Skocz do zawartości

Dezynfekcja miedzi


fazzou

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy sposób na czyszczenie miedzi.

Potrzebne są: Proszek ajax (500g kosztuje 4,50zł), gąbka , i nasz rączki :)

Nasypuje na gąbkę troszkę proszku otaczam daną gąbką rurkę i ruchami posuwistymi czyszczę.

Po skończonej pracy trwa to ok. 35 minut. gąbka jest czarna jak smoła i trudno jest wypłukać pod bieżącą wodą z kranu.

Chłodnica po takim zabiegu jest lśniąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się przydało coś na zimno, do dezynfekcji chłodnicy przeciwbieżnej, tak żeby można było roztwór przepuścić, niby można puścić wrzątek przez 15 min, ale to bardzo niepewne rozwiązanie.

 

To kwasek cytrynowy możesz przepuścić - ja mam zwykłą i mocząc w wiadrze z kwaskiem zaciągałem z 1 strony ustami płyn żeby się napełniła i potem dmuchałem żeby usunąć i tak ze 3 razy. Myślę, że regularne takie zabiegi pozwolą utrzymać ją w bardzo dobrym stanie.

 

Do dezynfekcji chyba zastosowałbym tą samą metodę "zasys/dmuchanie ustami" :)

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki zamkniętej w wężu w chłodnicy przeciwbieżnej nie wyczyszczę, ale opcję z kwaskiem też muszę przetestować, choćby z ciekawości jak szybko się ona tam brudzi w środku. Z zasysem nie mam problemu, bo się wyposażyłem ostatnio w fajną pompkę do chłodzenia, brakuje tylko sprawdzonej i skutecznej dezynfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu mu chodzi o dezynfekcje a nie czyszczenie

 

Czyszczenie też mu się przyda :P:)

Do przeciwbieżnej? :)

Wracając do tematu, ja się nie znam ale znalazłem takie coś:

The best sanitizer for counterflow wort chillers is Star San'. It is acidic and can be used to clean copper as well as sanitize. Star San can be left in the chiller overnight to soak-clean the inside.

http://www.howtobrew.com/section1/chapter2-2-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia i usuwania czarnego nalotu tlenku tak jak napisał Łukasz, przepuścić przez chłodnicę roztwór kwasku cytrynowego. Do dezynfekcji możesz przepuścić np. roztwór nadwęglanu, ClO2, lub środka na bazie kwasu nadoctowego czyli tego co normalnie używamy. Trzeba tylko uważać żeby nie przesadzić ze stężeniami- szczególnie w przypadku kwasu nadoctowego.

Ja na wlot chłodnicy zakładam wężyk i lejek i do niego wlewam roztwory bez żadnego zasysania czy wydmuchiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ClO2, ale nawet nie próbowałem, bo myślałem, że to mocny utleniacz, wobec czego miedź po kontakcie zrobi się czarna, ale ja słaby z chemii jestem, będę musiał tego spróbować.

"Nie przesadzić ze stężeniami" rozumiesz jako zastosowanie zwykłego roztworu roboczego, czy mniejsze?

 

GB, może by się i zmieściła, ale trzebaby się najpierw upewnić, że jest cała zalana wodą i nie wiem też jak ten wąż ogrodowy by to wytrzymał, dużo lepszym rozwiązaniem będzie roztwór, który wystarczyłoby przepuścić tylko tam, gdzie brzeczka ma kontakt z miedzią.

Edytowane przez fazzou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.