Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy elastyczny wężyk, który wejdzie na króciec 6mm (i dociśniesz opaską), a po stronie reduktora rozciągnie się na 8. Mam tak w migomacie. Z wężem piwnym problemu nie będzie, bo jeżeli stosujesz silikonowe, to skubane można rozciągać prawie dwukrotnie. Kupujesz silikon 5mm i spokojnie go naciągniesz i po stronie kega i po stronie kranu- a na środku dalej będzie miał "niezbędne" 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weza wysokocisnieniowego i weza do piwa.

A jakie ciśnienie masz tam zamiar stosować? Bo do typowych 1-2 barów (a nawet 4 przy technice "strzałowej") wystarczy nawet zwykły igelit.

Jeżeli ktoś chce profesjonalny sprzęt kupić w jednym miejscu to polecam kontakt z Wesołym.

Nie, no wiecej jak 4 to na pewno nie. Pewnie nawet nie wiecej jak 3 (przy strzalach). Ale, wiesz, ja baba jestem i te techniczne sprawy jeszcze nie do konca lapie, czytam, czytam, a potem kupuje to co radza kupic. Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj złożyłem mój system do kega pepsi - na razie tylko tak na próbę, ale za tydzień zlewam do niego moje pierwsze piwo. Mam dwa środki do dezynfekcji - iodophor z BA i OXY z biedronki. Co lepiej użyć waszym zdaniem? Bo rozumiem, że obydwa są skuteczne. Który jest prostszy do dezynfekcji kega i całej instalacji? Używałem raz iodophoru i bardzo się pienił ( w beczkach 5 litrów ), stąd moje zawahanie. A może warto czyścić obydwoma środkami ?

 

Jak myślicie? Będę wdzięczny za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale przeraża mnie to rozrabianie roztworu roboczego itd... nie warzę zbyt często i nie wiem czy to ma sens. Do tego trza wydać na raz kilkadziesiąt złotych a mój studencki budżet szuka oszczędności gdzie się da :D Kupowanie wybielacza do fermentorów przerzucam na innych członków rodziny - a w polo nie poproszę o kupno clo2 :D . Ale faktycznie kupowanie iodophoru też kosztuję więc jak się skończy, przyjdzie pewnie najwyższy czas na clo2. Do tego iodophor, który otrzymałem z BA w niczym nie przypomina tego ze zdjęcia na stronie. Zamiast gustownej butelki odkręcanej z instrukcją dostałem pobrudzony pojemnik wyglądający jak te do chmielu z których kiedyś korzystał TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zernij tutaj http://www.piwo.org/forum/t1380-Srodki-dezynfekujace--jodofor-i-jodopowidon-.html

Sprawdź czy przypadkiem nie używasz zbyt dużo jodoforu.

 

Ja używam z powodzeniem jodopowidonu do dezynfekcji od trzech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slotish weż dwa piwka i przejdź się w okolice basenów krytych , pogadaj oni leją tam beczkami rozrobiony clo2 więc

parę litrów ,to dla nich pestka a chętnie się napiją dobrego piwka :( bedziesz miał z bani środki do dezynfekcji ,

według mnie jest to chyba najtańszy środek do dezynfekcji i bardzo skuteczny , jeśli nie dasz rady napisz coś się wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slotish weż dwa piwka i przejdź się w okolice basenów krytych , pogadaj oni leją tam beczkami rozrobiony clo2 więc

parę litrów ,to dla nich pestka a chętnie się napiją dobrego piwka :( bedziesz miał z bani środki do dezynfekcji ,

według mnie jest to chyba najtańszy środek do dezynfekcji i bardzo skuteczny , jeśli nie dasz rady napisz coś się wymyśli

Na 99% basenów korzystają z podchlorynu, a nie clo2. Jest dobry do dezynfekcji po kwasach i np. czyszczeniu wiader po śledziach. Zabija skutecznie zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slotish weż dwa piwka i przejdź się w okolice basenów krytych ' date=' pogadaj oni leją tam beczkami rozrobiony clo2 więc

parę litrów ,to dla nich pestka a chętnie się napiją dobrego piwka :( bedziesz miał z bani środki do dezynfekcji ,

według mnie jest to chyba najtańszy środek do dezynfekcji i bardzo skuteczny , jeśli nie dasz rady napisz coś się wymyśli[/quote']

Na 99% basenów korzystają z podchlorynu, a nie clo2. Jest dobry do dezynfekcji po kwasach i np. czyszczeniu wiader po śledziach. Zabija skutecznie zapach.

wątpię żeby którykolwiek z basenów stosował clo2, w basenac używają podchlorynu i to jeszcze jakoś stabilizowanego coby za szybko nie wyparował

a nam chodzi o co innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..

