Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić moją marynkę na jakies aromatyczne.

 

W tym celu oddam cztery rośliny - w całości. cena taka jak u pani na allegro :) z tym że mocniejsze bo już rozrośnięte. Najchetniej jakby ktos po nie sobie przyjechał.

Chętnie tez wymienię się za jakieś aromaty - tylko za karpy (sztobry odpadają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przybyły do mnie karpy i sztobry chmieli od pana z olx:http://olx.pl/oferta/chmiel-sadzonka-sadzonki-chmielu-karpy-sztobry-wysylka-CID757-ID7oVHp.html

Dokupiłem sobie magnum, perle i sybillę.

 

EDIT: czy mozna juz zasadzić nowe sadzonki?

Edytowane przez HerrOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również przyjmę chmiel do wsadzenia w tym roku chciałbym założyć swój chmielnik .Jeśli miałby ktoś chęć nie drogo odstąpić jskies sadzonki lub dać namiar na sprawdzonego sprzedawce to będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sztobry od tego pana co HerrOs, przyszły dzisiaj. Posiadają mnóstwo korzeni, i już podczas odpakowywania było widać że pięknie wypuszczają. Myślę że nie zajmie im długo wyjście spod ziemi. Według mnie za 5zł opłaca się :)

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyjmę jakieś sztobry jeśli ktoś ma zbędne, zapłacę za przesyłkę. Planuję chmielnik z prawdziwego zdarzenia, jako że likwiduję część warzywniaka :)

masz do mnie rzut beretem , w sobotę mam w planach coś tam pogrzebać przy chmielu , na pewno będę miał coś dla ciebie , jak by co info na priva 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat z amerykańskimi chmielami :D. Wie ktoś gdzie można dostać sadzonki (sztobry) chmieli aromatycznych (nowofalowych). Nie uprawiałem nigdy chmielu (chyba, że liczy się niechciany dziki chmiel :D ), lecz mam miejsce i możliwości posadzić (mieszkam na wsi :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

U mnie Iunga już jakiś czas temu przebiła się przez kopczyk - na dzień dzisiejszy naliczyłem już 10 solidnych szparagów. Dziś zauważyłem, że u Perle nad kopczyk wyjrzały dwa pędy - trochę ciekawe, bo w ubiegłym sezonie (pierwszym sezonie uprawy) Perle radziła sobie dużo lepiej niż Iunga, która ostatecznie osiągnęła niewiele ponad 2 metry i wydała kilka symbolicznych szyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj przyszły do mnie sztobry na mój pierwszy chmielnik i teraz mam problem bo ta pogoda jest średnia na sadzenie, dodatkowo w nocy ma być poniżej zera. Sztobry się wyrywają do rośnięcia bo widać z 5 cm szparagi. I co dalej ? Wsadzać i nie patrzeć na pogodę bo sobie chmiel da radę, czy czekać na lepszą pogodę ? A jeśli czekać to jak je przechować ? Proszę pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszło 6 sztobrów, Jeden wsadziłem na próbę, jak nie przeżyje to mówi się trudno :)

 

Pozostałe faktycznie wyrastają już z ziemi. Trzymam je w ciemnej piwnicy w ok 10st. C i podlewam delikatnie wodą co 2 dni.

 

Wsadzę je jak się pogoda ustabilizuje, za jakiś tydzień myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj przyszły do mnie sztobry na mój pierwszy chmielnik i teraz mam problem bo ta pogoda jest średnia na sadzenie, dodatkowo w nocy ma być poniżej zera. Sztobry się wyrywają do rośnięcia bo widać z 5 cm szparagi. I co dalej ? Wsadzać i nie patrzeć na pogodę bo sobie chmiel da radę, czy czekać na lepszą pogodę ? A jeśli czekać to jak je przechować ? Proszę pomóżcie :)

Ja zrobiłem w ten sposób, że posadziłem w doniczkach i wysadzę jak będzie ciepło. Właśnie oba zaczynają przebijać się przez ziemię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniosłem wczoraj do piwnicy tyle, że mam tam koło 18 stopni spryskałem ziemie żeby miały wilgoć i zobaczymy w piątek postaram się też do doniczek wsadzić, (bo na razie mam je w opakowaniach foliowych) i będę czekał na wiosnę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje sztobry w tamtym roku posadziłem w doniczkach i rosły sobie na parapecie w domu, a w maju około 0,5- 1 metrowe roślinki przesadziłem do ziemi. Wszystkie sobie poradziły i dały już w pierwszym roku spore plony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje posadziłem od razu do ziemi.

W tamtym tygodniu posadziłem sztobry na kilku były korzonki. W tym tygodniu sadziłem "sadzonki" od pani z Allegro, może sadzonki to za dużo powiedziane bo miały niewiele więcej korzonków niż sztobry od tamtego sprzedawcy.

Tylko, że były w osobnych doniczkach i miały już spore "szparagi".

Jak mają sobie poradzić to sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.