Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Masz takie sposoby nagazowania:

1. dwa tygodnie podłączone do CO2 o ciśnieniu takim jak do serwowania, t.j. ok. 0,3-0,7 bar,

2. dwa-trzy dni z 2 bar

3. 5-10 min "bujając" po ziemi z ok. 2-3 barami (nie gdy piwo jest po refermentacji! :) )

4. nagazowanie naturalne, ok 70g cukru.

 

Gdy przegazujesz za bardzo, albo nagazujesz za mało, zrób tak.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Tu jest wzmianka.

http://www.piwo.org/...keg/#entry83816

i jest to sposób faktycznie skuteczny i szybki, jeśli komuś wadzi zmętnienie to jednak musi poczekać żeby drożdże opadły albo nagazować klasycznie.

 

Tak dokladnie jak pisze -bnp- potraktowalem swojego kega, tylko ze z piwem po 2 tyg. refermentacji. Tylko ze teraz rozgazowuje te piwo :)

 

Nagazowanie klasyczne to przez tydzien podpiete CO2 z 2barami ?

 

Miałem podobny problem z wyszynkiem, a nie przeprowadzam refermentacji, czym więcej kombinowałem ,tym było gorzej. Próbowałem wszystkiego, odgazowania, zmiany ciśnienia. Moje problemy skończyły się od momentu jak nagazowanie przeprowadzam stałym ciśnieniem w temperaturze, w której jest prowadzony wyszynk, i nie kombinuję podczas wyszynku z ciśnieniem . Zerknij na wąż, na „bank” gromadzą się w nic pęcherzyki gazu, jest to spowodowane „przegazowaniem” lub zmianami ciśnienia.

 

Moja metoda

-napełniam kega ( piwem oczywiście)

-Wypuszczam powietrze z rurki zaworu OUT

-nabijam CO2 wypuszczając kilkakrotnie gaz przez zawór bezpieczeństwa

-Wyrównuję ciśnienie do 3 barów

-Odstawiam

-na dwa tygodnie przed wyszynkiem, wkładam do kegaratowa i podpinam CO2 z ciśnieniem 1,2 bara (piwo mocno gazowane szczególnie po opróżnieniu połowy kega, czyli gdzieś po kolejnych 2 tygodniach)

-

 

Proponuję posłuchać rady scooby_brew ale z zachowaniem cierpliwości, po rozgazowaniu odczekaj kilkanaście godzin i zobacz czy ciśnienie się nie podnosi, następnie nagazuj ponownie i podłącz pod linię.

 

Gdzieś na forum była tabela nagazowania w kegu względem temperatury, poszukaj bardzo przydatna rzecz. Gdybyś nie znalazł, daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch dniach upuszczania gazu - moje BPA leci już prawie idealnie, z odpowiednim jak na mój gust nasyceniem. Jest jeszcze wysoka piana (na 3 palce ;), ale to drobny szczegół :)

Dziękuję za pomocne rady, dziś napełniam kolejnego kega a'la APA. Spróbuję technikę nagazowania - 2 tygodnie pod 0,7 bar.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch dniach upuszczania gazu - moje BPA leci już prawie idealnie, z odpowiednim jak na mój gust nasyceniem. Jest jeszcze wysoka piana (na 3 palce , ale to drobny szczegół

Dziękuję za pomocne rady, dziś napełniam kolejnego kega a'la APA. Spróbuję technikę nagazowania - 2 tygodnie pod 0,7 bar.

Pozdrowienia

 

 

Tylko nie zapomnij dobić wieka podwyższonym ciśnieniem, tak zapobiegawczo, przed przedwczesną wymianą butli z gazem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czym zaimpregnować gumę na kegach Pepsi?

Znowu myłem dwa kegi w brodziku pod prysznicem.. i znowu dłużej myłem łazienkę po zabiegu, niż same kegi :P Mam wrażenie, że ta guma z czasem parcieje, a mycie dodatkowo jej szkodzi i powstaje błędne koło..

 

Pomyślałem o jakiś lakierach utwardzających - robiących powłokę na stałe. Tylko pojęcia nie mam jak zabrać się do szukania takiego preparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie kegów 5 l. Kegi Pepsi są super ale nie odpowiada mi ich duża pojemność. Kegi 5 litrowe aluminiowe / stalowe są problematyczne.

A gdyby wyprodukować samemu kegi ze stali nierdzewnej tzw. spożywki i umieścić od razu w nich odpowiednie zawory? Mam dostęp do firmy która bez problemu wykonała by takie kegi tylko potrzebny by był projekt. Co o tym myślicie?

Edytowane przez Kerni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są tam kegi 9 litrów pepsi http://www.candirect.de/Behaelter-9-Liter-NC-Jolly-gebraucht-mit-Entlueftungsventil-im-Deckel ale cena 250 zł trochę odstrasza ;)

 

No ja też poszukuję w rozsądnej cenie kegi 10 litrów, bez różnicy na głowicę, do tej pory nie widziałem takich wszystkie są powyżej cenny 200 zł, a to dwa kegi pepsi więc sobie odpuściłem... Jak coś się ukaże to byłbym też chętny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego zainteresowania.

Myślałem o kegach dla siebie ale wymyśliłem sobie, że większa seria będzie tańsza.

 

Gdybyście wspomogli swoim doświadczeniem:

- czy kegi muszą być przetłoczone (widzę wszędzie zdjęcia że są)

- jakiej grubości blachy należy użyć

- w jakie końcówki musi być zaopatrzony teki keg (myślę że musi być w miarę uniwersalny aby pasował do obecnych na rynku standardów)

- jakie pojemności brać pod uwagę (to można sterować wysokością kega)

 

Kerni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ;) Gdzie najlepiej kupic waz do CO2, przeszukalem Castoramy itp. To samo pytanie o butle CO2. Ewentualna lokalizacja Kraków.

 

Co do kegow pepsi 9 litrow to nawet jezeli cena lekko zaporowa to i tak sie oplaca. Nie znam niemieckiego, ale ten za 50 pare euro to chyba uzywka ? Mozna kiedys zrobic akcje i kupic wieksza ilosc moze cena bedzie mniej zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym pierwszym lepszym sklepie z wężami do gazów technicznych, kompresorów, wody zazwyczaj toto są sklepy z narzędziami lub/i materiałami budowlanymi. W castoramach, Leroyach itp. także jest tego od za....nia. Gorzej jest z wężem piwnym ale tu Ci Wesoły pomoże. Jeżeli używasz złączek Johny Guest, to wąż piwny świetnie nada się jako wąż do co2.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.