być uznane za toksyczne dla psów

 

 

U mnie psy się chmielu nie chwyciły - choć mój Malamute uwielbia robić szkody ogrodnicze.

 

co do naprowadzenia - popatrz na pęd jak będzie tak z 30-60 cm miał i się nie pomylisz

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pytanie z innej beczki - jak mam naprowadzic moje sadzonki na sznury ? Wiem że zgodnie z zegarkiem...ale patrząc od której strony ? To coś jak z prawa i lewa strona samochodu... Sporo ludzi sie gubi która jest która bo brakuje punktu odniesienia...(

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

S.

 

Patrząc na pęd od góry, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. A z resztą daj mu ten sznurek to sam sobie ogarnie jak się najlepiej owijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugie powinny byc pedy boczne? Wiekszosc ma ok 10 cm,ale kilka nawet 30+. Cos z nimi robic, czy jak?

Zostaw je nic nie rób z pędów głównych wyrastają boczne i na nich też mogą być szyszki. Ważne żeby od dołu ok.1m pozbyć się liści i pędów resztę zostaw. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ważne żeby od dołu ok.1m pozbyć się liści i pędów resztę zostaw

Kiedy to najlepiej zrobić? Moje niektóre pędy główne mają już ok. 3 metrów (odciągi, po których się pną, mają ~4,20 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorin jak masz już ponad 3m to możesz śmiało się pozbyć wszystkiego poniżej 1m, mój chmiel sybilla ma już w tej chwili ponad 6 metrów i zaczyna brakować sznurka muszę coś wymyślić z poddasza żeby go podprowadzić jeszcze wyżej, magnum, marynka, lubelski idą podobnie ponad 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprysk na mszyce zrobiłem przy okazji opryskiwania innych roślin. Biohumus może być? Podlałem nim ze dwa razy już. A, i mimo że są tak niskie to puszczają pędy boczne.

 

Edit: Mam jeszcze paręnaście kilogramów Azofoski, może to lepsze?

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do was. Mam chmiel iunga i oktawia. Posadziłem ich ze sztobrów.  Iunga z sztobra pościła dwa łodygi długość 1,5m

post-6567-0-53415200-1435953528_thumb.jpgpost-6567-0-67443300-1435953568_thumb.jpg 

Oktawia pościła jedno łodygę długość 2m  post-6567-0-65144400-1435953680_thumb.jpg post-6567-0-29961800-1435953732_thumb.jpg  Tylko z tej głównej łodygi pościła pędy boczne. 

 

Czy mam z nich usunąć pędy boczne i liście do wysokości 1m ?

Czy lepiej w tym roku nic nie robić tylko niech chmiel dobrze się ukorzeni ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój Magnum ma takie objawy jak na zdjęciu - większość liści do ok 2- 2,5m jest tak odbrawiona. Całość ma ponad 5m.

Ktoś może zasugerować, czy to wina gleby, nawożenia? Nie widzę tam żadnych szkodników.

 

Gdzieś czytałem, że nawożenie saletrą wapniową wpływa na zabarwienie liści. Od 10 dni stosuję, ale nie widać efektów.

post-9765-0-36007300-1436741575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś owego mączniaka zwalczyć? Zastanawiałem się też, czy to zażółcenie liści nie jest skutkiem stosowania środka na mszyce :? (w moim wypadku)

Edytowane przez Green Fox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam toto dziadostwo na jednym krzaczku, znacząco zwolił się rozrost przy tym. Mam jakiś preparat grzybobójczy z wymienionym mączniakiem rzekomym, więc jak przestanie padać u mnie to go zaaplikuję dwukrotnie w ciągu tygodnia. Mam nadzieję, że roślinka przeżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem chmielarze! Mam u siebie na poletku 3 chmiele: Sybilla, Perle, Magnum. Sybilla spisuje się ekstra juz zaczyna kwitnąć ale na dwóch pozostałych łodyżki z kwiatami usychają.

 

post-10037-0-58364400-1437855215_thumb.jpg

Tu lekko przysychaja

 

post-10037-0-50540900-1437855253_thumb.jpg

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei w tym roku zapowiada się mniej szyszek niż w poprzednim, mimo, że zeszloroczny chmiel urósł dużo większy aniżeli rok temu - może cos nie tak z warunkami glebowymi bo przesadziłem w inne miejsce aniżeli rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zawiązały się już kwiaty - zbiorów się zbyt wielkich jednak nie spodziewam. Chmiel rośnie w wiadrze, regularnie podlewam i nawożę, jednak ma po prostu zbyt mało ziemi na jakieś spektakularne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.