Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w stworzeniu receptury APA


Seba667

Rekomendowane odpowiedzi

Moje uszanowanie, podłączę się pod ten wątek gdyż mam podobne pytanie. Zamierzam jutro ze znajomym, od którego dostałem w prezencie surowce, uwarzyć APA i prosiłbym o konsultację chmielenia.  Zasyp nie jest problemem, bo w ruch idą ekstrakty (raczej jedna z ostatnich warek na nich, będę chciał się w końcu zmierzyć z zacieraniem). Posiadam następujące chmiele w granulacie:

Cascade - 100g

Mosaic - 50g

Chinook - 30g

 

Chinooka planowałem użyć na goryczkę, zastanawiałem się nad chmieleniem w oparciu o >>Drunken Jedi IPA Scooby'ego<<, a więc po 15g Mosaica i Cascade na 40', 10' i flameout + resztę na zimno. Chciałbym uzyskać jak najbardziej aromatyczne piwo, mogę prosić o jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aromatyczne = dla ipa to będzie jakieś 150g łącznie na wyłącznie palnika + steep gdy  osiagniesz 70stopni +  na zimno. Imho najmocniejsz amerykańce to citra, mosaic, amarillo, simcoe. Dodatki innych też fajnie zwiększają kompleksować aromatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwole się podpiąć pod temat.

Planuje zrobić następijącą APA'e:

- 12BLG, 40IBU, ok 20 litrow (goryczka srednia, ma byc mocno wyczuwalny aromat chmielowy oraz ma być duża pijalność)

Surowce:

- 3.8kg pale ale

- 0.2kg karmelowy 150

- 13g - Magnum w FWH

- 13g - Equinox 30min

- 37g - Equinox 5min

- 50g - Equinox - na cicha

- drozdze US-05

Zacieranie:

- 66oC - 60-70min

- 77oC - 10min

 

Zostało mi 250g slodu Biscuit (chce wykorzystac aby sie nie zmarnował bo juz od kilku miesiecy jest zesrutowany). Zastanawiam się czy go dodac. Wg. BJCP w opisie 10A American Pale Ale jest: "oraz opcjonalnie może przedstawiać specjalny charakter słodowy (chlebowy, prażony, ciasteczkowy)"

Czy ma sens dodawanie słodu Biscuit do APA'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj, co ci szkodzi? Pewnie i tak go nie poczujesz. Equinox z 5 min przesuń na 0' lub na Whirpool. 10 min. wygrzew nie jest potrzebny, spokojnie 5 min a nawet mniej wystarczy. Może dodaj tak z 500 g słodu pszenicznego, poprawi pienistość piwa. 

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Chmielenie jak najbardziej przesune. 500g pszenicznego spowoduje ze bede musial zmniejszyc ilosc pale ale. Chce zrobic max 12BLG. Pomyśle jeszcze nad proporcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.