Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie akurat z ich oferty nic nie interesuje jak na razie, ale pewnie niskich cen nie maja w końcu to nowy sprzęt i jak mówisz że ta przesyłka zabójcza to jeszcze gorzej

To dobre, nie sprawdziłeś, ale wiesz, że nie mają niskich cen. :D Zresztą to oczywiste, skoro to jest nowy sprzęt.

 

Dodam tylko, że krany w swoim kegeratorze to mam lepsze niż u siebie w restauracji (właśnie używane od Primatora). Tamte się zapowietrzają, nadmiernie pienią, u mnie nie ma takich problemów. Niestety wszystko kosztuje.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat z ich oferty nic nie interesuje jak na razie' date=' ale pewnie niskich cen nie maja w końcu to nowy sprzęt i jak mówisz że ta przesyłka zabójcza to jeszcze gorzej[/quote']

To dobre, nie sprawdziłeś, ale wiesz, że nie mają niskich cen. :) Zresztą to oczywiste, skoro to jest nowy sprzęt.

 

Dodam tylko, że krany w swoim kegeratorze to mam lepsze niż u siebie w restauracji (właśnie używane od Primatora). Tamte się zapowietrzają, nadmiernie pienią, u mnie nie ma takich problemów. Niestety wszystko kosztuje.

Dla początkującego domowego piwowara nowy sprzęt to zbytek moim zdaniem chyba że ktoś chce wywalić siano na nówki.A tak z innej beczki: jakie masz ciśnienie zapodane do kegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat z ich oferty nic nie interesuje jak na razie' date=' ale pewnie niskich cen nie maja w końcu to nowy sprzęt i jak mówisz że ta przesyłka zabójcza to jeszcze gorzej[/quote']

To dobre' date=' nie sprawdziłeś, ale wiesz, że nie mają niskich cen. :) Zresztą to oczywiste, skoro to jest nowy sprzęt.

 

Dodam tylko, że krany w swoim kegeratorze to mam lepsze niż u siebie w restauracji (właśnie używane od Primatora). Tamte się zapowietrzają, nadmiernie pienią, u mnie nie ma takich problemów. Niestety wszystko kosztuje.[/quote']

Dla początkującego domowego piwowara nowy sprzęt to zbytek moim zdaniem chyba że ktoś chce wywalić siano na nówki.A tak z innej beczki: jakie masz ciśnienie zapodane do kegów ?

Jak miałem bittera to było chyba 1,5 atm. Jak podłączyłem wita, podniosłem do 2. Co skutkowało tym, że i bitter się podgazował, bo nie mam podwójnego reduktora. Przy takim ciśnieniu piwo się czasami pieniło aż za słabo. Musiałem lać pionowo, żeby się piana pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat z ich oferty nic nie interesuje jak na razie, ale pewnie niskich cen nie maja w końcu to nowy sprzęt i jak mówisz że ta przesyłka zabójcza to jeszcze gorzej

z cenami nie jest tak źle kupowałem u nich szybkozłączki do pepsi cena 1/3 z BA , ale wysyłają tylko kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie do pilsów daje od 0.5-1 i to też zależy jak mocno nagazowany jest keg do bittera trochę więcej,do piw typu ale tak symbolicznie, przeważnie na początku wszyskie się mocno pienią ale w miarę upuszczania coraz mniej i wtedy zawsze trochę podkręcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona to wzorzec tego, jak nie należy projektować stron www. Spędziłem ostatni kwadrans szukając szybkozączki pepsi i jej ceny i nie znalazłem; mam dość....

cen chyba nie ma na stronie , ale kupiłem latem

z maila od IBC

komplet szybkozłączek (szara+czarna) do kega od pepsi kosztuje 48,00 pln netto.

Koszt wysyłki DHL za pobraniem to 28,00 pln netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać na allegro w dobrej cenie ale używane, jeśli nowe to w specjalistycznych sklepach takich o których wspomniał anteks albo za darmochę lub kilka domowych piwek u znajomego właściciela baru lub kawiarni w której mają nalewak pepsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo ciśnienie podaje 2.7at. czytałem że ma być między 2-3 , nie wiem co mam rozumieć pod pojęciem nagazowane piwo .Jak mam to sprawdzić ,podawałem 2.7 at. przez 7-dni

Rozumiem że nagazowujesz piwo w kegu. Wtedy to ciśnienie które dałeś i czas przez jaki trzymałeś to piwo pod tym ciśnieniem jest ok, tylko teraz tak jak już gdzieś wcześniej pisał kopyr musisz dobrze schłodzić keg /jeśli nie masz schładzarki/ i wypuszczać przy użyciu nalewaka do piwa /wężyk do piwa + kran/, bo zaworem kulowym to będzie kicha, będziesz miał samą pianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa ma około 10 sc. a widzę że bez kranu do piwa się nie obejdzie.

Dzięki za namiar na IBC mają sklep we wrocku więc mom pod nosem ,tylko sprawdzić ceny.

Jak ktoś szuka szybkozłączek do kega od pepsi to są aktualnie na alegro gość z warszawy ma po 25 zł . za szt sam kupiłem

Edytowane przez darek1k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa ma około 10 sc. a widzę że bez kranu do piwa się nie obejdzie.

Dzięki za namiar na IBC mają sklep we wrocku więc mom pod nosem ,tylko sprawdzić ceny.

