Jump to content

Wymiana termostatu w lodówce


b.dawid
 Share

Recommended Posts

Jest na sali ktoś kumaty w lodówkowych sprawach? Kupiłem używaną witrynę chłodniczą marki husqvarna z padniętym termostatem, a przynajmniej tak mi się wydaje. Lodóweczka posłuży także do spraw piwnych :)

Po podłączeniu nie było żadnej reakcji oprócz światła za szybą, więc w swym prostym pojmowaniu działania takich urządzeń, zabrałem się do badania z miernikiem :D najpierw sprawdziłem czy do sprężarki dochodzi zasilanie, okazało się że niet.

 

Rozbabrałem panel frontowy z pokrętłem co to niby temperaturę reguluje. tak sobie ubzdurałem że to pokrętło to właśnie termostat, do tego ustrojstwa dochodził jeden kabelek na którym było napięcie i wychodził drugi kabelek(do sprężarki) na którym napięcia brak, niezależnie w jakiej pozycji by to pokrętło było, dodatkowo z tego ustrojstwa wychodził drut(czujnik? kapilara?) który szedł gdzieś do środka witrynki. Po takim rekonesansie właśnie doszedłem że to jest termostat. Wypiąłem więc obydwa kabelki i spiąłem je razem, okazało się że sprężarka rusza i pracuje.

 

Czy można w tej sytuacji wywalić ten termostat i wstawić w jego miejsce stc-1000?(mam jeden luźny)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.