Skocz do zawartości

Pisanie po polsku, ą, ę, ć, ł, ó, ś, ź, ż...


GB...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pisanie po naszemu jest problemem? Wyjątkiem są teksty od użytkowników z zagranicy. Niestety wiele odp i tematów od 'tubylców' są pisane bez charakterystycznych naszych języczków. Można pisać głupoty (ja czasami :) ) ale po naszemu, ą, ę itd. Ostatnio pecołka rzadko uruchamiam (kontrola pisowni), czytam i piszę przy użyciu telefonu dotykowego 4 cale.

 

Ja by jeszcze dodał "dż", "dź" :okey: Ale co fakt to fakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze dodał to, żeby wiedzieć kiedy NIE pisać ą,ę... to jakaś nowa "dysogonkownia" i wychodzą kwiatki "jestę piwowarę"

 

O to to to też jest za a nawet przeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma a przynajmniej nie widziałem, aby był wymóg używania poprawnej polszczyzny wiec każdy ch.j na swój strój, jak to kiedyś mówiono.

Mnie szczególnie razi to, że userzy ( tfu, tfu... użytkownicy) nie poprawiają nawet błędów podkreślanych automatycznie przez przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem zdarza się pisać na srajfonie i niestety dłuższe pisanie z polskimi znakami to koszmar. Zwłaszcza jak nie ma się na to czasu w pracy, by klepać 2 zdania przez 30 minut.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za spamerski temat...

Czemu? Kalectwo językowe, literówki, ortografy i właśnie te pl ogonki niestety często są traktowane na równi z dobrą pisownią. Mam fajne kwiatki na pc, wstawię za jakiś czas tu, oczy bolą niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie po "polskiemu" porównałbym do podawania piwa w brudnym kuflu:

 

zawartość niby ta sama, jaka mogłaby być w ładnym i czystym, smakować teoretycznie powinno tak samo, ale ogólne wrażenie jest jednak odpychające.

 

Gdy widzę wiadomość napisaną z błędami językowymi, czuję się własnie tak, jakby autor chciał poczęstować piwkiem, może i dobrym, nalanym jednak do brudnego, zarośniętego pleśnią kufla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie uzywam i nie mam problemu z ortografia. Stara netykieta, jeszcze z czasow grup dyskusyjnych i modemu zabraniala uzywania polskich znakow. U mnie przywyczajenie bardziej niz lenistwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję takim ludziom  :(

Chodzi o takich jak ja. Niestety mam uczulenie w tym temacie (gramatyka i ortografia). Bardzo często grzecznościowo zwracam uwagę na błędy. Uważam to za wadę wrodzoną i nic na to nie poradzę.

post-6562-0-23428500-1426423200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąb jest piękny, okazały. Wysłałem mail na stronę Busko aby poprawkę wykonali. Z pc wstawię fotkę z Kuźnic (Kasprowy Wierch) jak uruchomię w któryś dzień i mam też sprytną tabliczkę z Częstochowy :)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Reklama sklepu,

tośmi Grzesiu zrobił wieczór,

Dawno się tak nie ubawiłem czytając w stopce reklamowej "markłetigowy" bełkot pseudo-fachwców (od czego?) :smilies:

 

A to "i instrukcją profilowaną na osiągnięcie odpowiedniego gatunku piwa" to już szczyty wszystkiego.

Chyba sugerują, że piwo robi z instrukcji, a nie "z chmielu " :lol:

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.