Skocz do zawartości

Przechowywanie chmielu, prosty patent


psh0

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podzielić się moim patentem na dłuższe przechowywanie chmielu w świeżości otóż:

krok 1:

udajesz się do ulubionego przez polaków marketu biedronka i zaopatrujesz się w zestaw toreb próżniowych

krok 2:

wracasz do domu i lekko rozszczelniasz torebkę z chmielem, wkładasz do torby próżniowej i natychmiast ją zamykasz

krok 3:

odsysasz powietrze za pomocą specjalnej pompki po tej operacji ostatecznie zaciskasz torebkę z chmielem umieszczoną w torbie próżniowej.

W ten oto sposób masz idealnie zabezpieczony chmiel. Koszt inwestycji 4 zł dłuższe przechowywanie chmielu bezcenne...

post-6687-0-96253400-1421235871_thumb.jpg

post-6687-0-47030900-1421235963_thumb.jpg

post-6687-0-79487300-1421235996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie strunowe nie zbyt dobrze trzyma podciśnienie , kiedyś na prasie prasowałem i domykałem , za jakiś czas praktycznie ciśnienie wyrównywało się . Próbowałem żelazkiem zaklejać , było lepiej . W końcu skończyło się na pakowarce próżniowej , dopiero wiem że jest dobrze . W niedzielę chmieliłem piwo , przeciąłem zgrzew odsypałem porcję i zapakowałem z powrotem , bajka :okey: . Pakuję tak że chmiel ściśnięty praktycznie na kamień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie strunowe nie zbyt dobrze trzyma podciśnienie , kiedyś na prasie prasowałem i domykałem , za jakiś czas praktycznie ciśnienie wyrównywało się . Próbowałem żelazkiem zaklejać , było lepiej . W końcu skończyło się na pakowarce próżniowej , dopiero wiem że jest dobrze . W niedzielę chmieliłem piwo , przeciąłem zgrzew odsypałem porcję i zapakowałem z powrotem , bajka :okey: . Pakuję tak że chmiel ściśnięty praktycznie na kamień .

 

A możesz pochwalić się jakie sprzętu używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psh0,kupiłem kiedyś dokładnie taki sam zestaw,no inny kolor pompki ale myślę że to znaczenia nie ma ,chociaż sama pompka padła po ok. 20 odessaniach ,a woreczki po tygodniu robiły się miękki ,próbowałem zaklejać taśmą zen zaworek ale nic nie dało,a w zaklejanie góry to nie chciało mi się bawić

mam nadzieję że u ciebie będzie ok,że mój zestaw był wadliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart3q worki kupiłem w poniedziałek w promocji, możliwe że to byla wyprzedaż ostatnich sztuk. Narazie minęły 2 dni i jest wszystko ok. same worki zamykane są na dwie struny mam nadzieję że wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał farta i teraz kupił. Ja za 10zł przed zbiorem chmielu kupiłem. Pompkę oczywiście zerwałem bo jest po prostu gówniana, skleiłem i działa. Torby są b.dobrej jakości, że tak powiem: rewelacyjne. Odsysanie to temat do nauki, treningu a potem to łatwizna. Polecam i chyba w 'chmielnik 2014r' pisałem o mrożeniu. W Kielcach nie ma tych torebek, chętnie bym kupił. (edycja) Były jednak, za 4 zeta, kupiłem dwa opakowania)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/zgrzewarka-prozniowa-mia-fs-8283-nowa-i5023535319.html?source=mlt

Ja używam od niedawna tego. Z pewnością gorsze od zgrzewarek za 500 zł, ale przy tej cenie uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.