Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz chyba poczekać.
Btw.: Ma ktoś dobry sposób na ślimaki (zarówno winniczki jak i te wredne, bez skorupy)? Podobnie jak rok temu zabierają mi się za młode pędy... Już mi jeden tak obgryzły, że padł :/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do moich poprzednich postów. Żyjąc nadzieją że mój chmielnik jednak wróci do życia okazało się że z 10 sztuk wsadzonych tylki 3 puściły pędy reszta nic . Usunołem pędy które się położyły. Ale jednak nie pojawiły się nowe pędy. Teraz pytanie co dalej mam zrobić ? Czy istnieje jeszcze szansa że wypuszczą pędy czy już mogę likwidować chmielnik. Prosze o pomoc.

Sugeruję uzbroić się w cierpliwość i jeszcze poczekać. Moje cztery sadzonki padły po kwietniowych przymrozkach i postanowiłem nic nie ruszać tylko podlewać i czekać. Teraz wszystkie sadzonki przy przymrożonych listkach puszczają nowe pędy. Może w tym roku wielkich zbiorów nie będzie ale wiem, że wszystkie chmiele żyją. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

dziękuję za wszelkie wsparcie w moim temacie dziś już wiem z 10 sztuk 7 ma już ładne pnącza z listkami około 10 cm nawet więcej ,jedynie 3 sztuki jeszcze nie ruszyły teraz to już wiem że potrzebny jest czas żeby chmiel ruszył :) i cierpliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, ponad pół metrowy chmiel skoszony kosiarką odżyje czy nie? Pan ogrodnik jest mistrzem i nie wiem jak to zrobił ale mu sie udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przesadzałem swoje chmiele do większych donic zauważyłem,że sadzonka często ma jakiś kiełek w rezerwie. Ja obstawiam ,że odrośnie.Szkoda tych straconych 50cm .Plon może być mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, ponad pół metrowy chmiel skoszony kosiarką odżyje czy nie? Pan ogrodnik jest mistrzem i nie wiem jak to zrobił ale mu sie udało...

Odrośnie :) mój brat w zeszłym roku zrobił mi podobny numer.

Nawet troszkę szyszek z tego krzaka było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do bardziej doświadczonych w uprawie chmielu. Moje rośliny mają drugi rok i u Perle na wysokości ok. 0,5 m już zaczynają wyrastać pęd boczne, kiedy pęd główny ma ze 2,5 m; Iunga pomimo większego wzrostu jeszcze nie wypuszcza takich pędów bocznych.

Zostawić w spokoju, czy usuwać? Bo do usuwania dolnych liści jest jeszcze chyba trochę czasu...  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma już w okolicach 2,5 m to poniżej liście usuwaj tak do 1 metra ja się ich pozbywam jak roślina ma około 2 metrów czasem wcześniej nic się nie dzieje. Pzdr

Jeden z moich chmieli Sybilla stan 16.05

http://screenshooter.net/101965737/bomopfs

 

Edytowane przez Mrzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje chmiele do wysokości 1 metra plus minus oczywiście nie mają ani liści ani pędów które wyrastają z kącików liściowych wszystko usuwam, zostawiam 4 do 6 pędów głównych, wyżej jak już się rozrasta na boki to zostawiam. Nic negatywnego nie zauważyłem plusy to wiadomo jakie już pisane było na forum. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ślimaków ponoć działa usypanie wokół rośliny kręgu z ziemi wymieszanej z pobitym szkłem. 

Naprawdę chcesz z pełną świadomością zanieczyszczać glebę szkłem? Są inne, naturalne sposoby, chociażby posypanie popiołem, można też ogrodzić chmiel żeby chociaż utrudnić dostęp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz z pełną świadomością zanieczyszczać glebę szkłem?

Śmiesznie zabrzmiało to "zanieczyszczać", bo szkło to głównie piasek kwarcowy.  :D   Oczywiście inne metody w tym sypanie popiołem wydaje się rozsądniejsza.

Edytowane przez Erikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno pędy teraz powinny już kończyć fazę wzrostu i powoli zacząć zawiązywać szyszki... Poczekaj do przyszłego roku albo kup wsadź ale nie spodziewaj się zbiorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztobry to już raczej za późno, pewnie już nikt ich nie ma, ale możesz spokojnie postarać się o sadzonki chmielu, czyli młode chmiele już z liścmi bądź dopiero z młodymi pędami, które już wyszły nad ziemię. Na allegro kilka osób sprzedaje właśnie takie sadzonki:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=chmiel+sadzonki&bmatch=seng-v10-p-sm-isqm-2-o-0113

 

Chociaż tutaj http://olx.pl/oferta/chmiel-sadzonka-wysylka-CID757-ID7oVHp.html#8ae08e20c2człowiek deklaruje że ma też sztobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze liście często są inne niż typowo roślina ma. Hasło dla Ciebie na dziś: Liścień :) (choć nie jestem pewien czy z karpy tez wyrastają liścienie czy tylko z nasiona)

Radze poczekać ze spokojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.