Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na ograniczoną ilośc miejsca na działce myślę nad wymianą dwóch roslin odmiany marynka na jakies jakieś odmiany aromatyczne.

Czy ktoś ni wymienił by się ze mną (dwie oddaję dwie biorę) - czekam na propozycje. Mogą być sadzonki albo ew. sztobry (wolałbym sadzonki)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do uprwy chmielu będzie wystarczające stanowisko gdzie przez ok 6h dziennie bedzie pełne słońce a reszte dnia półcień??

"chmiel ma głowę w słońcu a nogi w cieniu" Mój jest wg tego powiedzenia a na wysokość ok 80cm (po wyrośnięciu) zacieniłem aby zbytnio nie wysychał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo mogą leżeć sztobry chmielu? Na dniach mam dostać sztobry Citry ze Stanów, ale siłą rzeczy muszą poczekać jeszcze miesiąc do zasadzenia. Jak należy je przechowywać? Rozumiem, że mam włożyć je do lodówki, tak? Wysyłający mówił mi, że przechowywał je w lodówce od momentu cięcia, więc chyba tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, został mi tylko jeden i ciężko podzielić. Ale jak ktoś ma doświadczenie w robieniu sadzonek, to zapraszam w lecie do mnie i chętnie się podzielę

Sztobry robimy z minimum dwuletniej rośliny. Na wiosnę po wycięciu karpy robimy sztobry, przycinamy je tak aby pozostały dwa tzw oczka(pączki) w dolnej i górnej części sztobra. taki materiał wysadzamy tak aby oczka(pączki) rośliny skierowane były do góry. Gdy wsadzimy dogóry nogami to roślina gożej wyrasta. 

Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga  http://www.uprawachmielu.blogspot.com/

 

W dalszej częći bloga postaram sie pokazać jak sadzi się chmiel ze sztobrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jednorocznej rośliny można już pozyskać nowego sztobra? Czy są jakieś przeciwwskazania? Czy po wycięciu sztobra z 1-rocznej rośliny, będzie ona chorować lub będzie bardziej podatna na szkodniki? Czy też najlepiej z tak młodą rośliną nic nie robić czyli nawet jej nie przycinać na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat związany bezpośrednio z moim chmielnikiem w roku 2015. Otóż pytam - Dlaczego temat o wspólnym zamówieniu sadzonek został zamknięty?

 

Nie otrzymalibyście nigdy zamówienia. Polecam rozwagę przy tego typu akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie otrzymalibyście nigdy zamówienia. Polecam rozwagę przy tego typu akcjach.

 

 

Fajnie, że oceniasz człowieka, którego nie znasz. Z góry potraktowałeś mnie jako oszusta, szkoda.

W takim razie wspólne zamówienie chmielu z powodu oszusta nie aktualne.

Napisz jeszcze info do ludzi zapisanych na liście bo piszą do mnie wiadomości.

Edytowane przez keisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos na zbyciu sztobry Lubelskiego?? Oczywiscie za oplata ;).. za rok moge sie odwidzieczyc sztobrami Fuggle i Cascade'a..

Dostałeś Lubelskiego?Bedę czyścił karpy chmielu to na pewno bedą sztobry.Mogę Tobie wysłać gratis jedynie za przesyłkę zapłacisz. Mam  5 odmian [Lubelski,Sybilla,Marynka,Magnum,Hallertau Traditional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś z was ma w swoim chmielniku Oktawię? Jeżeli ktoś posiada i chciałby się podzielić chętnie przygarnę sztobry Lubelskiego i Hallertau Traditional. Zaczynam właśnie przygodę z chmielnikiem i chciałbym aby znalazły się w nim jakieś fajne odmiany. Jak na razie mam już Sybillę, Perle i Magnum. 

 

Macie może w waszych chmielnikach jakieś fajne odmiany?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.