Skocz do zawartości

Butelkowanie nagazowanego piwa


panta_rei

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochotę na małą modernizację w Antybrowarze, mam ochotę rozstać się z refermentacją na rzecz butelkowania już nagazowanego piwa. Mam generalnie w planie dwa różne sposoby.

 

1. Gazowanie w kegu po zakończeniu fermentacji i rozlew przeciwciśnieniowy

2. Cicha w kegu, i po cichej rozlew przeciwciśnieniowy

 

Nalewarka przeciwciśnieniowa już "w produkcji" i to nie stanowi żadnego problemu

Problem mam jedynie z tym, jakie ciśnienie utrzymywać w kegach, jeśli chodzi o sztuczne gazowanie to jakby problem jest jedynie taki, że muszę dopasować ciśnienie do temperatury piwa, a to będzie stało w lodówce- 3-5°C, może być nawet niżej. Jeśli w kegu ma być prowadzone dofermentowanie piwa, to dodatkowo powinienem podnieść temperaturę do kilkunastu stopni, i tu ciśnienie trzeba będzie podnieść.

 

Ktoś widział może taką tabelkę z przeliczeniem v/v na bar/°C? A może macie swoje własne doświadczenia z taką materią? Nie cierpię przegazowanych piw, moje ulubione nagazowanie dla ale to 2.2 v/v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panta_rej, kurde jak ten czas szybko leci... Dopiero co zaczynałeś a teraz masz takie ambitne pomysły. :)

 

To tylko część szatańskiego planu, latem to ja mam zamiar fermentować w stożku chłodzonym... tadaaam... wodą lodową ;-) Kto się nie rozwija ten się cofa!

Jedyne do czego mogę mieć dziś zastrzeżenia w stosunku do mojej produkcji to błędy wynikające z fermentacji, lodówka na jeden fermentor już jest, zamrażarka na 2-3 szt w niedalekiej przyszłości, materiał na stożek już w zasadzie jest, trzeba tylko przysiąść i dokończyć zaczęte plany.

 

http://www.kegerator...ation-table.php

Stopień nagazowania piwa w zależności od ciśnienia i temperatury piwa.

 

Dzięki o Wielki Efendi, tego było mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem stosuję gazowanie sztuczne w kegu, refermentacja i późniejszy rozlew jest minej przewidywalny niż zależność temp/ciśnienie.

Nie będzie z tym problemu, jak się nie nagazuje, to sobie butlę podepnę o dobiję, zastosowanie odpowiednich zaworów (saturator?) załatwi kwestię przegazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też od dłuższego czasu zastanawiam się jak nalewać piwo z kega do butelek oprócz nalewarki podciśnieniowej jest jeszcze coś zwane "beergun", https://www.google.pl/search?q=beergun&gws_rd=cr,ssl&ei=Z57AVO6ZJMK4OKqxgTg Popatrz sobie na jego projekty też, bo z tego co widzę nie jest trudny do zbudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panta rei jak już będziesz miał ta nalewaczke gotową to wrzuć fotę i napisz ile Cię to kosztowalo. Ja myślałem o takiej:

 

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-Stainless-Steel-304-Counter-Pressure-Bottle-Filler-home-brew-/321645930677?pt=Bar_Tools_Accessories&hash=item4ae39768b5

 

Pozdro

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panta rei jak już będziesz miał ta nalewaczke gotową to wrzuć fotę i napisz ile Cię to kosztowalo. Ja myślałem o takiej:

 

http://www.ebay.com/...=item4ae39768b5

 

Pozdro

Daniel

 

Zrobiłem taką nalewarkę. Chętnie sprzedam :)

 

Panta_rei, a Twoja nalewarka jaka będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMO za dużo się wypienia, no i na pewno tracisz więcej nasycenia

 

Witam,

 

Panta rei jak już będziesz miał ta nalewaczke gotową to wrzuć fotę i napisz ile Cię to kosztowalo. Ja myślałem o takiej:

 

http://www.ebay.com/...=item4ae39768b5

 

 

Co to kosztów... sprzedają u nas po 250 zł, widziałem, macałem i... potrafię lepiej ;-) i za mniejsze pieniądze, może dziś pospawam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panta_rei, a Twoja nalewarka jaka będzie?

 

Ładniejsza, łatwiej obsługiwana w stosunku do tych polskich, zrobiona tak, że linia piwna nie łączy się wewnątrz nalewarki z linią gazową. W ogóle to jest część większego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to kosztów... sprzedają u nas po 250 zł, widziałem, macałem i... potrafię lepiej ;-) i za mniejsze pieniądze, może dziś pospawam.

