Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Mączniak rzekomy ;) Podstawowy grzyb atakujący chmiel. Niestety ja też się gada dorobiłem, z tego co widziałem albo oprysk albo źle wyczyszczona karpa, w przyszłym roku to poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na bocznych pędach pojawiają się kwiaty a w późniejszej perspektywie szyszki, jedynie te boczne pędy położone niżej mogą nie dać owoców, ale co do ich wyrywania czy odcinania nie jestem pewien czy się powinno, w końcu zaczynam zakładać swój chmielnik dopiero od zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem (nie jestem specem w uprawie chmielu) to już jest za późno na usuwanie pędów.

Nie ma co uogólniać - u mnie rośliny puszczają nowe liście/pędy na niskiej wysokości - i te skutecznie usuwam, aby roślina wysilała się w kwiaty/owoce, które już się na górze pojawiły. Wydaje mi się to logiczne, choć pierwszy rok mam chmiel :) Natomiast tych górnych chyba faktycznie nie ma co ruszać, bo na nich będą kwiaty/szyszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaatakował mączniak, spryskałem Amistarem 250, zobaczymy czy pomoże :) Wiadomo, działanie zapobiegawcze ale może da też radę na już zaatakowanej roślinie. W przyszłym roku będzie trzeba pomyśleć o zapobieganiu, tym bardziej że wala się takich środków u mnie pełno.

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś się u mnie zaczyna dziać od jakiegoś czasu :)

Cascade pięknie kwitnie, zapowiada się super :) Iunga i Sybilla mają już szyszki, na Marynce również się zawiązują - tylko Lubelski coś leniwy, póki co nawet nie kwitnie.

 

post-8533-0-30418500-1438707520_thumb.jpg

 

post-8533-0-93070100-1438707524_thumb.jpg

 

post-8533-0-20911900-1438707527_thumb.jpg

 

PS. Sorry za słabą jakoś zdjęć, ale robiłem z ziemi na zoomie z telefonu :P Konstrukcja na dobre 4 metry, ciężko skakać po tym :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś dopadło jeden chmiel.

Po przyjeździe z wakacji 4 dni temu pomyślałem że to po prostu z braku wody lecz czytając wasze posty wiem że to zaraza.

Liście zaczynają żółknąć od dolnych partii i sukcesywnie choroba idzie ku górze. Na górze mam sporo szyszek do których jeszcze nie doszła choroba. Czy mogę je już zbierać i suszyć??

 

Dziś niestety na innym krzaczku liść na samym dole również zaatakowany.

 

 

Po czym poznać że szyszki są już zdatne do zbiorów??

 

 

post-2622-0-50969500-1439322318_thumb.jpg

post-2622-0-02299700-1439322325_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś na jesień ewentualnie na wiosnę przyszłego roku miałby na zbyciu (do sprzedania,oddania, wymiany) sztobry amerykańskich chmieli ? Ewentualnie nowe odmiany polskich chmieli ?

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi "ręki" opadają. ;)5 sec szukania w googl'u

to po co tu siedzisz jak sobie wszystko wygooglujesz?

 

Pomagajmy sobie, google to wyszukiwarka a tu piszemy z ludzmi. Pozdrawiam...

 

a tu sa linki do mojego wypasionego przedziorka

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e67bae153e50aab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e67bae153e50aab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Marynka - sezon drugi.

Rośnie u teściowej - więc siłą rzeczy lekko nie ma.

Szyszek sporo - zbiory się zapowiadają niezłe

 

 

PS. Wybaczcie jakość zdjęć

PS2 . w nawiązaniu do powyższych dywagacji - to co że liście coś wpierdziela, że się odbarwiają - nie panikować i czekać na plon

post-8125-0-77016500-1439444125_thumb.jpg

post-8125-0-22588400-1439444127_thumb.jpg

post-8125-0-76950500-1439444129_thumb.jpg

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety przez urlop i upały dwa chmiele uschły na wiór, ale mógł się przyczynić do tego też mączniak rzekomy mimo oprysku. Liście poschły i odpadły, na czubki kwiatostan zaczyna też dopadać, co ciekawe Marynkę i Hallertau Tradition nie ruszone. Iunga w doniczce też całkiem padła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Złapałem lekkie kompleksy patrząc na szyszki kolegi FurioSan moja Sybilla zaczyna mieć pierwsze małe szyszunie. Być może jest to spowodowane przez późny czas wysadzania karp i fakt, że to ich pierwszy sezon.

Magnum i Perle pomimo paniki, że mączniak zaatakował kwitną także dobra nasza. Byle by zdąrzyły :P.

Z chmielarskim pozdrowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.