Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na necie kegi 5,2, 10,4, 15,5 i 20,5 litra.

 

oneusekeg_1.jpg

 

Niestety ceny odstraszają. 80 euro za pięciolitrową beczułkę ?? :o

http://www.brauen.de/katalog/bierbrau-zubehoer/kegs-bierfaesser/eco-junior-keg

pdf z danymi: http://www.schaefer-container-systems.de/uploads/media/ECO-KEG-Broschuere.pdf

 

Kegi 20, 30 i 50 litrów:

http://www.brauen.de/katalog/bierbrau-zubehoer/kegs-bierfaesser/sudex-keg-der-klassiker

 

Stronka producenta z tymi kegami w ofercie.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Piszę w tym wątku aby nie zaśmiecać forum nowym tematem. Dzisiaj po południu stałem się posiadaczem kega, węży piwnych oraz kranu. Beczka nie jest pierwszej nowości ( w sumie nie ma czemu się dziwić skoro kosztowała tylko 70 złoty ) ale z większości zabrudzeń poradził sobie ludwik. Nie wiem jak wymyć zanieczyszczenia najprawdopodobniej ze smaru które znajdują się wewnątrz tych zaworów na które nachodzą szybkozłączki... W czym je wymoczyć, żeby puściły zabrudzenia ze smaru? Czy zwyczajny detergent wystarczy? Piszę to jako kompletny laik w dziedzinie techniki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do Biedronki kupujesz 2 rzeczy OXY (wybielacz w granulacie) oraz mleczko do czyszczenia i masz kega jak nówka.

OXY to zasadowy utleniacz, tak więc usuwa wszelakie tłuszcze oraz smary, mleczko też jest zasadowe, dodatkowo ziemia okrzemkowa usunie mechanicznie nawet syf z porów powierzchni. OXY będziesz miał jeszcze do czyszczenia i dezynfekcji fermentatorów oraz kega

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość na tej aukcji pisze że te kegi 5L są z nierdzewki, czy może to ktoś potwierdzić, ma ktoś takie? Równie dobrze może to być ocynk lub powłoka aluminiowa. Powierzchnia jest za bardzo chropowata jak na nierdzewkę ale czort go wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość na tej aukcji pisze że te kegi 5L są z nierdzewki, czy może to ktoś potwierdzić, ma ktoś takie? Równie dobrze może to być ocynk lub powłoka aluminiowa. Powierzchnia jest za bardzo chropowata jak na nierdzewkę ale czort go wie.

Daj sobie z nimi spokój, szkoda kasy, a i tak zardzewieją, koło nierdzewki nawet nie stały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koło nierdzewki nawet nie stały

Tak też myślałem.

Jeszcze gościa na alledrogo można zrozumieć bo się chłop może nie znać ale biowin? Świadoma ściema albo ignorancja.

Kiedyś też kupiłem kilka takich kegów, pasowała mi pojemność, ale okazało się że to niewypał i nie są używane tak często jak to było zakładane. lepiej zainwestować w corneliusy, niekoniecznie w schładzarkę, bo można przecież takiego kega schłodzić w lodówce lub zimnej piwnicy, a do wyszynku wystarczy mała butla z co2 i wąż zakończony kranem piwnym :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problemy z nagazowaniem piwa w kegu. Zaczynam dopiero zabawę z kegami po Pepsi i przyznam się, że moje piwo się za bardzo pieni. Pamiętam, że już była tutaj na ten temat dyskusja, jeśli ktoś może mi podać stosowny link będę wdzięczny. Chodziłoby mi o praktyczne porady

- jakie ciśnienie ustawić na reduktorze ustawiałem 3 bary

- ile razy i jak często począsać kegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z nagazowaniem piwa w kegu. Zaczynam dopiero zabawę z kegami po Pepsi i przyznam się, że moje piwo się za bardzo pieni. Pamiętam, że już była tutaj na ten temat dyskusja, jeśli ktoś może mi podać stosowny link będę wdzięczny. Chodziłoby mi o praktyczne porady