 

Panta_rei co Ty chcesz tutaj spawać? :) Wszystko można zrobić opcji "skręcane". Rozkręcenie, wyczyszczenie i ponowne skręcenie trwa kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panta_rei, a Twoja nalewarka jaka będzie?

zrobiona tak, że linia piwna nie łączy się wewnątrz nalewarki z linią gazową.

 

Hmmm ciekaw jestem jak to zrobisz :) Trzymam kciuki i mam nadzieje, że pochwalisz się efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panta_rei co Ty chcesz tutaj spawać? :) Wszystko można zrobić opcji "skręcane". Rozkręcenie, wyczyszczenie i ponowne skręcenie trwa kilka minut.

 

Przy urządzeniach sanitarnych nie powinno być gwintów. Ja nie będę miał do rozkręcania nic poza ewentualnie zaworem piwnym, który później i tak zostanie wyeliminowany.

zrobiona tak, że linia piwna nie łączy się wewnątrz nalewarki z linią gazową.

 

Hmmm ciekaw jestem jak to zrobisz :) Trzymam kciuki i mam nadzieje, że pochwalisz się efektami.

 

To akurat żaden problem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło, kobyłka u płota ;-)

Zawory chwilowo tak dla oka wsadziłem jakieś zwykłe, mosiądzaki. W wersji produkcyjnej będą oczywiście nierdzewne, na gazie będą kulowe 1/4", a na piwie, a na piwie to ja mogę nawet z spawanym klapowym zaszaleć. Choinek też nie będzie, na gazie szybkozłączka, a na piwie... to sie jeszcze zobaczy. Rozmiar dość kompaktowy, ale wbrew pozorom nie została zrobiona do trzymania w ręku, ale może szchwarza nią rozleję tak jak jest ;-)

 

post-6660-0-32165200-1422028722_thumb.jpg

 

post-6660-0-81704100-1422028741_thumb.jpg

 

post-6660-0-74774800-1422028754_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę stary temat. Posiadam BeerGun od Chińczyka - fajna sprawa, wszystko super. Problem w tym, że nie chcę mi się dla dwóch butelek, które chcę sprezentować uzbrajać całego ustrojstwa i schładzać kegów do ok. 0°C . Dzisiaj nalałem piwo o temperaturze 8°C do butelki prosto z kranu bez żadnej dodatkowej rurki - moje krany mają regulację przepływu - i byłem zdziwiony jak mało piany się wytworzyło i bezproblemowo się to odbyło. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - czy nalewanie z kranu tak że cała wolna przestrzeń po nalaniu jest wypełniona pianą, bez uprzedniego przedmuchiwania CO2 mocno naraża piwo na utlenienie? Kontakt z powietrzem jest bardzo krótki z resztą od początku jest niewielka warstwa pianki która chroni powierzchnię piwa podczas nalewania. Pytam bo taki sposób butelkowania nagazowanego piwa jest dla mnie mega wygodny i szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem sobie takiego chińskiego BeerGuna i nie mogę sobie z nim poradzić, nie wiem co robię źle ale zamiast piwa leci mi sama piana do butelki

 

Może napiszę jak to robię...

Keg z piwem jest w lodówce w 5 stopniach, podłączam go pod butle z CO2 i ustawiam ciśnienie i gazu na około 0,5 bar

Pod BeerGuna podłączam drugą butle gazu z ciśnieniem 1 bar i wężyk piwny do KEGa 

Wpuszczam do butelki CO2 przez kilka sekund i pomału otwieram przepływ piwa...leci sama piana

 

Próbowałem już z dłuższym, krótszym wężem piwnym ale to nic nie zmienia

Próbowałem z cieplejszym piwem z innego KEGa , tez to nic nie daje... 

Ciągle zamiast piwa leci piana

 

Jak podłączam KEGa pod kran, jest OK...leci super samo piwo, na końcu dodaje troszkę piany...

Wyjaśnicie mi co robię nie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichej przelewam piwo do KEGa i gazuje według dostępnej na forum tabelki, przeważnie jest to ciśnienie około 1,2 Bar...gazuje tak 2 tygodnie, później odłączam KEGa i stoi sobie w piwnicy...przed spożyciem wstawiam go do lodówki i daje mu o 0,2 bara wyższe ciśnienie niż podczas gazowania...

 

Edytowane przez jaro_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.