Dwie sprawy poruszę:

1. w odpowiedzi na post:

nigdy nie byłem zwolennikiem stosowania takiej chemii, ale obecnie zamirzam wznowić działalność i mam w planie wszystko porządnie zdezynfekować (stało bardzo długo) i w końcu nie wiem, czy można czy nie ?

i czy taki Kret będzie ok ? na opakowaniu jest napisane, że zawier jakiś "aktywator aluminiowy" ?. Stosować, czy kupić coś takiego o podobnym składzie bez wynalazków.

Zacząłem używać najtańszego cuda z tesco, którego skład wygląda tak:

- SODIUM HYDROXIDE,

- SODIUM CHLORIDE,

- UREA,

- MINERAL OIL,

Aluminium tam nie widzę i (o ile prawdę piszą) wydaje się względnie bezpieczny..

Tu macie szczegółowe wykazy i instrukcje:

http://www.tesco.pl/tesco-value/chemia/granulki-do-udrozniania-tvl-500-g--53.html

 

2. teraz pytanie :smilies:

Spotkałem w tym temacie wypowiedź, że jeśli komuś zależy na czasie, to powinien stosować nagazowanie sztuczne zamiast refermentacji w beczce przy pomocy dodanego cukru..

Nasuwa mi się pytanie - czy piwo w beczce może być spożywane szybciej po rozlewie, niż piwo w butelkach ??

W końcu refermentacja (nagazowanie) w butelkach trwa znacznie krócej niż zalecane czasy leżakowania... skąd więc pomysł, że sztuczne nagazowanie przyspieszy możliwość spożycia ??

Pytanie 'przy okazji' - czy dodatek cukru przy rozlewie do beczki ma jakieś inne zalety poza 'oszczędnością' gazu ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z beczki przy nagazowaniu sztucznym możesz rozlewać po ok. 3 dniach od rozlewu. To jest przewaga nad butelką jednak gazowanie sztuczne nie przyśpiesza dojrzewania. Tak czy siak trzeba czekać (ale nie musisz) parę tygodni zgodnie ze sztuką.

Jeśli chodzi o dodatek cukru to więcej zalet niż to o czym wspomniałeś nie widzę, wręcz przeciwnie: większy osad, więcej fuzli, większy sztuczny procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu piwa

 

znalazłem - nie ukradłem ani nie kupiłem od złodzieja

co prawda dałem spawaczowi TIG 20 zł bez paragonu/faktury ale to już jego sprawa.

Zawór kupiłem też bez paragonu na złomie :smilies:

 

sprawdza się rewelacyjnie

 

ps

 

keg ma 10 l i jest rewelacyjny na ogniska i inne imprezy

napełnianie z kega po pepsi przez zawór górny lub refermentacja lub sztuczne nagazowanie

Edytowane przez bnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem ostatnio, na targu staroci, w posiadanie identycznego kega jak bnp i mam do Was pytanie (wójek google nie pomógł i nie pomoże jak się nie wie czego szukać :smilies: ):

 

Czy ktoś z Was się orientuje jakie z zawory mogą do takiego keg'a pasować?

chodzi o to, że nie podoba mi się pomysł wspawania tam zaworów na stałe...

 

 

z góry dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnp jest na browar.biz lub wal do niego na maila. Fajny keg !! Bomba. Ile dałeś na starociach za takie cudo ?? (jeśli można zapytać, chcę wiedzieć ile można za to dać gdyby przypadkiem się trafił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coelian - do bnp na bank będę pisał, ale on wspawał tam zawory a ja wolę wkręcane ;) Kega dorwałem w Krakowie na targu staroci za 25 pln :D

 

@drako? jesteś pewien tych zaworów? ja w moim fass'ie mam wewnętrzny gwint w któryś coś się wkręca (chyba). Jak takie zawory się montuje? - po południu wrzucę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.