Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o chłodziarki to nie wiem, ale czy o kegi znasz opinie że to jednorazówki?

Nie, dlaczego jednorazówki? Wszędzie pisze, że są wielokrotnego użytku... Więc teraz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodziarki to nie wiem' date=' ale czy o kegi znasz opinie że to jednorazówki?[/quote']

Nie, dlaczego jednorazówki? Wszędzie pisze, że są wielokrotnego użytku... Więc teraz nie wiem.

Kiedyś zamówiłem 26 takich beczek, jak bym miał paragony to bym je zwrócił. A było to dwa lata temu. Obecnie ostały mi tylko parę sztuk.

Temat opisałem na browar.biz i dałem fotki. Beczki są stalowe i rdzewieją od środka. Szkoda tylko kasy na tą inwestycję.

Piszę, że jednorazowe, bo po pierwszym użyciu zaczynają rdzewieć-szczególnie gdzie jest uszczelka to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam się do tematu i sorki jeśli to już było opisywane. Chciałbym zacząć lać piwo w kegi, nie ma to jak "lote piwo" :P Nie robię go na tyle jeszcze żeby lać go w duże, poza tym jeśli otworzyłbym taką 19l to pasuje ja wypić do końca i koszt jest nie mały na pierwszy raz. Dlatego myślałem o czymś takim:

http://www.allegro.pl/item827104514_nowa_chlodziarka_do_piwa_od_mix_agd_polecam.html

http://www.piwodziej.pl/5_litrowy_Minikeg_z_gumowa_uszczelka-138.html

 

Chodzi mi głównie o opinie chłodziarki/rozlewarki. Co o tym sądzicie?

 

 

Pozdrawiam

Coś ta chłodziarka do piwa z allegro jest śmiesznie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma tych piątek z 15 jeszcze :P ale to szajs i tak jak opisywał pieron rdzewieją strasznie, ja w nie lałem piwo jak któryś mój kumpel potrzebował na jakąś imprezkę z dużego kega, jeśli chodzi o tą chłodziarke to nie zawracaj sobie nią głowy bo pasują do niej specjalne kegi 5l ale niestety nie te z piwodzieja czy ba.Jak już schładzarka to mokra albo sucha i butla co2, jeszcze jednym dobrym rozwiązaniem jest kegerator ale o nim pisał juz kopyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stalowych KEGach (jeśli można to tak nazwać) pisano już wielokrotnie. Nadają się one do jednorazowego nalania, apotem śmietnik, pod warunkiem że wcześniej puchy nie rozsadzi...

 

Jeśli szukasz cos małego, to jest system o nazwie PerfectDraft. Holendrzy rozpracowali ten system, choć moim zdaniem dalece mu do zwykłych kegów. Puszka jest ALU, a piwo siedzi w środku w worku, cos jak wino z kartona. Dzięki temu systemowi nie trzeba stosować co2 do wypchnięcia, tylko kopresor pompuje powietrze do przestrzeni pomiędzy ściankę a worek z piwem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki się nada do przykręcenia do nalewaka KP?

Mi się zdaje że taki mam, tyle ze z regulacją z boku.

Mimo to pienie mi się strasznie Ale, a dolniak nie pienił się tak.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie polecam, brak odpieniacza z boku.

Aby piwo z KEGa się nie pieniło trzeba znacznie mniej dawać surowca do refermentacji. Osobiście stosuje dawkę 4-5g/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nic nie dałem do refermentacji.

Z boku mam zaworek na którym się reguluje przepływ (jak myślę), gdzie pilsa bez problemu lałem że się nie pienił, a ale się pieni bez końca :D Ciśnienie zadałem 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Parę osób pisało, żę mają problem ze złączkami do kegów po coca-coli. Ja tez miałem ten problem, miałem dwa kegi pepsi i dwa po coca-coli i złączki do pepsi. Okazało się, że końcówki od kegów coca-coli da się bez problemu przerobić na pasujące do pepsi. Zrobiłem to sam więc wiem na pewno. Na zdjęciu są te przerobione końcówki tylko bez uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób pisało, żę mają problem ze złączkami do kegów po coca-coli. Ja tez miałem ten problem, miałem dwa kegi pepsi i dwa po coca-coli i złączki do pepsi. Okazało się, że końcówki od kegów coca-coli da się bez problemu przerobić na pasujące do pepsi. Zrobiłem to sam więc wiem na pewno. Na zdjęciu są te przerobione końcówki tylko bez uszczelek.

przeróbka polega na wyciągnięciu bolców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.