Skocz do zawartości

Domowe hodowanie papryczek (ostrych!)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Raz odpalałem nasionka pod koniec kwietnia i miałem normalne zbiory, fakt raz i w listopadzie, część nie dojrzała ale dało radę. Teraz jak odpalam w lutym to mam po 2-3 zbiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz odpalałem nasionka pod koniec kwietnia i miałem normalne zbiory, fakt raz i w listopadzie, część nie dojrzała ale dało radę. Teraz jak odpalam w lutym to mam po 2-3 zbiory.

True, true. Nie ma co panikować i przesadzać. Ja w zeszłym roku chyba w maju startowałem, a sos cholernie ostry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przejrzałem wątek i trochę mało info o zimowaniu sadzonek, mam jeszcze sporo nasion i zastanawiam się nad ich wysianiem, nie chodzi mi o zbiory, a jedynie wyhodowaniu dużej sadzonki, potem przezimowanie i w przyszłym sezonie ewentualne zbiory.

Ktoś może się podzielić jakimiś przemyśleniami w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinam, obrywam liście, kładę w jakimś niezbyt nasłonecznionym miejscu, temp. w okresie od końcówki jesieni, do końca zimy mieści się w przedziale 15-19C, mało podlewam.

Część krzaczków ma już 3 lata i wyglądają całkiem zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po takim zabiegu niestety nie chcą puścić na wiosnę - chyba przesuszyłem za bardzo. Za dużo na głowie, nie miałem dla nich czasu ;< Wolę więc rekultywować hodowlę na wiosnę z nasion (jeżeli czas pozwala..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zostawiam na parapecie, w tym miejscu, co rosły, tylko w miarę zimy obcinam, aż do praktycznie głównego pnia. W tym roku te papryczki dają fantastyczny plon, pierwszy już właściwie zebrany i już są nowe owoce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Siemka. 

Na domiar złego, oprócz piwowarstwa, robienia serów to zająłem się "hodowlą" papryczek. W pudełeczkach Carolina Reaper, Naga Jolokia, Cayenne i Habanero :)

Mam nadzieję, że coś ciekawego wyrośnie i będzie piekło dwa razy (co nie raz się zdarzało :D)

 

PS. Ściereczki się suszą dzięki Synowi, który postanowił mi wylać całe!!! całe!! (świeżo nalane) piwo na podłogę :D 

post-14073-0-47113300-1487622232_thumb.jpg

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na forum Tomaszka: http://www.chilihead.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=728&sid=1f8761f0c543568215ba63553bdfff21

Temat z sprzedażą: http://www.chilihead.pl/viewtopic.php?f=31&t=3702&start=110

Allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=4456316

 

Ma dużo odmian z zamówionych nie dawno 4 odmian wszystkie 100% wzeszło i to w ciągu 6 dni ;) Więc jest godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco dziekuje. To moje pierwsze kroki z ostrymi, zwykle wiele lat miałem.

 

Jeśli ja mogę ci coś doradzić, paprykami zajmuje się już jakieś 4 lata. Forum do którego link otrzymałeś również polecam, tam znajdziesz zaufane miejsca kupna. Moje doświadczenia z Allegro są takie że nie polecam chyba że coś poleconego. Często nasiona na allegro są w kiepskim stanie albo są nie tym co chcemy. Kiedy roślina wyrośnie to mamy już jeden sezon w plecy.

Ja ściągam nasiona ze stanów najczęściej z tej strony: http://pepperlover.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś hoduje parapetowo/ogrodowo to polecam zostawiać sobie rośliny. Np te po pierwszym sezonie na parapecie wysadzać do gruntu. Efekty w postaci obfitych zbiorów naprawdę zaskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.

Od jutra albo pojutrza będę miał na oddanie kilka sadzonek chili. Odmiany to Bhut jolokia (Chyba) i cayenne i może trafi się jakaś Carolina reaper. Sadzonki nie są podpisane, tak więc ciężko stwierdzić co jest co. Roślinki nie są jakieś super duże i zadbane (co niektóre lekko przypalone słońcem), ale powinny owocować w tym roku.

Zainteresowanych zapraszam po odbiór osobisty (Warszawa, Białołęka, okolice CH Targówek/Marki) i info w celu umówienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
16 godzin temu, Camis napisał:

Witam

 

Jest ktoś z Łodzi kto mógłby się podzielić nasionkami ?. Oczywiście zapłacę :).

 

 

 

Nie jestem z Łodzi, ale podpowiem że warto kupić papryczki wydłubać nasionka i masz :) w Auchan są w stałej ofercie habanero, jalapeno, rawit (piri piri) i cayenne. Sam uprawiałem tak pozyskane z powodzeniem, polecam szczególnie habanero.

PS Raczej nie wykiełkują odrazu- trzeba wysuszyć i odczekać jakiś czas aby nabrały zdolności do kiełkowania. Gdybyś miał problemy z nabyciem papryczek mogę wysłać pocztą nasiona.

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 19:26, Camis napisał:

Witam

 

Jest ktoś z Łodzi kto mógłby się podzielić nasionkami ?. Oczywiście zapłacę :).

Zamów sobie na allegro. Polecam jednego użytkownika. Jak chcesz wiedzieć który to, to napisz na prv. Tanio, szybko i z gratisami i sprawdzone nasionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pindin chyba Nieumarły go polecał kilka stron wcześniej, wziąłem od niego Carolina Reaper gratis dostałem nasiona pomidorów i suszoną Bhut Jolokia Yellow z której też wygrzebie kilka nasion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

 

 

Zastanawiam się czy już nie wysiać Carolina Reaper. Gdyby przed wiosną zaczęły kwitnąć to pędzelkiem bym zapylił. A w kwietniu do ogródka. Czy były by wytrenowane i czy było by więcej plonów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.