Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze muszę kupić nalewak, myślałem o kraniku piknikowym z Browamatora:

...słyszałem, że aby piwo nie pieniło się nadmiernie powinno być z 1.5 metra wężyka co najwyżej 3/16 cala (ok. 0.45 cm), czy to prawda?

Moje doświadczenia z kegami są następujące. Dodam ze używam właśnie Kegi od Pepsi.

 

1. Zapomnij o kraniku z Browamatora ? musisz kupić profesjonalny kran ? koszt ok. 50zł

2. Do kranu koniecznie musisz dokupić szybko złączkę ok. 7zł oraz specjalny wąż ( to nie jest zwykły wężyk ) jest sztywny i nie wymaga żadnych zacisków ani opasek.

3. Średnica węża jaką nie kupisz będzie ok. byle to był wąż oryginalny do piwa ;-)

4. Potrzebujesz butli z CO2 cena w zależności od wielkości ja dałem 100zł + reduktor ok. 70zł i 50cm przewodu ciśnieniowego

5. Szybko złączki do Kega dostępne w Browamator cena 100zł kpl

 

Koszt 327 + ok.20zł(wężyki opaski) = ok.350zł

 

Co do refermentacji piwa w Kegach?ja gazuje sztucznie i mam dziwne wrażenie że nie było by aż takiego ciśnienia by wypchnąć całe piwo z Kega przy naturalnym sposobie.

 

Najważniejsza jest temperatura. Jak udało mi się schłodzić piwo do ok. 6 -10C to nic się nie pieniło.

 

 

najlepiej to rolbar sobie sprawić :beer:, co do długości to w serwisie schładzarek chciałem kupić 0,5m węża , a gościu mówi żebym zabrał 1,5m nie pytałem dlaczego teraz już wiem

Hm...Chciałem zrobić profesjonalny rolbar. Kupiłem chłodziarkę przepływową i z tym momentem zaczęła się moja mordęga z tym sprzętem.

 

Największą wadą tego urządzenia dla mnie był fakt ze po każdorazowym użyciu musiałem wszystko płukać. I to nie po łepkach tylko porządnie. Jeśli zostało choć trochę piwa w wymienniku po kilku dniach wszystko śmierdziało. Kran i przewody rozkręcone i wszystko za każdym razem do płukania. Porażka. To nie bar gdzie non stop piwo przelatuje i zawsze jest świeże.

 

Sprzedałem chłodziarkę i właśnie robie tzw. Kegerator. Rewelacja, prostota i brak obsługi. To jest to co leniwe tygrysy lubią najbardziej.

Jesli rolbar to tylko w formie kegeratora z przerobionej lodóweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapomnij o kraniku z Browamatora ? musisz kupić profesjonalny kran ? koszt ok. 50zł

2. Do kranu koniecznie musisz dokupić szybko złączkę ok. 7zł oraz specjalny wąż ( to nie jest zwykły wężyk ) jest sztywny i nie wymaga żadnych zacisków ani opasek.

3. Średnica węża jaką nie kupisz będzie ok. byle to był wąż oryginalny do piwa ;-)

4. Potrzebujesz butli z CO2 cena w zależności od wielkości ja dałem 100zł + reduktor ok. 70zł i 50cm przewodu ciśnieniowego

5. Szybko złączki do Kega dostępne w Browamator cena 100zł kpl

Gdzie to można kupić ? Butlę CO2 mam, szybkozłączki są w Browamatorze, widzę, że potrzebuję reduktor, wąż ciśnieniowy, nalewak i wężyk do piwa.

 

Kranik piknikowy podobno jest potrzebny jak chce się napełniać butelki z kega, jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik i Reduktor na allegro

np.

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=423551180 to są podwójne ty musisz upolować pojedynczy

ja upolowalem nowy kranik i nowy reduktor za 120zł ale to jest szczęście

 

polecam dwa sklepy - tutaj kupisz wszelakie węże specjalne przejściówki, złącza i cała resztę.

 

www.ibcpolska.pl k. Wroclawia tutaj ja kupowałem z racji że mam prawie pod nosem byłem osobiscie maja wszystko od AdoZ

www.inn.com.pl na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jakby ktoś przy okazji zauważył dobry reduktor na allegro, proszę mi dać znać.

Coder wejdź na :

 

jest tu kranik ja kiedyś tę aukcje obserwowałem i z tego co wiem nie został sprzedany

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=397808182

 

 

tutaj facet ma reduktory i chyba jeszcze aktualne :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=396331197

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A jak podłączy kran z wężem z piwa. Gdzie kupić jakąś przejściówkę ?

(thobeta - ja kupiłem ten kran )

Firma IBC Polska lub inne z tej branży . Kupujesz szybkozłączke 5/8" na wąż, parę sekund i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te końcówki : ?

końcówka wygięta lub prosta 7mm , kompletna.

i do tego ten wąż:

wąż 7 x 2,5mm miękki. Jaka długość jest mi potrzebna węża ?

 

A może ktoś się orientuje w jakiej cenie mają kolumny pojedyncze i podwójne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taką opinię, że w warunkach domowych, gdy pijemy 1-2 kufle na dzień jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kranik piknikowy, bo mozna go razem z kegiem i wężykiem schować do lodówki i piwo się w nim nie psuje. Nalewaki, wieże itd. trzeba by po kazdym użyciu przepłukać. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem taką opinię, że w warunkach domowych, gdy pijemy 1-2 kufle na dzień jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest kranik piknikowy, bo mozna go razem z kegiem i wężykiem schować do lodówki i piwo się w nim nie psuje. Nalewaki, wieże itd. trzeba by po kazdym użyciu przepłukać. Czy to prawda?

Nigdy nie zostawiaj kraniku polaczonego do KEG`u ,ponoc w dluzszym terminie moze zepsuc piwo w KEG`u. Ja za kazdym razem plucze kranik piknikowy pod bierzaca woda, zajmuje mi to moze 20 sekund. Dokladne umycie z 1 minute z rozkreceniem i skreceniem szybkozlaczki. Jakos niewyobrazam sobie czyszczenia wierzy i nalewaka za kazdym razem jak go bym uzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=423551180 to są podwójne ty musisz upolować pojedynczy

te reduktory znowu są na allegro:

http://www.allegro.pl/item450501807_reduktory_co2_do_nalewania_piwa_promocja_potrojne.html

cena jest zachęcająca, ale co to znaczy, że jest podwójny - będę mógł gazować 2 kegi na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń i zapytaj się czy Ci wyślą. Jeśli nie to pomogę Ci bo często koło nich przejeżdżam. Kupie Ci i wyśle

Zamówienie złożone. Towar zostanie do mnie wysłany.

Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy, po raz kolejny. + dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.