Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma rozróżnienia w polskim prawie na browary rzemieślnicze. Otwierając mały browar musisz spełnić te same warunki co zakład w Warce. Jednakże produkując mniejsze ilości masz zniżkę na akcyzie. Pojawił się także zapis, całkiem niejasny, pozwalający na ominięcie dezycji środowiskowej. Szukaj w googlach, to nie boli, albo bezpośrednio w Ministerstwie Finansów, i w MŚ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalam w googlach ale z miezernym skutkiem... Bo mam za zadanie zrobic projekt takiego mikrobrowaru tylko tak mysle.. Bo nie jest okreslone czy to ma byc browar restauracyjny czy poprostu mniejszy browar gdzie produkcja bedzie mniejsza niz w przemysłowym ale piwo bedzie butelkowane itd. Ale chyba pojecia mikrobrowar odnosi sie do tego i do tego. Przynajmiej tak mi sie wydaje.. ; / wiec tu chyba ode mnie zalezy tylko czy wykorzystam jakąs gotowa instalacje powiedzmy do 1000hl i zrobie b. restauracyjny czy ten inny... no takie wlasnie dylematy mam :P

Edytowane przez fiolka1305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalam w googlach ale z miezernym skutkiem... Bo mam za zadanie zrobic projekt takiego mikrobrowaru tylko tak mysle.. Bo nie jest okreslone czy to ma byc browar restauracyjny czy poprostu mniejszy browar gdzie produkcja bedzie mniejsza niz w przemysłowym ale piwo bedzie butelkowane itd. Ale chyba pojecia mikrobrowar odnosi sie do tego i do tego. Przynajmiej tak mi sie wydaje.. ; / wiec tu chyba ode mnie zalezy tylko czy wykorzystam jakąs gotowa instalacje powiedzmy do 1000hl i zrobie b. restauracyjny czy ten inny... no takie wlasnie dylematy mam :P

 

Robisz projekt browaru i nie wiesz czy to ma być browar restauracyjny, czy browar do produkcji piwa gdzie będzie piwo butelkowane ?

Na twoim miejscu spotkałbym się z inwestorem, i omówił pewnie szczegóły. Skoro nie jesteś pewna, o co kaman. :P

Obyś później nie miała czarnego kotka w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego inwestora ... prace pisze o tym ;) mam z góry dany temat, fundusz nieograniczony ;D czy moj projekt bedzie oplacalny czy nie to sie nie dowiem.. no moze jesli sama kiedys otworze ;) musze zrobic wstepne kalkulacje rysunek tylko wlasnie nie wiem czy dobrze zrobilam... poszlam bardziej w strone browaru restauracyjnego gdzie piwo warzone jest na oczach klientow, reszta procesu odbywa sie w innym pomieszczeniu...produkcja 1000hl rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli sama technologia produkcji, bez pomieszczeń itp?

 

pomieszczenia tez... ale rysunek nie jest jakis na poziomie takim jak na budownictwie... poprostu zaznaczone co gdzie jest, odpowiednia skala i glowne elementy narysowane rowniez w skali czyli wedlug schematu technologicznego warzelnia itd :) zuzycie energii, scieki .. wszystko musi byc :)

Edytowane przez fiolka1305
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnego inwestora ... prace pisze o tym ;) mam z góry dany temat, fundusz nieograniczony ;D czy moj projekt bedzie oplacalny czy nie to sie nie dowiem.. no moze jesli sama kiedys otworze ;) musze zrobic wstepne kalkulacje rysunek tylko wlasnie nie wiem czy dobrze zrobilam... poszlam bardziej w strone browaru restauracyjnego gdzie piwo warzone jest na oczach klientow, reszta procesu odbywa sie w innym pomieszczeniu...produkcja 1000hl rocznie.

Nie wiem jak z roczną produkcją, ale tak jest w browarze widawa, warzelnia na widoku,a leżaki w pomieszczeniu obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli sama technologia produkcji, bez pomieszczeń itp?

 

pomieszczenia tez... ale rysunek nie jest jakis na poziomie takim jak na budownictwie... poprostu zaznaczone co gdzie jest, odpowiednia skala i glowne elementy narysowane rowniez w skali czyli wedlug schematu technologicznego warzelnia itd :) zuzycie energii, scieki .. wszystko musi byc :)

Część przydatnych informacji znajdziesz w książce W.Kunze "Technologia piwa i słodu" od strony 603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli sama technologia produkcji, bez pomieszczeń itp?

 

pomieszczenia tez... ale rysunek nie jest jakis na poziomie takim jak na budownictwie... poprostu zaznaczone co gdzie jest, odpowiednia skala i glowne elementy narysowane rowniez w skali czyli wedlug schematu technologicznego warzelnia itd :) zuzycie energii, scieki .. wszystko musi byc :)

Część przydatnych informacji znajdziesz w książce W.Kunze "Technologia piwa i słodu" od strony 603

 

juz mam ksiązeczke, tego potrzebowalam ;) dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy uznać, ze mikrobrowar ma warzelnię 5 do 20 hl. Poniżej tego to będzie nanobrowar.

 

Wiem, że ma to marginalne znaczenie... Na Ukrainie (i pewnie innych krajach) otwiera się browary restauracyjne/wyszynkowe (minibrowary) z warzelniami poniżej 5 hl, np. od 1 do 3 hl stawiane przez Heidrich Schulz i nie są to wyjątki jak u nas. Te od 3 do 10 nazywają mikrobrowarami. Nie licząc najmniejszych (2,5 hl) Kaspara większość dostawców w Polsce nie oferuje mniejszych niż 3 hl, aczkolwiek na zamówienie mogą zrobić.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.