Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Przycinasz do zera, zakrywasz pędy i zimujesz w jak najniższej temperaturze (0-5C najlepiej, nie wymusi to ponownego wzrostu rośliny), podlewasz maksymalnie raz na miesiąc i to delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinasz do zera, zakrywasz pędy i zimujesz w jak najniższej temperaturze (0-5C najlepiej, nie wymusi to ponownego wzrostu rośliny), podlewasz maksymalnie raz na miesiąc i to delikatnie.

Czy możesz doprecyzować? Czy trzeba wykopywać całą karpę z ziemi, czy też można ją normalnie zostawić na zimę i tylko np. czymś ogacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przycinasz do zera, zakrywasz pędy i zimujesz w jak najniższej temperaturze (0-5C najlepiej, nie wymusi to ponownego wzrostu rośliny), podlewasz maksymalnie raz na miesiąc i to delikatnie.

Czy możesz doprecyzować? Czy trzeba wykopywać całą karpę z ziemi, czy też można ją normalnie zostawić na zimę i tylko np. czymś ogacić?

 

 

Mówimy o doniczkowej wersji, ja swoją Iungę w doniczce po prostu wnoszę do garażu i tam sobie zimuje nie przykrywam niczym i nie opatulam. 

 

Natomiast wersje ogrodowe, ścinam przy samej ziemi pędy i okrywam trocinami na zimę i tak pozostawiam, na wiosnę wykopuje karpę ogałacam i wsadzam ponownie w ziemię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

U mnie na wierzch wygląda Cascade. I teraz pytanie, czy kombinować coś przy młodej sadzonce sadzonej jesienią? Czy zostawić i ogławiać dopiero za rok?

 

Dopiero za rok. :)

 

 

U mnie u trzech z czterech karp wyglądają już pędy. Czy to znaczy że czas na ogławianie? Jak się za to zabrać i jak to zrobić porządnie żeby mieć dobre plony? 

 

To zależy czy będą jeszcze przymrozki u Ciebie. Ja czekam, aż miną pierwsze przymrozki i się za to zabieram :) Niby w przyszłym tygodniu powinno już być okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sztobry cascade/chinook/fuggle z Anglii które już tam i podczas wysyłki zaczęły puszczać pędy, zdecydowałem by od razu wsadzić je w donice i trzymać już w temperaturze przedpokoju 15~ stopni, wystrzeliły w górę i wszystkie mają obecnie ponad 0,5m. Lepsze chyba to niż ich przemrożenie. Cascade rośnie zdecydowanie najszybciej. Zobaczymy jak poradzą sobie te chmiele z suwalskim "biegunowym" klimatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

U mnie u trzech z czterech karp wyglądają już pędy. Czy to znaczy że czas na ogławianie? Jak się za to zabrać i jak to zrobić porządnie żeby mieć dobre plony? 

 

"To zależy czy będą jeszcze przymrozki u Ciebie. Ja czekam, aż miną pierwsze przymrozki i się za to zabieram :) Niby w przyszłym tygodniu powinno już być okej."

 

 

 

 

A jak się za to zabrać i jak to zrobić porządnie.

 

Odkopie delikatnie karpę i co dalej? Wyciągać ją całą? Co powycinać a co pozostawić?

Edytowane przez puszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.