- jakie ciśnienie ustawić na reduktorze ustawiałem 3 bary

- ile razy i jak często począsać kegiem

Chodzi o nagazowanie czy wyszynk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o właściwe nagazowanie nasycenie piwa CO2. W moim przypadku do szklanki leci sama piana i nalewanie długo trwa a piwo i tak nie jest prawidłowo nagazowane. Dodam, że nie dawałem cukru do refermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schładzarki nie posiadam planuje zakupić lodówkę. Ciśnienie w kegu trzymałem 3 bary a teraz mam 2 bary

Może masz za słabo schłodzonego tego kega. Ja w tym sezonie sypię 60g cukru/keg i po podłączeniu gazu pokazuje mi 2-2,5 bara i tyle mam ustawione na reduktorze, ponieważ zawór bezpieczeństwa puszcza przy 3 barach i więcej jak 2,5 nie daję.Piwo nalewam na dwa razy, nagazowanie jest na poziomie niskim do średniego, ale mi tak pasuje, piana jest podobna jak ta u Konicka :/ czyli jak śmietana :D Dodam, że piwo jest schłodzone schładzarką do ok 8°C

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schładzarki nie posiadam planuje zakupić lodówkę. Ciśnienie w kegu trzymałem 3 bary a teraz mam 2 bary

Daj 3 bary, keg w pozycji horyzontalnej z wężem od gazu u góry i turlaj go w przód i tył przez kwadrans. Potem odepnij gaz i zostaw go do następnego dnia.

Na drugi dzień spuść ciśnienie zaworkiem na kegu, skręć reduktor do 1,2-1,4 bara i podepnij gaz.

UWAGA! Jeśli podepniesz niższe ciśnienie bez wcześniejszego zwolnienia zaworka na kegu, lub zaczniesz je regulować w dół na podpiętym kegu to będziesz mieć wąż i złączkę gazu do płukania, w skrajnym przypadku uszkodzisz reduktor (piwo może ci się cofnąć w stronę butli CO2)!

Przy takim postępowaniu powinno ci mniej pienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schładzarki nie posiadam planuje zakupić lodówkę. Ciśnienie w kegu trzymałem 3 bary a teraz mam 2 bary

Daj 3 bary' date=' keg w pozycji horyzontalnej z wężem od gazu u góry i turlaj go w przód i tył przez kwadrans. Potem odepnij gaz i zostaw go do następnego dnia.

Na drugi dzień spuść ciśnienie zaworkiem na kegu, skręć reduktor do 1,2-1,4 bara i podepnij gaz.

[b']UWAGA! Jeśli podepniesz niższe ciśnienie bez wcześniejszego zwolnienia zaworka na kegu, lub zaczniesz je regulować w dół na podpiętym kegu to będziesz mieć wąż i złączkę gazu do płukania, w skrajnym przypadku uszkodzisz reduktor (piwo może ci się cofnąć w stronę butli CO2)![/b]

Przy takim postępowaniu powinno ci mniej pienić...

Jak może Ci się piwo cofnąć do reduktora? Przecież piwa leje się mniej (poniżej rurki od gazu) i nic nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może Ci się piwo cofnąć do reduktora? Przecież piwa leje się mniej (poniżej rurki od gazu) i nic nie ucieka.

A jednak może . Jak masz w kegu większe ciśnienie jak ustawione na zegarze.

Nie wiem dlaczego bo rurka jest poniżej lustra piwa. A jednak tak mi się tez zrobiło.

Oczywiście przy pełnym kegu. ( A może za dużo było nalane ? bo jest to nielogiczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz udało pomylić złączki to miałem podobną sytuację, ale jeśli masz mniej piwa cudów nie ma by piwo powiększyło swą objętość z powodu większego ciśnienia.

No i tak właśnie musiało być że za dużo piwa było nalane w kegu.

Albo wstrząśnięte że była piana.

Ale tak jak piszesz cudów niema.(ale się zdarzają :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się raz udało pomylić złączki to miałem podobną sytuację, ale jeśli masz mniej piwa cudów nie ma by piwo powiększyło swą objętość z powodu większego ciśnienia.

Weź 2L Coca Colę wstrząśnij ją i odkręć. Przecież lustro cieczy jest poniżej szyjki butelki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.