Skocz do zawartości

Cieknący kranik i ponowne przegotowanie brzeczki na dzień po zadaniu drożdży


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdarzyło się, że po zadaniu drożdży (suchary Gozdawa BW-11) zauważyłem, że kranik cieknie, i to nie na uszczelce tylko w miejscu łączenia części stałej przykręcanej do fermentora a elementem obrotowym. Brzeczka była chłodzona w wannie z wodą.

Fermentacja jeszcze się nie zaczęła, do czasu planowanego przegotowania brzeczki minie ok 12h.

 

Ponieważ zepsułem sobie ostatnio IRA prawdopodobnie acetobacterem (tłusta plama na powierzchni i zapach octu) i to być może było na tym samym zestawie, postanowiłem nie czekać biernie na efekty tylko przegotować piwo jescze raz i raz jeszcze zadać drożdże.

 

Pytanie czy piwo nie będzie po tym zabiegu wybitnie drożdżowe (choć chyba jednak lepsze drożdżowe niż zakażone) i jakie jeszcze procedury są ważne w przypadku ponownego przegotowywania?

 

Zdrówka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(choć chyba jednak lepsze drożdżowe niż zakażone)

A ja właśnie tydzień temu nastawiłem 3l starter z połowy przygotowany z żakażonej brzeczki, którą gotowałem około 40min - jutro dam znać jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(choć chyba jednak lepsze drożdżowe niż zakażone)

A ja właśnie tydzień temu nastawiłem 3l starter z połowy przygotowany z żakażonej brzeczki, którą gotowałem około 40min - jutro dam znać jakie efekty.

No właśnie, to jest jeszcze pytanie jak długo należałoby taką brzeczkę gotować. To z pewnością zależy od typu bakterii, który mógł się przyplątać, ale skąd wiadomo co mogło się przyplątać, jak nawet nie wiem czy cokolwiek się przyplątało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.