Skocz do zawartości

Pieprz cytrynowy


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy miał ktoś sposobność używać w swoich piwach pieprzu cytrynowego? Z eksperymentów kulinarnych wyniosłem bardzo pozytywne wrażenia i zastanawiałem się jaki efekt mogłaby dać tego typu przyprawa w saisonie (najpewniej ręka w rękę z trawą cytrynową). Sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, używał ktoś zwykłego pieprzu czarnego? W zanadrzu mam jeszcze cytryniec chiński (piłem nalewkę i smak był kozacki), ale to już jest totalna rosyjska ruletka. Jak rozbucham drożdże zwykłym saisonem to mogę spróbować tego dodatku w piwie i zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Wayan z Birra Baladin. W Warszawie bez problemu powinieneś go znaleźć w sklepach z lepszymi piwami. Jest to saison z pięcioma rodzajami pieprzu. Wyrobisz sobie opinie o tego rodzaju połączeniu. Mi to piwo bardzo podeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem czarnego i pomarańczowego pieprzu w obu przypadkach efekt w piwie apteczny - chemiczny aromat z lekkim mydlastym posmakiem. Pierwsze piwo - warka 69 Piper nigrum - pieprz był dodany poprzez rozpuszczenie zmielonego pieprzu i ziarenek w wódce - trzymane przez 3 tygodnie i 15 g samego czarnego pieprzu, ogólnie efekt nie był zły pachniało/smakowało pieprzowo, ale był ten chemiczny zapach i z czasem on wychodził na wierzch. W drugim warka 128 Saison dodałem czarnego i pomarańczowego po 10 g, tu efekt był taki że pieprzu w aromacie w ogóle nie było, za to ten sam ohydny chemiczny zapach tyle że mocniejszy, przez co piwo było słabo pijalne. Szukam innego sposobu żeby zadać pieprz z tego co czytałem Opat daje jakiś ekstrakt pieprzowy nie alkoholowy. Drugi motyw to polecają dodać miętę pieprzową podobno daje bardzo dobre efekty, ale najpierw trzeba sobie tą miętę posadzić :D Ja dopiero na lato mam w planach coś w tym kształcie uwarzyć. Więc jak zdecydujesz się jednak na pieprz zwykły to najlepiej dorwać jakiś wysokiej jakości.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.