Skocz do zawartości

Domowe hodowanie papryczek (ostrych!)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

ja po zbiorze, gdy krzaczek czuje że idzie zima robię generalne przycięcie starszych gałązek, bo po sezonie letnim to mi zarastają całe okno :D mam chyba 4 doniczki, min. habanero , scotch bonnet, de arbol i chyba dragonfly, w róznych kolorach. Jako nawóz używałem jakiś tescowy w proszku do pomidorów i papryk bodajże.

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ja też papryczki miałem niestety moje zżarły mszyce i na zimę musiałem się ich pozbyć, niestety ten środek co proponowałeś nie dał rady widocznie już za mocno się zalęgły. Na dniach zaczynam nowy rzut papryczek :) W zeszłym roku wystartowałem w kwietniu i też miałem spore zbiory zrobiłem z 20 słoiczków 0,3 litra sosów różnorakich :D Dla mnie najlepsze Habanero są Yamaican Yellow, Mulato Isleno ale suszone i Jalapeno Red :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie mam z zeszłego roku:

1. Dwuletnią już habanero orange

2. Jednoroczną habanero orange - w zeszłym roku rozsadzona

3. Dwie chocolate habanero (w zeszłym roku nie owocowały przez przędziorka, w tym zapowiadają się super)

4. Jedno de arbol (4 owoce w zeszłym roku)

 

Z nowych to sadzonki na zdjęciach to głównie red i chocolate habanero. Z nasionek wysiałem już Twoje yamaican yellow, mulato isleno i red jalapeno. Do tego z własnych papryczek przywiezionych z meksyku kiedyś tam: poblano (Ancho).

 

No i z rozsad: jeszcze więcej orange i chocolate habanero i de arbol.

 

Teraz kombinuję z zamówieniem :) Moja sugestia jest taka, żeby wymieniać się też sadzonkami. Właśnie kombinuję co za nasionka jeszcze zamówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens hodować papryczki kupione w sklepie ?? Kupiłem w Lidlu "papryczki pikantne mix" (kraj pochodzenia Hiszpania) bardzo długie... czerwone i zielone nie za bardzo pikantne ale żółta zrobiła na mnie wrażenie. Pozyskałem nasiona i wykiełkowałem. Są już w ziemi. Zobaczę co z tego będzie.

Edytowane przez erulogoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim sezonie na zimę zostawiłem sobie Fatali Red, Little Elf, Hot Paper Lantern (prawdopodobnie 2 krzaki - chyba przez przypadek wywaliłem habanero zamiast drugiego Papera) i chyba Habanero czerwone wyhodowane z pestek kupnej papryczki.

W tym roku planuję podbić poziom ostrości i czekam właśnie na nasiona Naga Morich, Red Savina, Carolina Reaper.

 

W minionym sezonie przędziorki i inwazję mączlika udało mi się powstrzymać naparami z pokrzywy i rumianku, chociaż przędziorkowi dałem spokój, jak został tylko na Paper Lantern i nie robił jej krzywdy. Będę musiał się wziąć natomiast za cholerne ziemiórki, bo prawie we wszystkich roślinach mam trochę tego badziajstwa.

 

Gdyby ktoś potrzebował nasion to chętnie odstąpię, bo i tak nie dam rady wszystkiego wysiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu posadziłem Pepperoni 15 nasion 15 kubeczków cały parapet zastawiony.

Mam tylko problemy z regularnym podlewaniem ale może coś wyrośnie.

Lepiej podlewać zbyt rzadko niż za często.

Zbyt częstym podlewaniem już kilka papryczek ubiłem (głównie, gdy przychodzą chłodne dni, woda wolniej paruje, a ja z przyzwyczajenia kilka razy dalej lałem wodę), a po lekkim przesuszeniu błyskawicznie odzyskiwały siły, jak tylko dostały trochę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce zaznać ostrości, ale nie chce uprawiać ;) to w najnowszej ofercie Tesco, od 29.01 będą Habanero 2.99zł za 80g, Cayenne2,99zł za 80g, Jalapenio tak samo.

 

Suszone czy świeże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykiełkowały to już jest dobrze, jeśli nie zmarnieje powinna wyrosnąć.

Wygląda, że wszystko na razie jest ok, powoli zaczynają przebijać się przez ziemię (posadzone są w małych doniczkach; przykrytych folią; spryskiwane wodą z atomizera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.