Skocz do zawartości

Wytrzymałe butelki


martinezms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie - nastawiłem lambic i za jakiś czas (jakiś rok :-) ) będę potrzebował mocnych butelek, więc powoli zacznę je już zbierać. Które z komercyjnych piw ma mocne butelki co by ich nie porozrywało jak sobie już lambic będzie dojrzewał? Najlepiej 0.3L.

 

Czy Ktoś kiedyś widział może dostępne w jakimś sklepie małe szampanówki (widziałem w sklepie szampany właśnie w butelkach 0.33L, ale źródła samych butelek nie znalazłem, niestety, a perspektywa wybicia kilkudziesięciu szampanów, co prawda małych, ale zawsze, trochę mnie przeraża, bo osobiście nie przepadam za tym trunkiem.....).

 

Miłego dnia

 

M

Edytowane przez martinezms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie pamięć nie myli to szampanówki mają wytrzymywać ciśnienie 20atm? korkuje się je tym i tym.

 

edit: "Klasyczna butelka szampana ma pojemność 75 cl. Jest wykonana z grubszego niż butelki od innych win szkła – aby wytrzymać ciśnienie gazu rzędu 6 atmosfer. Z tej samej przyczyny dno butelki jest mocno wklęsłe."

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grolsch

Czy to żart? . Najgorsze butelki z krachlą ale szkoda wyrzucić.

nie większy niż niektóre twoje tematy i posty.

tak, używam do lambików butelek po grolschu - są ze szkła o odpowiedniej grubości, maja zapięcie patentowe, są darmowe no i zielone - nie pomylą się z niczym innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mam przekazywać butelki i komu oraz jaki ma to związek z tym, że krachlę zobaczę obok?

jeżeli nie potrafisz sie posługiwać takimi butelkami to wcale nie świadczy o ich złej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Celuję jakoś w 2.5-2.8 v/v CO2. Mój niepokój pojawił się w związku z tym, że gdzieś przeczytałem, że sugeruje się mocne butelki do lambików. Tak się po prostu zastanowiłem.

 

Pomysł z kontaktem z knajpą gdzie mają lambik - super - popytam w wolnej chwili.

 

Czy ktoś się orientuje, czy lambik wypchnąłby korek z butelki (taki jak do wina)? Czy lepiej korki do szampana?

 

Te butelki z linku z innego postu (tutaj) kupię jak nie nazbieram lambikowych. A mam już pomysł na ich etykietę i ogólny design :-)

 

Miłego dnia

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypchnie, a przynajmniej bym się tego spodziewał.

 

Te butelki z linku z innego postu (tutaj) kupię jak nie nazbieram lambikowych

 

i pewnie będą ładnie strzelać, jako że raczej nie są pomyślane o napojach gazowanych

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.