Skocz do zawartości

Dry Stout - pytania


Kuczmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W najbliższym czasie planuję uwarzyć pierwsze piwo z procesem zacierania. Wstępny wybór padł na Dry Stout'a z przepisu: http://www.wiki.piwo.org/Dry_Stout_%28Czarnuch%29,_Kamil_Soluch_%28Cartmann%29

 

W przepisie nie sprecyzowano jakich słodów dokładnie użyć. Jako, że jest to piwo bardzo ciemne to wybrałem ciemniejsze wersje, zatem:

- 3 kg pale ale Strzegom 5,5-7,5 EBC

- 1 kg monachijski typ II Strzegom 12-15 ECB

- 0,2 kg czekoladowy 1200 Strzegom 1100 - 1300 °EBC

- 0,35 kg jęczmień palony IREKS

 

Czy wybór ten jest prawidłowy?

 

Kolejny problem to drożdże. Autorzy przepisu proponują drożdże płynne, a ja nie posiadam mieszadła magnetycznego. Czy jest ono konieczne? Z drugiej strony takie drożdże są koszmarnie drogie, więc raczej wolałbym użyć suchych. Czy drożdże Fermentis Safale S-04 będą ok? Czy proponujecie jakieś inne?

 

Myślę, że to już wszystkie pytania. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok choć może być mocno palone. Mieszadło nie jest konieczne, a jak chcesz suche to s04 będą ok.

 

Dzięki za uwagę. Nie chcę bardzo palonego akcentu. Zatem proponujesz jakieś korekty?

 

Kolejną warką, którą będę warzył też jest dry stout. W moim przypadku przy planowaniu pomocny był ten artykuł --> http://byo.com/stori...4-style-profile

 

Dzięki za link do artykułu, biorę się za lekturę (tyle yerba mate przygotuję) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.