Skocz do zawartości

Filmy edukacyjne o piwie


camilos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem informacji o tych filmach na forum, a uważam, że są fajnie zrobione i dobrze przedstawiają produkcję piwa (obrazowo, dla laików). Są to filmy Carlsberga.

 

 

Seria składa się z 3 filmów:

 

Powstawanie Piwa - jaka jest jego historia i jak jest produkowane

 

 

Ocena Sensoryczna Piwa - czyli opisywanie doznań smakowych i zapachowych

 

 

Fakty i mity na temat Piwa - ciekawostki, nieznane fakty i powszechnie powtarzane mity

 

 

 

Ja nie dopatrzyłem się jakiś błędów merytorycznych (rozbawił mnie "ształt"), przy czym należy pamiętać iż są to filmy dla laików.

PS. prośba do moderatora - jeśli jest bardziej adekwatny dział, to prosił bym o przeniesienie i ewentualnie o poprawę linków, by wyświetlały się filmy bezpośrednio w poście, bo poległem i nie udało mi się zamieścić tak by były widzoczne (próbowałem przez kody BBC->html i wklejenie formuły z YT do umieszczania na stronie www).

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymowa ształt jest jak najbardziej poprawna tak samo jak niektórzy mówią trejn, a inni czrejn (train). Np. mieszkancy Nowego Orleanu, większość słów wymawiają zgodnie z zasadami francuskiego, słowo herbs jako erps, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Mają rozmach (...). Dzięki za filmik - oglądałem z zachwytem.

Fascynującym dla mnie jest to jak bardzo nie przejmują się kwestią sterylności i zbędnego napowietrza zacieru/brzeczki/piwa.

Aż chce się powiedzieć "browar to nie apteka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.