Jump to content

[Docent] Nowości Piwnego Podziemia


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Piwne Podziemie zadebiutowało na początku grudnia i w przeciągu niecałego miesiąca zaoferowało nam cztery piwa. W styczniu tempo było podtrzymywane – pojawiły się kolejne dwa, a to wcale nie jest ostatnie słowo jeśli chodzi o ten miesiąc. Zobaczmy zatem jak smakują nowe propozycje od rzemieślników z Rożdżałowa!

Hopface_KillahHopface Killah (Spanish Cedar Aged AIPA, 15,5° Blg, 6,4% alk.) – podobnie jak Hops, Death and Taxes, piwo to leżakowane było z kawałkami drewna cedreli wonnej. I to jak najbardziej czuć! Zarówno w aromacie jak i w smaku mamy specyficzny, korzenny akcent. Jednak dla tego piwa charakterystyczna jest dość intensywna słodycz, której ziołowa goryczka nie jest w stanie zbalansować. Coś dla wielbicieli piw o solidnej słodowej podbudowie, ja wolę wytrawne odmiany. Ale za cedrelę zdecydowany plus.

Pełna ocena piwa na browar.biz

CoffeeliciousCoffeelicious (Coffee Milk Stout, 15,8° Blg, 6,4% alk.) – miałem wrażenie że to podrasowana wersja Blackaliciousa w stylu American Stout, bo parametry obydwu piw są identyczne. Jednak tu mamy po pierwsze kawę, po drugie laktozę. I to w jakim wydaniu! Aromat świeżo zmielonych ziaren kawy jest urzekający. Smak pełny, totalnie kawowy z lekko zaznaczoną goryczką i zaokrąglającą smak, stonowaną słodyczą laktozy. W dodatku po ogrzaniu wyłania się fascynujący smak czekolady. Wspaniałe piwo!

Pełna ocena piwa na browar.biz

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.