Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w obi, castoramie, leroy i nigdzie nie ma takiego weza tylko gruby do gazu.

szukasz nie na tym dziale. w obi na ogrodzie jest kupa węży - bierzesz taki z oplotem - zbrojony - średnica jaka ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj w sklepie widziałem coś takiego w/g mnie bardzo dobry pomysł - sam o czymś takim myślałem. Co prawda ja zostanę przy moich Corneliusach, ale gdybym ich nie miał to bym pewnie kupił takie "plastikowe" kegi. Podłoczki są do "normalnych" kegów Sanke I je można odkręcić. Ciekawe jak długo taki średek tego kega (PET 20L) wytrzma I jak często trzeba by to zmieniać? Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie spodziewałem się takiego zainteresowania.

Myślałem o kegach dla siebie ale wymyśliłem sobie, że większa seria będzie tańsza.

 

Gdybyście wspomogli swoim doświadczeniem:

- czy kegi muszą być przetłoczone (widzę wszędzie zdjęcia że są)

- jakiej grubości blachy należy użyć

- w jakie końcówki musi być zaopatrzony teki keg (myślę że musi być w miarę uniwersalny aby pasował do obecnych na rynku standardów)

- jakie pojemności brać pod uwagę (to można sterować wysokością kega)

 

Kerni

 

W plikach znalazłem coś takiego: http://www.piwo.org/...-piwowarstwoeu/ a w googlu: http://goo.gl/4DVtb5

Czyli blacha grubości 1,5 przetłoczenia r=20. Średnicę kega można dać mniejszą, bo inaczej będzie nieproporcjonalny (przy fi=408 i pojemności 10l wysokość to ok 120). Wtedy pewnie przetłoczenia trzeba dać inne.

Zależnie od możliwości można zrobić z dwóch (tak jak normy) albo z trzech części.

Ponieważ nie będzie transportowany, rzucany itp, tylko raczej użytkowany w domu, to niepotrzebny będzie kołnierz u góry, można dać jedynie rączki. U dołu zaś można przewidzieć płaskowniki jako nóżki.

Edytowane przez Mateusz K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego KEG-a Corneliusa. Pochodzi on z polikliniki i z oznaczeń wynika że była w nim woda i powietrze. Posiada jeszcze jakiś dodatkowy czujnik. Moje pytanie - czy te złączki to te same co w pepsi i czy po zaślepieniu otworu czujnika nada się do piwa?

post-4897-0-83675200-1387194356_thumb.jpg

post-4897-0-05248100-1387194368_thumb.jpg

post-4897-0-46626300-1387194383_thumb.jpg

post-4897-0-04735700-1387194396_thumb.jpg

post-4897-0-60067400-1387194411_thumb.jpg

post-4897-0-50729300-1387194656_thumb.jpg

Edytowane przez xfranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy/Koleżanki a może takie zechcecie zaimportować, chętnie bym kupił kilka:

http://orientequipme...ll lock keg.htm

 

Jaka jest cena ?

 

Pojęcia o cenie nie mam, widziałem że dyskutujecie o tym a miałem link w archiwum więc się podzieliłem. 1440szt? Ta ilość przerosła moje wyobrażenia.. Ale podobają mi się..

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.