Skocz do zawartości

Termometry ...


koka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem po 3 brewkitach i wszystko ładnie udane i pijalne.

Wczoraj pierwszy raz uwarzyłem piwo w procesie zacierania.

Fialnie wszystko udane i ładnie bulgocze w ferm.

 

Ale miałem niezłe zawirowaniwa z termometrami i kontorlą temepratury w zacierze.

Posługiwąłem się nejpierw elektornicznym term. ze szpikulcem z CP. i o ile ładnie wskazywałm mi temperature gotowanej wody to po wsypaniu słodu zaczęły się skoki. Włożyłem głębiej 68C , podniesłem do góry 62C, zamieszałem 90C. I tak wkółko.

 

Zmieniłem termoemetr na sonde z miernika elektornicznego i tu podobnie chociaż nieco stabilniejsze temperatury.

Niestety nie miałem analogowego termometra aby sprawdzic jego działanie.

Jak Wy określacie ogólną temperature zacieru, ( głębiej płycej, z dala od palnika??)

Cyfrowo, analogowo ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może podsumuję te podpowiedzi - wszak jesteśmy w piaskownicy.

jak będziesz mieszał w czasie grzania to będziesz miał w miarę stabilną temperaturę.

jak przestaniesz grzać możesz przestać mieszać. kontroluj temperaturę zawsze w tym samym punkcie (to najważniejsze) i najlepiej gdzieś w "środku" zacieru. cudów nie ma - w średnio zaizolowanym garnku nie będziesz miał "skupisk" niższych i wyższych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, w zasadzie to najbardziej mnie zdezorientował fakt bardzo dużych różnic w temperaturach i bałem się że takie chwilowe skupiska zakończą mi proces zacierania.Nie mam też wyczucia co do czasu "trzymania" temperatury przez zacier i garnek w przerwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.