Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko dotyczące reduktora do butli co2: może być taki reduktor???

http://allegro.pl/item494303729_reduktor_co2_argon_dwutlenek_wegla_tig_migtanio.html

czy trzeba jakiś specjalny do kega skombinować skombinować??

coś takiego, ale osobiście nie widzę tam dwóch istotnych rzeczy najważniejsze by reduktor miał 1. regulacje zadanego ciśnienia i 2 "zawór bezpieczeństwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko dotyczące reduktora do butli co2: może być taki reduktor???

http://allegro.pl/item494303729_reduktor_co2_argon_dwutlenek_wegla_tig_migtanio.html

czy trzeba jakiś specjalny do kega skombinować skombinować??

coś takiego' date=' ale osobiście nie widzę tam dwóch istotnych rzeczy najważniejsze by reduktor miał 1. regulacje zadanego ciśnienia i 2 "zawór bezpieczeństwa"[/quote']

przeca napisane że zakres regulacji 0,5 - 10 bar , z zawór bezpieczeństwa też zapewne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

na allegro aktualnie są takie aukcje:

http://www.allegro.pl/item529095032_kran_do_kolumny_piwnej_firmy_celi.html

http://www.allegro.pl/item534123269_nalewak_do_piwa.html

warto dać tyle za te krany?

a poza tym do czego potrzebna jest tak naprawdę regulacja przepływu?

rozumiem, że samą wajchą kranu regulujemy przepływ to po co dodatkowy regulator?

no i na czym pozycjonowanie do tworzenie piany?

jakoś tak się złożyło, że w barze zawsze stałem po drugiej stronie:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "pozycjonowanie do tworzenia piany" to po prostu trzecie położenie dźwigni - jak ją odepchniesz, piwo będzie mocno się pienić. Potrzeba trochę wprawy, aby z tego korzystać i nie mieć szklanki pełnej piany.

no tak tyle to wiem:) ale na czym polega to trzecie położenie dźwigni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do knajpy i zobacz jak tam nalewają piwo. Całość po ściance, bez śladu piany, potem dociskają wajchę od siebie i leci sama piana. Oczywiście taka piana jest mnie trwała niż gdyby ją nalewali "po czesku", ale za to jaka oszczędność czasu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to wszystko już widziałem:)

Tylko pytam co się dzieje fizycznie z tym piwem, jak się odchyli wajchę do tyłu. Zmniejsza się przepływ czy piwo leci przez sitko:)?

Odchylenie wajchy od siebie (do tyłu) pozwala na zasysanie powietrza przez dodatkowy otworek umieszczony z przodu kranu. Działa tak samo jak co niektóre prysznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam pytanko - planuje gazować keg po pepsi(19l)z butli soda stream 300 g co2 - mam 4 szt - może ktoś wie gdzie można - po pierwsze kupić (najlepiej w warszawie) przetoczkę do napełniania takich butli z dużej co2 30 kg, po drugie reduktorek do butli sodastream z szybko-złączem do standardowego wężyka co2. z góry dziękuje za info

Edytowane przez ciamcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wlaśnie pojawił się u mnie problem z rozlewem piwa z kega po pepsi.

Okazuje się, że szybkozłączka do rozlewu nie pasuje do końcówki przy kegu.

Za to ta do podłączenia gazu pasuje do obu końcówek w kegach i rozlewa się z niej ok.

Wygląda na to, że w kegu mam wkręcone takie same zawory zarówno do podłączenia gazu jak i do rozlewu.

Jak to powinno wyglądać, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :smilies:

Powiem tak - mam keg po coli (nieużywany, bez dekla) i w tym kego są dwie identyczne szybkozłączki. Wieć prawdopodobnie masz złą szybkozłaczkę przy swoim sprzęcie do rozlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie pojawił się u mnie problem z rozlewem piwa z kega po pepsi.

Okazuje się, że szybkozłączka do rozlewu nie pasuje do końcówki przy kegu.

Za to ta do podłączenia gazu pasuje do obu końcówek w kegach i rozlewa się z niej ok.

Wygląda na to, że w kegu mam wkręcone takie same zawory zarówno do podłączenia gazu jak i do rozlewu.

Jak to powinno wyglądać, żeby było dobrze?

Zakladajac, ze w Europie jest tak samo jak w Ameryce Polnocnej, sprawa wyglada tak:

Szybkozlaczki:

Masz dwie szybkozlaczki w Cornym, jedna szara, druga czarna. Szara jest do gazu a czarna do piwa.

thumb_blcp.jpg

Koncowki w kegu:

Masz dwie rozne koncowki, jedna ma naciecia na rogach (1), lub jest wycieta w ksztalcie gwiazdki (2). To jest koncowka do gazu.

Druga koncowka (3), bez naciec, jest do piwa.

1. ctpg_sml.jpg

2. balllock.jpg

3. ctpl_sml.jpg

 

PS. Te rzeczy dotycza sie tylko Cornelius ball lock kegs, czyli kegi do PEPSI, ale z tego co rozumiem to wlasnie o te kegi chodzi ci w pytaniu. Nie wiem, jak ta sprawa wyglada z pin lock kegs (Coke).

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś wstanie szczelnie założyć szybkozłaczki bo są inne

założyć to się nie da, ale czy można rozlewać przez szybkozłączke do gazu i gazować przez tą do rozlewu?

znaczy już tak leje tyle, że bardzo się pieni (jest schłodzone),

możliwe, ze z innego powodu niż zamiana szybkozłączek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś wstanie szczelnie założyć szybkozłaczki bo są inne

założyć to się nie da' date=' ale czy można rozlewać przez szybkozłączke do gazu i gazować przez tą do rozlewu?[/quote']

jak udało się tobie założyć je odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.