Skocz do zawartości

Pisanie po polsku, ą, ę, ć, ł, ó, ś, ź, ż...


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Taką perełeczkę trzeba zachować :D

Piwo domowe jest popularne w wielu krajach. Ważenie piwa domowymi warunkami to w niektórych krajach tradycja regionalnej kultury. Stąd biorą się różne odmiany piwa regionalnego nie produkowanego na przemysłowa skalę. Do produkcji domowej piwa używane są drożdże piwne, lub inaczej drożdże piwowarskie albo możliwe jest uproszczone warzenie piwa przy użyciu gotowych ekstraktów słodowych (brewkit) dostępnych także w wersji z chmielem i instrukcją profilowaną na osiągnięcie odpowiedniego gatunku piwa. Gotowy ekstrakt słodowy można naby jak i wiele innych składników piwo domowe sklep pod adresem Piwniczka.org. W sklepie dostępne są nie tylko składniki takie jak glukoza krystaliczna ale i specjalne urządzenia, sprzęt do warzenia piwa bez których piwo nie było by piwem. Można tu kupić m.in. filtrator z opłotu cukromierz, pojemnik fermentacyjny i różne kraniki, łopatki mieszadła. życzymy udanego ważenia piwa domowymi sposobami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy pisowni ludzie robili, robią i robić będą. Trzeba to piętnować. Jednak moim zdaniem o wiele groźniejsze dla naszego języka są slangi zupełnie bezkrytycznie i przeważnie bezmyślnie używane przez wielu internautów. Na samym szczycie jest IMHO lub też IMO. Ani to ładne, ani pomocne, gdy to widzę od razu żal mi człowieka, który go używa, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że musi mieć jakieś duże kompleksy. 

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na samym szczycie jest IMHO lub też IMO

no popatrz, a ja to z lenistwa używam (choć wiem, że to chwast).

 

 

że musi mieć jakieś duże kompleksy.

jak każdy, jakieś tam kompleksy mam, ale chyba nie za wiele i nie za duże (czas je już złagodził chyba) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na samym szczycie jest IMHO lub też IMO. Ani to ładne, ani pomocne, gdy to widzę od razu żal mi człowieka, który go używa, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że musi mieć jakieś duże kompleksy. 

 

Etam, na newsach nie siedziałeś? Newsy niestety umarły, to wielka strata, ale trochę tamtej kultury rozlazło się po świecie ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taką perełeczkę trzeba zachować :D

Piwo domowe jest popularne w wielu krajach. Ważenie piwa domowymi warunkami to w niektórych krajach tradycja regionalnej kultury. Stąd biorą się różne odmiany piwa regionalnego nie produkowanego na przemysłowa skalę. Do produkcji domowej piwa używane są drożdże piwne, lub inaczej drożdże piwowarskie albo możliwe jest uproszczone warzenie piwa przy użyciu gotowych ekstraktów słodowych (brewkit) dostępnych także w wersji z chmielem i instrukcją profilowaną na osiągnięcie odpowiedniego gatunku piwa. Gotowy ekstrakt słodowy można naby jak i wiele innych składników piwo domowe sklep pod adresem Piwniczka.org. W sklepie dostępne są nie tylko składniki takie jak glukoza krystaliczna ale i specjalne urządzenia, sprzęt do warzenia piwa bez których piwo nie było by piwem. Można tu kupić m.in. filtrator z opłotu cukromierz, pojemnik fermentacyjny i różne kraniki, łopatki mieszadła. życzymy udanego ważenia piwa domowymi sposobami.

 

 

 

Zakaz kasowania przez admina i moderatorów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

 

A co z tym, że ktoś wrzucił 50 gram chmielu, zamiast 50 gramów?

Osobiście, wolę jeśli ktoś wrzuci do piwa 50 gram chmielu niż samo 50 gramów :D (czym by nie było)

 

ale ja się nie znam,

ja tylko lubię dobre piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o chmielu jest poruszony to napiszcie proszę po co dodawać ileś tam gramów chmielu do piwa.

Później dziwić się można, że trawa w smaku jest obecna.

 

Ja dorzucam granulatu chmielowego t90 lub t45, suchej lub mokrej szyszki chmielu - ale całej rośliny nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.