Skocz do zawartości

Jakie drożdże stosują koncerny ?


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś wiedzę o szczepach stosowanych w komercyjnych browarach ?

Czy istnieją na rynku ich odpowiedniki ?

oczywiście chodzi mi o dolniaki do Tyskiego czy innej Warki

 

dori

edit przeniosłam ze Wsparcia Piwowarskiego do działu Surowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, to podają w opisie w sklepach dla domowych piwowarów ale czy to prawda ?

 

 

nie miałem okazji stosowania, czy może ktoś mi porównać je do drożdży s-23

 

chodzi mi dokładnie o 3 rzeczy

1- profil smakowy

2- odfermentowanie

3 - flokulację (s-23 mnie denerwują bo słabo się zbijają i osadzają się na brzegach butelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, drożdże w dużych browarach są dobierane ze względu na to, że dobrze znoszą wysokie ciśnienie panujące w stożkowych tankach fermentacyjnych. No i ze względu na neutralny smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elroy

dzięki :smilies:

 

jeszcze zostały 2 punkty z mego postu, proszę o odpowiedź

 

co do drożdży w kampanii to trochę nie dowierzam iż np Tyskie zamawia sobie 50 kg w34/70 i jadą na nich.

myślę iż oni coś jeszcze sobie przy danym szczepie kombinują w laboratorium. Oczywiście są to tylko domysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cieszynie przewodnik opowiadał, że dla nich propagację prowadzi Żywiec, natomiast u nich laboratorium bada gęstwę po warce i zdarza się, ze jest wykorzystywana ponownie jeżeli spełnia warunki.

 

Drożdże leżą sobie w otwartych kadkach, nauczony reżimu sanitarnego aż się nieswojo czułem patrząc na zwiedzających przy kadkach czy kadziach otwartych :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cieszynie przewodnik opowiadał, że dla nich propagację prowadzi Żywiec, natomiast u nich laboratorium bada gęstwę po warce i zdarza się, ze jest wykorzystywana ponownie jeżeli spełnia warunki.

 

Drożdże leżą sobie w otwartych kadkach, nauczony reżimu sanitarnego aż się nieswojo czułem patrząc na zwiedzających przy kadkach czy kadziach otwartych :smilies:

Takie samo wrażenie odniosłem.

Jak byliśmy w przy tych kadziach z drożdżami to jkocurek i rubezahl jednogłośnie stwierdzili że brakuje nam jednego,zdezynfekowanych słoiczków ,tyle tam dobroci było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie chciał takich drożdży.

Słyszałem' date=' że minibrowary nie przykładają się tak bardzo do sterylności, bo ich piwo szybko schodzi. Duże browary pewnie też - przecież mają pasteryzację.[/quote']

Niektóre na pewno nie - Spiż we Wrocławiu czy CK w Krakowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cieszynie przewodnik opowiadał, że dla nich propagację prowadzi Żywiec, natomiast u nich laboratorium bada gęstwę po warce i zdarza się, ze jest wykorzystywana ponownie jeżeli spełnia warunki.

 

Drożdże leżą sobie w otwartych kadkach, nauczony reżimu sanitarnego aż się nieswojo czułem patrząc na zwiedzających przy kadkach czy kadziach otwartych :D

Musisz wziąć po uwagę bardzo wysoki stopien opanowania środowiska przez te drożdże, IMO gdybyś nawet wsadził "zakażony" palec to poradziły by sobie spokojnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że szczep pochodzi z Instytutu w Weihenstephan niedaleko Monachium : http://www.hefebank-weihenstephan.de/.

Pewnie dlatego symbol szczepu zaczyna się na W.

No ale ten który kupujemy w sklepie internetowym też stamtąd pochodzi. Czy chodzi o to, że jest to ten szczep ale via Monachium, a nie via Fermentis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.