Jak ktoś szuka szybkozłączek do kega od pepsi to są aktualnie na alegro gość z warszawy ma po 25 zł . za szt sam kupiłem

kiedyś byli przy Browarku a teraz wynieśli się z Wrocka

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie do pilsów daje od 0.5-1 i to też zależy jak mocno nagazowany jest keg do bittera trochę więcej,do piw typu ale tak symbolicznie, przeważnie na początku wszyskie się mocno pienią ale w miarę upuszczania coraz mniej i wtedy zawsze trochę podkręcę

Ale to jest bez sensu, bo piwo Ci się odgazowuje. Musisz podawać ciśnienie do wypychania >= niż ma piwo. Inaczej piwo Ci się odgazuje. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji gdy opróżniasz beczkę na jedno posiedzenie. Natomiast jeśli piwo stoi w kegeratorze, to w miarę opróżniania kega, jeśli nie podajesz ciśnienia, to w puste miejsce odgazowuje się CO2 z piwa.

 

Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, piwo będzie się właśnie nadmiernie pienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie do pilsów daje od 0.5-1 i to też zależy jak mocno nagazowany jest keg do bittera trochę więcej' date='do piw typu ale tak symbolicznie, przeważnie na początku wszyskie się mocno pienią ale w miarę upuszczania coraz mniej i wtedy zawsze trochę podkręcę[/quote']

Ale to jest bez sensu, bo piwo Ci się odgazowuje. Musisz podawać ciśnienie do wypychania >= niż ma piwo. Inaczej piwo Ci się odgazuje. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji gdy opróżniasz beczkę na jedno posiedzenie. Natomiast jeśli piwo stoi w kegeratorze, to w miarę opróżniania kega, jeśli nie podajesz ciśnienia, to w puste miejsce odgazowuje się CO2 z piwa.

 

Jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, piwo będzie się właśnie nadmiernie pienić.

Nie zauwarzyłem żeby piwo się odgazowało bo raczej nie zdąży :) ale jeśli ma postać trochę dłużej to ma zadane 1 atm i jest ok. Ale zauwarzyłem też że kiedy zostawię pod ciśnieniem 0,5 atm, na drugi dzień ciśnienie na zegarach wynosi 1.5.Pewnie drożdże przerabiają a teoretycznie nie powinny :rolleyes: /lato, taras pod dachem/ Muszę pomyśleć o kegeratorze, lodówę już mam :) Piwo mi jeszcze w takich warunkach nie skwaśniało keg stoi max 3 dni i jest sukcesywnie opróżniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwarzyłem żeby piwo się odgazowało bo raczej nie zdąży :)

Tak też myślałem.

 

ale jeśli ma postać trochę dłużej to ma zadane 1 atm i jest ok. Ale zauwarzyłem też że kiedy zostawię pod ciśnieniem 0,5 atm, na drugi dzień ciśnienie na zegarach wynosi 1.5.Pewnie drożdże przerabiają a teoretycznie nie powinny :rolleyes: /lato, taras pod dachem/

Bynajmniej to nie drożdże, to właśnie to o czym pisałem wyżej. Piwo ma dajmy na to 2-2,5 atm, jeśli podajesz mu 0,5 atm. to naturalne jest, że CO2 się uwalnia. Efekt tego widzisz na zegarze reduktora. To jest tak jak z 2l but. Coca Coli. Otwierasz, rozlewasz litr, zakręcasz. Za kilka dni dotykasz butelki, a ona jest twarda. Dlaczego? Bo CO2 z napoju uwolniło się do pustej przestrzeni, gdzie było niższe ciśnienie.

 

 

Muszę pomyśleć o kegeratorze, lodówę już mam :) Piwo mi jeszcze w takich warunkach nie skwaśniało keg stoi max 3 dni i jest sukcesywnie opróżniany

Mi też nie skwaśniało, opróżniałem 3 miesiące. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie skwaśniało' date=' opróżniałem 3 miesiące. :)[/quote']

A powiedz mi jaką temp utrzymujesz w kegeratorze? bo te trzy m-ce to niezły wynik :)

Najwyższą jaką termostat pozwala, bo inaczej piwo jest zbyt zimne. Nie mierzyłem jakoś dokładnie, myślę, że ~8°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie skwaśniało' date=' opróżniałem 3 miesiące. :)[/quote']

A powiedz mi jaką temp utrzymujesz w kegeratorze? bo te trzy m-ce to niezły wynik :)

Najwyższą jaką termostat pozwala' date=' bo inaczej piwo jest zbyt zimne. Nie mierzyłem jakoś dokładnie, myślę, że ~8°C.[/quote']

Muszę na razie przetestować wkładając kega do lodówki i może wtedy nie będzie mi sie tak pienić na starcie jak do tej pory, moja schładzarka chłodzi do 3 st na wyjściu, ale widocznie musi być schłodzony cały keg chociaż do tych 8 st i bedzie dobrze, albo muszę założyć kran z kompensatorem bo na razie mam podłączony oryginalny bez tego dynksa i wtedy zobaczę czy bedzie ok :) Dzięki kopyr za pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam się do tematu i sorki jeśli to już było opisywane. Chciałbym zacząć lać piwo w kegi, nie ma to jak "lote piwo" :P Nie robię go na tyle jeszcze żeby lać go w duże, poza tym jeśli otworzyłbym taką 19l to pasuje ja wypić do końca i koszt jest nie mały na pierwszy raz. Dlatego myślałem o czymś takim:

http://www.allegro.pl/item827104514_nowa_chlodziarka_do_piwa_od_mix_agd_polecam.html

http://www.piwodziej.pl/5_litrowy_Minikeg_z_gumowa_uszczelka-138.html

 

Chodzi mi głównie o opinie chłodziarki/rozlewarki. Co o tym sądzicie?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.