Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy od poziomu nagazowania, ilości cieczy i temperatury. Może się zdarzyć, że piwo będzie się pienić, a nie musi. Jeśli się przesadzi z surowcem do refermentacji to trzebaby dokręcić śrubę na reduktorze przed podłączeniem szybkozłączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego' date=' jak zawór zwrotny. :)[/quote']

I co on robi?

jak kierunek przepływu się odwróci to zamyka przepływ. Czyli gaz może płynąć z butli do beczki, ale jak zacznie płynąć na odwrót to zawór się zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego' date=' jak zawór zwrotny. :)[/quote']

I co on robi?

jak kierunek przepływu się odwróci to zamyka przepływ. Czyli gaz może płynąć z butli do beczki' date=' ale jak zacznie płynąć na odwrót to zawór się zamknie.[/quote']

Zawór w reduktorze. Ma chronić butlę, a reduktor też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór w reduktorze. Ma chronić butlę, a reduktor też?

a powiedz mi Tomku jakie musiałoby być ciśnienie w instalacji żeby wepchnąć piwo do butli? takie jak w niej albo większe czyli koło 50 barów. Zawór daje się za reduktorem na wężyku, jest to wielkości filtru paliwa, ale powiedzmy sobie szczerze że jak ktoś uważa przy obsłudze instalacji to jest to zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień spuść ciśnienie zaworkiem na kegu, skręć reduktor do 1,2-1,4 bara i podepnij gaz.

Dobrze piszesz tylko ten jeden dzień może nie wystarczyć na pełne nasycenie. Zwłaszcza jak się ma na zewnątrz wysoką temperaturę.

Ja zapodaję 2,5 bara przez 3 dni w lodówce z 8-10 C i tylko w pierwszy dzień po nalaniu i pierwszym strzale CO2 przechylam i czekam z 10 min, później uzupełniam dwutlenek i do lodówki. Co prawda turlanie znacznie przyśpiesza ale jeden-dwa dni mnie nie zbawi.

 

Mi się raz udało pomylić złączki to miałem podobną sytuację, ale jeśli masz mniej piwa cudów nie ma by piwo powiększyło swą objętość z powodu większego ciśnienia.

Jest na to sposób dla kojarzących angielski choć trochę.

 

Zawór do gazu (chodzi o końcówki na kegu) powinien mieć na obwodzie sześciokątnym rowki/wcięcia. Kolor szybkozłączki do CO2 jest szary.

Z angielska mamy więc 3G: Groove - Grey - Gas.

Wystarczy zapamiętać to 3G i nie powinniśmy się już pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :), jakby się człowiek uparł albo gdyby kogoś mocno przycisnęło :/ to można by już pić nagazowane piwo po tygodniu albo nawet po 6 dniach od warzenia :/

 

można by nawet zrobić kiedyś "zawody" dla niecierpliwych :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :), jakby się człowiek uparł albo gdyby kogoś mocno przycisnęło :/ to można by już pić nagazowane piwo po tygodniu albo nawet po 6 dniach od warzenia :/

 

można by nawet zrobić kiedyś "zawody" dla niecierpliwych :smilies:

W jednym z minibrowarów słyszałem jak to pszeniczne po 2 tygodniach od uwarzenia zostało tylko na papierze (tz, zostało już skonsumowane w całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zawory po pepsi nie maja zaworu zwrotnego. Jak go wciśniesz to się otwiera i to wszystko.

I istnieje możliwość dostania się piwa do reduktora - ale na pewno nie do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zawory po pepsi nie maja zaworu zwrotnego. Jak go wciśniesz to się otwiera i to wszystko.

I istnieje możliwość dostania się piwa do reduktora - ale na pewno nie do butli.

gdyby zamienić rurki w kegu to zawór gazowy z powodzeniem może pełnić rolę zaworu wypływowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczna jest refermentacja czy wystarczy nagazować piwo i będzie ok,chodzi mi o wyeliminowanie osad pozostajacego po refermentacji.

Wystarczy nagazować, ale ja wolę sypnąć choć trochę cukru, niech się drożdżaki zupełnie nie nudzą :D rurka w kegu jest skrócona o ok.1 cm i nie ciągnie za wiele z dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje sobie elementy do kegeratora. Mam kopot ze zdobyciem reduktora do butli CO2, kranu, weza wysokocisnieniowego i weza do piwa. Firma wspominana w tym temacie (www.grupaibc.pl) najpierw podala mi ceny, owszem, ale teraz nie odpowiada na maile. Moze do indywidualnych odbiorcow juz nie wysylaja. Gdzie jeszcze moge dostac wyzej wymieniony sprzet droga internetowa? Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weza wysokocisnieniowego i weza do piwa.

A jakie ciśnienie masz tam zamiar stosować? Bo do typowych 1-2 barów (a nawet 4 przy technice "strzałowej") wystarczy nawet zwykły igelit.

Jeżeli ktoś chce profesjonalny sprzęt kupić w jednym miejscu to polecam kontakt z Wesołym.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja teoretycznie mam cały sprzęt, ale nie ogarniam już końcówek i węży.

 

Na szybkozłączkach pepsi mam końcówki (króćce) 6mm ( z haczkiem małym, bo suwmiarka chińska).

Na reduktorze, na wyjściu gazu mam króćce 8mm - więc jeden wąż - dwie średnice króćców.

Na stronie kegkits podają - wąż ciśnieniowy - 1/4 - prawie 6mm

 

I znowuż - szybkozłączka -króciec 6mm - kran - 9mm

Na kegkits - wąż piwny ma mieć 3/16 - niecale 5mm.

 

Jak to pospinać? Redukcje? Wymiana końcówek?

 

pzdr

flood

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja teoretycznie mam cały sprzęt, ale nie ogarniam już końcówek i węży.

 

Na szybkozłączkach mam końcówki 6mm ( z haczkiem).

Na reduktorze mam 8mm - więc jeden wąż - dwie końcówki.

Na kegkits - wąż ciśnieniowy - 1/4 - prawie 6mm

 

I znowuż - szybkozłączka - 6mm - kran - 9mm

Na kegkits - wąż piwny ma mieć 3/16 - niecale 5mm.

 

Jak to pospinać? Redukcje? Wymiana końcówek?

 

pzdr

flood

Zupełnie nie wiem co do mnie mówisz :(

Może jakieś foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.