Skocz do zawartości

FastFerment plastikowy fermentor stożkowy 30 l


Gość giekon

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się po co jest stożek w fermentorze, a później po co Ci on w domowym browarze a odpowiedź sama się nasunie, zwłaszcza w kontekście ceny.

 

Wiem doskonale jaką funkcję ma spełniać stożek w fermentatorze. Ceny takowych są dosyć wysokie i dlatego chcę się dowiedzieć czy gra jest wart świeczki w domowych warunkach :)

Przymierzam się do rozszerzenia swojego asortymentu bo obecny już nie starcza i sonduję różne warianty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega wypas,doliczyć stojaczek i kosmiczny pojemniczek na drożdże no i termometr jeszcze i 7 stówek bez wysyłki

bryyy.... ale piwa w wiadrach można zrobić ,a plusów jakoś nie widać za bardzo

 

Plusów po za odbieraniem "najedzonych" drożdży oczywiście. Nie liczyć tego to zwykłe wiaderko spełni podobną funkcję oczywiście

Stojak można zrobić samemu a ze zbiorniczka zrezygnować - termometr zbędna sprawa moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to, że zamykasz zawór, odkręcasz ostojnik na drożdże i masz piwo na cichej, które nie stoi na drożdżach. Minusem cena, i problem z włożeniem do lodówki w celu kontrolowania temperatury.

 

W tym momencie minusy przeważają za "daj sobie spokój = kup zwykłe wiadro" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to, że zamykasz zawór, odkręcasz ostojnik na drożdże i masz piwo na cichej, które nie stoi na drożdżach. Minusem cena, i problem z włożeniem do lodówki w celu kontrolowania temperatury.

 

W tym momencie minusy przeważają za "daj sobie spokój = kup zwykłe wiadro" :D

albo kilka wiader za tą cenę.

Ogólnie myślę że to dobry chwyt marketingowy na zarobienie kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku warek 20L faktycznie nie warta skórka wyprawki. Ale dla kogoś, kto warzy 50L i więcej to fajna sprawa. Sam zastanawiam się, czy jeden lub dwa fermentatory stożkowe nie przydałyby się w browarze. Niestety jedno to cena, drugie brak miejsca. A jeśli ktoś mówi, że to tylko chłyt marketingowy to się grubo myli. Gdyby spróbował raz przelewania 100 litrów warki z burzliwej na cichą to by zmienił zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby spróbował raz przelewania 100 litrów warki z burzliwej na cichą to by

przestał robić cichą.

 

A w TB jeszcze taniej...

 

Rozbrajasz mnie. Już nie chodzi o samą cichą, ale o sam rozlew z fermentatora 100L. Jak to sobie wyobrażasz? Samo wstawienie fermentatora 60L na stół (takie warki najczęściej robię) jest już nie lada wyczynem. Czy mam rozlew przeprowadzić z poziomu "0"? Może masz jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyglądają te fermentory mowa o tych 80l bo te 30 l bezsens , mocno zastanawiam się , ze dwa takie mnie by przydali się . Z kwasiaka cena moim zdaniem grubo 5x a może i więcej . Jak dla mnie super , ale zawsze z bliska warto pomacać .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.