Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Powszechny jest błędny pogląd, że jeśli piwo zaczyna się pienić, to ciśnienie jest za wysokie. Wbrew pozorom jest odwrotnie.

powodem pienienia się piwa nalewanego z kega jest zjawisko kawitacji. Polega ono na oderwaniu pęcherzyków powierza (lub CO2) na wskutek przepływu przez zawory, zwężki. Im większe ciśnienie tym pęcherzykom trudniej oderwać się od cieczy. Dlatego długość rurki przyłączeniowej do nalewaka ma znaczenie. Im dłuższa tym bardziej ciśnienie rozkłada się po drodze i pęcherzyki już oderwane przy zwężeniu łączą się z płynem. Przykładem może być kawitacja powstająca za śrubą okrętową - pienienie się wody, a w dalszej odległości ciśnienie spada i piana zanika. Zjawisko to wykorzystują podwodniacy, zanurzając się głębiej mogą płynąć szybciej bez zwiększenia hałasu. Podobne zjawisko można usłyszeć w rurach z wodą. Jeśli zawór wylotowy będzie odkręcony ma maxa, a zawór pośredni na rurze będzie trochę przykręcony, to rura zaczyna drżeć od oderwanych pęcherzyków. Na pewno to zauważyliście nieraz. Nie bez znaczenia ma również temperatura cieczy. Im zimniejsza tym bardziej gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego długość rurki przyłączeniowej do nalewaka ma znaczenie.

Zapewne średnica rurki też. Specjalnie zamówiłem w minibrowary.pl wężyk 3/16 cala, bo w marketach nie mogłem takiej dostać; a i tak nie mogę opanować pienienia. Dopiero teraz patrzę, a to sprzedali mi 1/4".

No pewnie - co tam klient wydziwia o 1/16 cala, rurka jest rurka.... :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle przestałem kegowac piwa które wymagają wyższego nagazowania. Po dodaniu więcej niż 60-80g. cukru na keg już mam problemy. No i pierwszy dzień po obniżeniu ciśnienia, do ciśnienia roboczego troche piwo sie bardziej pieni. Jedynie mocne schłodzenie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

th_1021091406.jpg

Wlasnie po raz pierwszy nagazowalem naturalnie piwo w kegu. Dotychczas zawsze stosowalem gazowanie sztuczne, ale chcialem sprobowac czegos nowego. Zastanawialem sie jednak w jaki sposob uniknac osad drozdzy ktory powstaje podczas gazowania naturalnego? Rurka pobiera piwo z najnizszego miejsca w kegu, doslownie kilka mm od dna. Skrucic rurke? Zrobic "U" na koncu rurki zeby ja skierowac w gore? Moze zrobic "T" zeby skerowac ja w boki? Zrobilem cos innego: na koncu rurki na dnie kega polozylem plastikowa nakretke po butelce wody. W ten sposob pobieram piwo z ok. 3-5 mm od dna, zamiast z samego dna, i unikam osadu. Jak narazie ten sposob dziala dobrze. Piwo jest troche metne (dopiero drugi pint), ale nie ma tych "duzych" kawalkow drozdzy ktore widac na dnie butelki z naturalnie nagazowanym piwem.

:smilies:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo jest troche metne (dopiero drugi pint), ale nie ma tych "duzych" kawalkow drozdzy ktore widac na dnie butelki z naturalnie nagazowanym piwem.

:smilies:

Bez nakrętki też nie będzie dużych kawałków drożdży. Po przejściu przez zawór w kegu, rurkę i kran nie ma szans na nic innego niż równomierna mętność. Inna sprawa, że np. mój bitter dopiero po 2/3 beczki zaczął delikatnie opalizować, jest niemal klarowne, wcześniej było mętne. Ale przecież mętne jest piękne. :)

 

Daj znać, jak nakrętka się sprawdzi w dalszym użytkowaniu. Np po 1/3 kega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jestem tu nowy więc pytania mogą się powtarzać ale proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi....z góry dzięki

Zalałem kega po pepsi piwkiem , gazowałem 7-dni w temperaturze 10-15 sC. ciśnienie 2.7 at. zastosowałem zawór 1/2cala kulowy ,pieni się strasznie ,konsystęcja śmietany ---moje przypuszczenia to [ zawór kulowy się nie nadaje ] czy może przyczyna jest inna?????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy więc pytania mogą się powtarzać ale proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi....z góry dzięki

Zalałem kega po pepsi piwkiem , gazowałem 7-dni w temperaturze 10-15 sC. ciśnienie 2.7 at. zastosowałem zawór 1/2cala kulowy ,pieni się strasznie ,konsystęcja śmietany ---moje przypuszczenia to [ zawór kulowy się nie nadaje ] czy może przyczyna jest inna?????.

Co to znaczy zastosowałem zawór kulowy? Gdzie go zastosowałeś? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór kukowy zastosowałem jako kran

Wiesz nie bez kozery zawór do piwa kosztuje 100-150zł,a zawór kulowy 15zł. Bo to jest zupełnie inne wykonanie, inne materiały gładkość powierzchni. Podejrzewam, że wewnątrz kranu następuje spienienie piwa i niestety nic na to nie poradzisz. Możesz spróbować zwiększyć ciśnienie na reduktorze i wypychać piwo pod wyższym ciśnieniem, to powinno zmniejszyć pienienie, ale obawiam się, że niewiele to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kranu, na wężu 8mm. i dł. 170 cm.

Zmniejsz nagazowanie piwa do 2 vol, do tego mocno schłodz i zmniejsz cisnienie w kegu przy wyszynku piwa do minimum czyli cos kolo 1.5 psi. Czy piana już jest w wężyku, czy dopiero powstaje na zaworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy porządnie schłodzić piwo w kegu lub za pomocą schładzarki i dać minimalne ciśnienie ok. 0,5 atm.Ja tak robię przy nalewaku bez regulacji, kiedyś dawałem ciśn dobrze ponad 2atm i się pieniło więc zrobiłem odwrotnie nawet gaz który wytworzy się w piwie upuszczam, bo przeważnie nagazuje do 1,5 atm i wtedy się pieni, ale tak po 2-3 l wypuszczonego piwa jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.