Skocz do zawartości

kegi 19l i podobne o małych pojemnościach


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

jak udało się tobie założyć je odwrotnie ?

ano jak kupiłem je na allegro to przyszły z wkręconymi odwrotnie zaworami' date=' nie kombinowałem i zostawiłem tak jak było oryginalnie:)[/quote']

ale one mają też różną średnicę gwinów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwinty są chyba identyczne, rozkręcałem jak czyściłem i nie było żadnych problemów z montażem (nie miałem wtedy szybkozłączek i uważałem żeby skręcić dokładnie jak było na starcie)

na zdjęciach widać że gaz podłączyłem pod zawór do rozlewu a ten jest wkręcony w miejsce do podłączenia gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień w takim razie zaworki będzie wszystko ok. :)

jasne:) teraz już wiem tylko muszę jakoś opróżnić dwa kegi:)

może szybko je przekręce:) a może to nie ma znaczenia:) i będę rozlewał jak zacząłem

Tak zrób !!!!:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwinty są chyba identyczne, rozkręcałem jak czyściłem i nie było żadnych problemów z montażem (nie miałem wtedy szybkozłączek i uważałem żeby skręcić dokładnie jak było na starcie)

na zdjęciach widać że gaz podłączyłem pod zawór do rozlewu a ten jest wkręcony w miejsce do podłączenia gazu

Gwinty sa takie same, wiec to chyba nie robi roznicy, o ile dolaczysz dluga rurke do piwa, a krotka do gazu, z wlasciwym zaworem i wlasciwa rozlaczka.

Na zdjeciu 2 masz wlasciwy zawor do piwa podlaczony do prawidlowej rozlaczki do piwa. Na zdjeciu 1 chyba masz te zawory zamontowane odwrotnie (ten po prawej ma naciecia?), ale jezeli masz do tych zaworow zamontowane wlasciwe rurki i zlaczki to powinno bys wporzadku.

 

W jez. angielskim jest to latwo zapamietac w ten sposob:

Groove-Gray-Gas ("Naciecie-szary-gaz")

Bald-Black-Beer ("Bez naciecia-czarny-piwo")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej...

To mój pierwszy post tutaj, witam zatem Was wszystkich serdecznie.

 

I od razu po pomoc ;)

 

Przeczytałem wątek i wyszło mi, że mam 2 kegi cornelius po Coli (kupione na A jako od pepsi) i powtarza się temat szybkozłączek. Z IBC mi nie odpisali, INN odpisał że nie ma. I jestem ugotowany bo nie wiem gdzie mógłbym takie złączki kupić, nie mówiąc o tym, że nie bardzo wiem, jak mają wyglądać..

 

Czy może ktoś podzielić się zdjęciem i/lub adresem gdzie można by było takie szybkozłączki nabyć?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem niestety, że piwo w kegach 19 litrowych w okresie wakacyjnym, jeśli ktoś nie trzma kegów w chłodzie trzeba spożywać jak szybko się da. Oczywiście od momentu odpieczętowania keg`a. Moje piwo otwarte kilka dni przed wyjazdem do polski szlag trafił ( w sumie 3 tygodnie od odpieczętowania kega). Jest jeszcze wypijalne, ale już ledwo. Na szczęście zimą okres ten jest dłuższy o przynajmniej 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem niestety, że piwo w kegach 19 litrowych w okresie wakacyjnym, jeśli ktoś nie trzma kegów w chłodzie trzeba spożywać jak szybko się da. Oczywiście od momentu odpieczętowania keg`a. Moje piwo otwarte kilka dni przed wyjazdem do polski szlag trafił ( w sumie 3 tygodnie od odpieczętowania kega). Jest jeszcze wypijalne, ale już ledwo. Na szczęście zimą okres ten jest dłuższy o przynajmniej 2 tygodnie.

Co rozumiesz przez odpieczętowanie kega? Jak podpiąłem pod gaz i utoczyłem kufelek na próbę, to już czas cyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czas jest niestety nieubłagalny. Wygrałem nalewak z trzema kranikami ze schładzarką cały komplet. Jeszcze nie wiem jak wygląda, ale z opisu słownego ciekawy. Przy zejściu piwa na jakiejś imprezie to może keg sie opróżni. Tylko dylemat pić ciągle to samo piwo. Rozwiązaniem jest keg 5 litrowy. Wtedy można podłączyć takie 3 i jest wybór. Tylko cena 1 szt to ok. 100 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyka cyka' date=' tak załatwiłem Portera rok temu. Ale czym mniej piwa w kegu tym proces nabiera na szybkości.[/quote']

No to mam do wypicia 2 kegi i mam na to 5 dni (sierpień bez alkoholu). POMOCY!!!

Bez przesady. Odłącz wszystkie wężyki, przemyj dla spokoju sumienia te głowice spirytusem i do lodówki, względnie piwnicy. Wydaje mi się, że nie powinno skwaśnieć. No i tak jak pisze Makaron obrałbym następującą taktykę - 1 keg opróżniasz ile się da, a z drugiego już nic nie pijesz. No chyba, że z obu nic już nie pijesz.

 

 

Ja na dniach mam zamiar budować swój kegerator. Postaram się zamieścić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.