Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to te same beczki, z tym że są jednorazowe.

Te same beczki mają inne browary, tyle że z nadrukiem. Tak czy siak, to beczki jednorazowego użytku.

OK, tak podejrzewałem - gdyby były dobre do domu to wielu już by używało. Nie przyjrzałem się we Wrocku bo wtedy w ogóle nie myślałem o żadnych kegach.

 

W Bierhalle przynajmniej zawartość lepsza niż w Heinekenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wielokrotnie różnych na allegro handlarzy kegami i nikt nie miał tych 9 litrowych. Chetnie bym takich kupił z 20 szt, oczywiście za rozsądną cenę. Zawsze można wlać do 19 litrowych połowę.

zaszpanuję :)

http://www.piwo.org/forum/p31483-27-11-2009-13-38-50.html#p31483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś opróżniał już kega pepsi bez użycia butli lub naboi CO2 ??? Chodzi mi o to czy da się nagazować tak piwo w kegu oby prawie całe wydobyć bez dodatkowego sprzętu. Niedługo będę musiał swój keg opróżnić i ciekaw jestem ile piwa mi się zmarnuje :beer: Dodam jeszcze, że cukru do refermentacji dałem tyle co do butelek, czyli jakieś 110 g / 20 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś opróżniał już kega pepsi bez użycia butli lub naboi CO2 ??? Chodzi mi o to czy da się nagazować tak piwo w kegu oby prawie całe wydobyć bez dodatkowego sprzętu. Niedługo będę musiał swój keg opróżnić i ciekaw jestem ile piwa mi się zmarnuje :beer: Dodam jeszcze, że cukru do refermentacji dałem tyle co do butelek, czyli jakieś 110 g / 20 litrów.

Keg po pepsi można spróbować opróżnić grawitacyjnie. Sam tego nie robiłem, ale widziałem na jakimś forum. Jak opróżnisz już część kega, to kładziesz go na boku (chyba na tym na którym masz zawór od gazu, bo rurka może trochę przeszkadzać) - tu podpinasz czarną szybkozłaczkę z jakimś kranem, natomiast na drugi zawór musisz założyć samą szarą szybkozłączkę, żeby było odpowietrzenie. I voila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu jak jeszcze nie miałem butli CO2, korzystałem z kompresora do pompowania kół samochodowych ewentualnie pompki. Warunek jeden, piwo trzeba szybciej spijać.

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przelewałem z kega do garnka. Położyłem kega na boku i podłączyłem samą szybkozłaczkę. Na początku możesz robić wyszynk normalnie, a potem położyć na boku i moim zdaniem wygodniej będzie odpowietrzać zaworem bezpieczeństwa. Z tym że końcówka będzie rozgazowana i mniej pijalna. No i przy wyszynku grawitacyjnym na boku może zostać w środku 2-3 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanie się lecieć zapakuj kega do auta podjedz do mnie i strzelimy z mojej butli np. 3 bary i znowu piwo popłynie. :beer:

Chętnie skorzystam z propozycji :) Kiedyś czytałem, że da się tym sposobem wydobyć połowę piwa a może nawet więcej. Ciekawy byłem opini forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.